Проблем с пръскалките

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Проблем с пръскалките

Мнение от Leon » 18 Сеп 2003, 22:30

Имам малък проблем, който с напредването на есента ще се уголеми, та ако някой може да сподели нещо ще съм благодарен! Пръскалките на чистачките си работят супер, но като пръсна 2-3 пъти струята започва да отслабва и съвсем спира. Оставям ги на мира и след няколо часа пак си работят. Вдигах капака като не пръскаха - помпичката направо ше скъса маркуча,а чистачките драпат на сухо! Обяснявам си го с някое боклуче, което се мандахерца нагоре-надолу по маркуча, ама знам ли?
Never mistake motion for action...

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от X-citer » 19 Сеп 2003, 16:40

И аз имам същия проблем на Е36. Казаха ми, че трябва да се свали кората която е под капака и от там да се почистят самите пръскалки. Проблема бил в тях. Системата работела с вакуум и като се запушат пръскалките на функционира. С карфица не може да се почистят през дупките, трябва да се сваля кората. Все пак попитай и някои друг, защото аз още не съм разглабял моята и да не те подведа. Ако ги оправиш напиши точно как става за да е ясно и на другите.
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

HI

Мнение от ///Явор » 19 Сеп 2003, 18:17

X-citer написа:И аз имам същия проблем на Е36. Казаха ми, че трябва да се свали кората която е под капака и от там да се почистят самите пръскалки. Проблема бил в тях. Системата работела с вакуум и като се запушат пръскалките на функционира. С карфица не може да се почистят през дупките, трябва да се сваля кората. Все пак попитай и някои друг, защото аз още не съм разглабял моята и да не те подведа. Ако ги оправиш напиши точно как става за да е ясно и на другите.
ПО ЛЕСНО СТАВА КАТО ИЗВАДИШ МОТОРА И СКОРОСТИТЕ :D
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

:)

Мнение от Leon » 19 Сеп 2003, 20:17

Мерси, X-citer, явно и това е от дребните неудобства, съпътстващи любимите коли :cry:
Като сменям успокоителя на ангренажната верига, ще разглобим и капака, после ще разкажа!
А може да пробвам и метода на Явор, така и така ще човъркам по двигателя. После ще споделя по-ефективния метод! :wink: Нали все пак е важен крайния резултат! 8)
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Проблем с пръскалките

Мнение от KEVIN-30 » 20 Сеп 2003, 23:22

Задрустени магистрали на пръскачите,вземи тънка стомамена жичка
и сиги почисти.И аз имам такъв пробелм,но се оказа 4е засмуква мръсотии от казан4ето,можеш и него даси почистиш.?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 22 Сеп 2003, 9:25

Благодаря, ще взема първо така да пробвам, пък после ще разглобявам, че много разглобяване се събра с тоя обтегач :( Ама няма ли това дето го избутам с телта, след 2-3 пръскания пак да заседне в пръскалките? Е, поне ще си имам тел под ръка :lol:
Never mistake motion for action...

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

za praskalkite......

Мнение от Терзийски » 23 Сеп 2003, 16:53

vij sega as imax sa6tia problem...pod krata na kapaka ima edni plasmasovi kolenca pone taka mi izglejdat to sa varzani na marku4ite vav tiax ima projinka i klapa s tiaxna pomo6 sistemata e pod naliagane...ako e izgnila projinkata zatova praskat po slabo...as moite gi svalix produxax praskalkite i marku4ite sas kompresor otidox do daru-kar i si gi kupix ne sa skapi misli 4e sa po 5lv. 1br. uspex :lol: :lol: :lol:

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook