Мнения за Хеед 91 в Надежда?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Мнения за Хеед 91 в Надежда?

Мнение от cerber_91 » 27 Май 2014, 20:24

Здравейте колеги,

Споделете някое друго мнение за сервиз на Хеед '91 на ул. Хан Кубрат в Надежда.
Мисля да си обслужа колата там (е60 530д), та да ми погледнат и окачване, реглаж преден/заден мост, бучене от предницата...
Много съм объркан, щото във фолксвагенския форум има много положителни мнения, пък тук общо взето не намерих почти нищо...

Надявам се на бърз отговор, щото утре ще го давам на сервиз, тва бучене отпред направо ме побърква!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Мнения за Хеед 91 в Надежда?

Мнение от cerber_91 » 31 Май 2014, 8:53

Еми никой не казва, затова аз ще кажа моите впечатления от сервиза.
Отидох в 9 сутринта, веднага ми приеха колата и веднага ѝ закачиха машината за фреон да ми напълнят климатика.
След това я закачиха за компа и направиха една пълна диагностика. Към OBD буксата връзват едно апаратче, дето праща по блутут на компа данните. Човека каза, че софтуера бил 4к, ма колко е бил 4к нз, щото изкара някои грешки, които не бяха разпознати, ма все тая.
Към 10-10:30 си тръгнах от сервиза и оставих да ми доправят колата. В 16:30 ми звъннаха, че колата е готова, а смениха лагер на дясна главина, биалетка, 2 тампона, смяна на масло, маслен, горивен филтър, въздушни филтри, филтри купе, филтър картерни газове, реглаж преден/заден мост... И май това беше всичко. Цялата процедура беше около 1700лв с труда.

Отношението на персонала беше нормално, даже любезно, като питаш нещо, ти отговарят подробно. Има си и кафенце с прозорец към сервиза, да ги гледаш к'во човъркат.
От мненията, които прочетох във гоуф форума, останах с впечатлението, че разбират повече от гоуфове, но най-много ме впечатли това, че се оправдаха всичките хвалебствия за отношението на персонала. Бих посетил отново този сервиз.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнения за Хеед 91 в Надежда?

Мнение от drago9205 » 24 Авг 2018, 16:59

Аз ще съживя темата и ще споделя лош опит.
Първо си мислех, че са коректни, но мнението ми бързо се промени след като разбрах, че след сериозен ремонт са ми претупали колата и реално са ми спестили информация за големи отклонения при реглажа. На всичкото отгоре се връщах втори път за реглаж, защото колата теглеше надясно и ми казаха, че всичко е наред. Това, че частите ми ги продадоха с 50% надценка не искам да го коментирам дори. Несериозно е да ми издадат колата и да ми кажат "геомвтрията и сходимостта е перфектна", а тя да не е!!! Особено след като съм оствил над 1600 лева.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Мнения за Хеед 91 в Надежда?

Мнение от Cyberloner » 30 Авг 2018, 16:57

там е малко трагедия
тъста ми отива с колата защото не и работело централното
казват му че и 4-те машинки по вратите са изгорели и трябва да се поръчат нови, човека доверчиво им казва ОК, записват го и му казват че след месец ще пристигнат понеже ги нямало в мометна в България и т.н..
Споделни това с мен и аз се замислих, че за да изгорят и 4-те машинки едновременно трябва и колата да е изгоряла общо взето и отидохме при един познат електричар - 20 мин по-късно, малко почистване, няколко пръскания с контактния спрей в командния модул и всичко работеше...
Обади се да им каже, че си е решил проблема и да не му поръчват нещата и се опитаха да му излязат с номера, че не може да се откажат така части, вече били поръчани. Всичко това се развива в рамките на 3-4 часа около обед :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнения за Хеед 91 в Надежда?

Мнение от drago9205 » 05 Мар 2019, 14:42

Ще съживя темата, за да продължа хранилката от моя страна. Все още бих казал, че "сърбам попарата" на страхотната заинтересованост към клиентските автомобили от страна на Хеед. С ръка на сърцето мога да кажа, че гледат как да вземат колата, да нацъкат диагноза/части/ремонти малко на око и за кратко време колата да е "готова" плащаш и заминаваш. Та по ред на нещата

1. Онзи ден сам си смених биалетките, защото едната се разтрака. За изненада прецаканата не беше оригиналната на 260+ хил. км, а тази сменена от Хеед преди има-няма 9 месеца. Още помня като ги питах за съвет как ме убеждаваха, че няма да имам проблем с TRW (нали TRW уж вграждат ОЕМ носачите по окачването и прочее). Цените няма да ги коментирам, защото бяха завишени с около 40-50% от това, което предлагат форумни магазини за части, а твърдят, че не работели с никаква надценка на частите, видиш ли?!??!.... Свалям биалетката и какво гледам - сложили Febi не TRW (може и в пакета на TRW да има фебита, ама не ми се вярва), изкара точно 9 месеца и няма 15 хил км преко сили... оригиналната си беше още здрава.
2. Като издадоха колата после се оказа, че гофрето на казанчето за чистачки беше спукано и течеше, не си бяха направили труда да го залепят, аз си го оправих. Кората на подкалника имаще липсващи щипки, не си бяха направили труда да ги сменят.
3. Някакви части ненужно сменяни - напр. стаб щанга предна, която си беше съвсем права, защото си изисках свалените части и я прегледах обстойно. Разбира се душмански ценои за моргаджийски части - 220 лева за стаб щанга 2-ра ръка (а дали са я сменили или не, не се знае дори).
4. Корите долу бяха хванати на по 3-4 рапидки, другите явно изгубени.
5. Спирачен маркуч имаше деформация около резбата, която се завива в механизма на накладките... ама защо ли да си играят да го сменят, важното е в момента да не тече пък после като прокапе да му мисли собственикът.

Като цяло за пореден път се убеждавам, че големите сервизи само гледат да има текучество на коли и да правят оборот без да навлизат вдетайли. Никой не го е грижа за колата, важното е да вземат едни пари там, пък нали повечето клиенти не разбират и не са претенциозни, та се радват, че си взимат колата.

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook