Баланс на гумите

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Баланс на гумите

Мнение от KPETEH » 04 Апр 2014, 12:13

Смятах, че си ги юрил, газ спирачки и за това са мръднали. На колега така - няколко обиколки на Калояново и после подскачал до софия, после на баланс, ама нема начин.... не ги кара вече - други ще купува, пък тия само за изпълнения.... Купих си и аз гуми втора ръка, добре изглеждащи, но като ги качихме на джантите искаха по 140 грама, оказа се че като се загледаш при въртенето се усеща къде са ги блокирали на юнашки спирачки... та тях сега ги търкалям отзад...
Как ги изкривих ще споделя специално за теб Ники - 210км/ч магистрала Тракия - участъка до Пазарджик.
Ужазия :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Баланс на гумите

Мнение от bigmurzi » 07 Апр 2014, 14:07

няколко десетки спирания 180/200-100 и четири гуми на квадратчета и вибрацията е УЖАСНА - в момента дори при 20км подскача колата .. :mhihi:
ся ме наплашихте за новите гуми ... :paranoid:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Баланс на гумите

Мнение от xapubg » 05 Май 2014, 17:15

bigmurzi написа:няколко десетки спирания 180/200-100 и четири гуми на квадратчета и вибрацията е УЖАСНА - в момента дори при 20км подскача колата .. :mhihi:
ся ме наплашихте за новите гуми ... :paranoid:

Къде ти беше АБС-а бе колега, да не си го пуснал "ваканция" ?
Питам щото и на мене ми се е налагало 5-6 пъто от 200 на 100 рязко, щото дедо "петко" не схваща защо му мигам от 3км или е решил че ще изпревари щото е дал мигач или каскета му пречи да си види лявото огледало и т.н.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 15.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39
Детайли за колата: 530d- 99г.

Re: Баланс на гумите

Мнение от mihayloff » 28 Май 2014, 22:08

bum_bum написа:Какъв му е адреса на тоя гумаджия?

И мен ме интересува, понеже колата има спешна нужда от качествен баланс, моля за адрес.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Баланс на гумите

Мнение от deyan-enchev » 29 Май 2014, 9:54

В случай, че прочетеш цялата тема, съм сигурен, че ще го намериш.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 9.07.2008
Местоположение: Местоположение:
Пол: Мъж
Кара: e36 coupe M50TUB20

Re: Баланс на гумите

Мнение от shaby » 11 Юни 2014, 12:54

deyan-enchev написа:http://www.bgmaps.com/link/150C07A9F664E68DEBFFBCFC11CFA95A му е адреса в общи линии. Има доста гуми изкарани пред сервиза - стари и една метална бариера.

Човека се казва Иван - 0899 15 33 33


Иван е пич, точен е и разбира какво прави. Има лично отношение и се старае да помогне във всяка ситуация свързана с гуми/джанти. Машините му също са добри, доволен съм :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Баланс на гумите

Мнение от deyan-enchev » 11 Юни 2014, 13:14

Радвам се, че сте доволни, това беше и идеята ми - да споделя координатите на един готин човек, който не се вписва много в среда пълна с мошенници и измекяри :mhihi:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Баланс на гумите

Мнение от KPETEH » 11 Юни 2014, 13:51

Демонтаж на 4 гуми от джантите 15 - лева.
В маргел струва 9,60 лева.
Не че не му ги дадох, ама... не знам... скъп е.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Баланс на гумите

Мнение от deyan-enchev » 11 Юни 2014, 13:58

KPETEH написа:Демонтаж на 4 гуми от джантите 15 - лева.
В маргел струва 9,60 лева.
Не че не му ги дадох, ама... не знам... скъп е.


Те и БМВ-тата са по-скъпи от Рено ... ама сигурно има причина, де да знам.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Баланс на гумите

Мнение от KPETEH » 11 Юни 2014, 14:47

Пластмасите на БМВ са им по-скъпи :winky: Не се дърляй, предупреждавам колегите за цените... не знам колко са ви близки отношенията...
Даже да добава, че тоя баланс с въртенето на гумата около джантата струва 3.60 за 16-ка. Деяне, ти ще кажеш ли колко струва това при него?! Нямам лоши впечатления, даже си спомняше, че съм идвал и друг път. Но да кажеш, че като караш бмв, означава да плащаш повече е смешно.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Баланс на гумите

Мнение от deyan-enchev » 11 Юни 2014, 16:38

KPETEH написа:Пластмасите на БМВ са им по-скъпи :winky: Не се дърляй, предупреждавам колегите за цените... не знам колко са ви близки отношенията...
Даже да добава, че тоя баланс с въртенето на гумата около джантата струва 3.60 за 16-ка. Деяне, ти ще кажеш ли колко струва това при него?! Нямам лоши впечатления, даже си спомняше, че съм идвал и друг път. Но да кажеш, че като караш бмв, означава да плащаш повече е смешно.


Ами Ники какво очакваше, да ти напиша - да при Иван е по-скъпо не ходете.
Няколко пъти съм писал, че е по-скъпо при него, цитирал съм и цени - кой да чете :nono:

Не знам за какъв баланс с въртене говориш, аз съм чувал за оптимизация на джанта/гума, което без машина става за средно 10-20 минути на гума ... нямам ценоразписа на Иван, а нямам и 16ски за баланс.

Никога не съм казвал, че да караш БМВ означава да плащаш повече, ама си го мислих. Абсолютна истина е - плащаш повече при покупката, за авточасти и за гориво. Кое не е нормалното в случая ми убягва?
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Баланс на гумите

Мнение от KPETEH » 11 Юни 2014, 21:26

Аз написах моите впечатления и направих сравнение. Не го храня човека, и не рекламирам никой. Принципно не ми харесва да няма точна цена, това е. Мен като ми писне ще си купя машини и вече на два пъти се хващам, че търся из нета...
П.С. Ти знаеш ли за Реното или случайно уцели?! :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Баланс на гумите

Мнение от dr.peshev » 12 Сеп 2014, 11:30

Ходих при въпросния човек и съм изключително доволен.Купих през него 4 фалкена и ги сложихме с оптимизация.Чаках ги 7 дни да дойдат от Германия,но са с нов ДОТ и до сега- 1 месец в гаража мирише на нова гума.
Когато гумите дойдоха, Иван беше в болница заради гръбначен прешлен,но понеже на другия ден имах път в провинцията, човека излезе от болницата и вечерта с моя помощ монтирахме гумите!
За цени не искам да коментирам,защото човека е педант и заслужи всеки лев!Друг е въпроса,че с тези пътища скоро пак ще съм за баланс! :ok:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Баланс на гумите

Мнение от hrpopov217 » 22 Сеп 2014, 23:31

dr.peshev написа:Ходих при въпросния човек и съм изключително доволен.Купих през него 4 фалкена и ги сложихме с оптимизация.Чаках ги 7 дни да дойдат от Германия,но са с нов ДОТ и до сега- 1 месец в гаража мирише на нова гума.
Когато гумите дойдоха, Иван беше в болница заради гръбначен прешлен,но понеже на другия ден имах път в провинцията, човека излезе от болницата и вечерта с моя помощ монтирахме гумите!
За цени не искам да коментирам,защото човека е педант и заслужи всеки лев!Друг е въпроса,че с тези пътища скоро пак ще съм за баланс! :ok:


Не е лошо да се споменават кадърни гумаджии, защото вече направо ме е страх да отда на вулканизатор. Във всеки гараж гумаджииница, всеки хванал машините, трошат пукат джанти...........после не били те :bang:


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Баланс на гумите

Мнение от body » 20 Окт 2014, 22:20

Колеги,Ванката не работи от няколко дни.Целия сервиз не работи.За тези от вас които не са наясно Ванката ремонтира и ударени Мерцедеси за от 50 000лв нагоре.Утре съм по работа при него и ще пиша.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook