Узаконяване на газова уредба - сервизи (Пловдив)

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Узаконяване на газова уредба - сервизи (Пловдив)

Мнение от BiTurbo » 03 Ное 2016, 12:45

Здравейте,

По последни данни има ново изменение в закона за монтаж на газови уредби. Освен, че трябва да се смени талона, това вече е старо инфо, преди това трябвало да се отиде на специализиран сервиз, който издава протокол за това, че уредбата е била монторана правилно и по ЕС изисквания. Вече без този протокол уредбата не може да се впише в талона на колата и остава неузаконена.

Въпросът е някой знае ли къде се издават тези протоколи, какво представляват, кои сервизи са лицензирани и т.н. Какво се преглежда и колко струва? По възможност информация за Пловдив, но и обща информация е добре дошла.

Мерси предварително!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Узаконяване на газова уредба - сервизи (Пловдив)

Мнение от bioz » 03 Ное 2016, 14:29

Там където правят ГТП ги озаконяват, просто не всички - трябва да разпиташ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Узаконяване на газова уредба - сервизи (Пловдив)

Мнение от pinko_23 » 03 Ное 2016, 15:49

BiTurbo написа:Здравейте,

По последни данни има ново изменение в закона за монтаж на газови уредби. Освен, че трябва да се смени талона, това вече е старо инфо, преди това трябвало да се отиде на специализиран сервиз, който издава протокол за това, че уредбата е била монторана правилно и по ЕС изисквания. Вече без този протокол уредбата не може да се впише в талона на колата и остава неузаконена.

Въпросът е някой знае ли къде се издават тези протоколи, какво представляват, кои сервизи са лицензирани и т.н. Какво се преглежда и колко струва? По възможност информация за Пловдив, но и обща информация е добре дошла.

Мерси предварително!


Колега където си правиш ГТП ти вписват че колата ти има монтирана газова уредба. Аз си купих мойта от Пловдив като я пререгистрирах в София мацката незнаеше какво да пише и аз я накарах да ми я впише а като документ и представих само това което бях писали в ГТП талона. На канала им е през оная работа с какво си. Успех
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Узаконяване на газова уредба - сервизи (Пловдив)

Мнение от BiTurbo » 03 Ное 2016, 16:07

Значи при мен случая беше, че колата вече беше регистрирана и след това сложих уредбата при оторизиран сервиз с протокол за монтажа. После като съвестен човек отидох да си я впиша в талона и в КАТ ми викат ти нямаш протокол от преглед след монтажа, тва нещо беше излязло като наредба точно като сложих уредбата. Жената обясни, че това не било протокола от този, който ми е я монтирал, а било специален протокол от специализаиран пункт за проверка....... явно е ГТП-то може би точно. Ще разпитам. Мерси!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Узаконяване на газова уредба - сервизи (Пловдив)

Мнение от dreadx » 05 Ное 2016, 18:37

ГТП-то ти издава документ: удостоверение/протокол за първоначална проверка на уредба за ВНГ или СПГ.

Протокол от монтажа изглежда, че можеш да си попълниш и сам - ако ти си си я монтирал.
В момента газаджиите, не са по-лицензирани от теб за монтажи на АГУ.

/Въпреки, че ви съветвам да се доверите на техния опит, ако имате някакви съмнения - то понякога пък човек, който сам си монтира АГУ-то, има възможност да отдели повече време и внимание и монтажът като цяло да стане по-добре./

След монтажа се попълва този протокол, в който е описано от какви части е съставена уредбата, заедно с номера на одобрението за съответната част - например бутилка: No. 67R0-xxxxxx, изпарител No.., и т.н. Това служи на хората от ГТП-то да видят, че всички части покриват съответните изисквания, и да впишат номера на бутилката в документа по-горе.

Понеже наскоро се канех да монтирам АГУ, попитах един много добър газаджия (от Стара Загора), дали след монтажа трябва да си минавам колата на ГТП-преглед. Той ми каза, че според него не е нужно да минавам на нарочен преглед, веднага щом си монтирам АГУ-то, а че е достатъчно когато дойде време за ГТП, да ми прегледат АГУ-то заедно с колата.
Но не знам дали КАТ-аджиите биха се заяждали много, ако те хванат без документ за преглед на АГУ.

//аз още не съм си монтирал АГУ-то на въпросната кола. Ето днес, в това хубаво време можеше да сляза и да монтирам нещо, ама пред блока няма удобства и заради това допълнително ме мързи..
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook