Продуктите BARDAHL

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Продуктите BARDAHL

Мнение от mopasan » 20 Яну 2017, 7:11

numizmat написа:Колеги, да повдигна темата. BDC го дават дапч се слага на празен резервоар и на температура над 5гр. Ако сега го сложа ще има ли проблем


Аз слагам Bardahl BDC на всяко зареждане, даже и да не е празен резервоара, също и при минусови температури и никога не съм имал проблем. Дали има ефект от добавката незнам, аз лично не е усещам. Пък и като се замислиш как 1ml/1l ще даде голям ефект :mhihi: Слагам е за лично спокойствие.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Продуктите BARDAHL

Мнение от stas.dakov » 04 Авг 2017, 10:03

И аз съм много доволен, също слагам Bardahl BDC и при всяка смяна на масло слагам Bardahl Turbo Protect :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Продуктите BARDAHL

Мнение от Cyberloner » 13 Ное 2017, 13:29

Тия дни сменях масло и преди смяната сипах от тяхната добавка за промивка(май пишеше Engine flush, ама не съм сигурен)
Цялата работа е че тая гадост разрежда ЯКО маслото - буквално става като вода. В резултат на това, ако има някаква тиня по картер, магистрали, отдушници, би трябвало да се разпадне и да се отмие. Предвид, че го правя за пръв път не зная колко е имало ефект, но вместо да чакам топлия сироп да се изцежда 30+ минути, за няма и 20сек изтече какво има да изтича и за около 5мин изкапаха и последните капки. Мисля си да сменя само масления филтър след 1-2к, и ще видим какво е положението.

Но според мен смело може да се ползва не е нищо агресивно или страшно.

Същото се отнася и за добавката за промивка на охладителната система - силен сапун, пени се яко(И на вюрт е същата работа, че на другата кола с такава пробвах).
Лятото си играх да промивам системата и докато спре да се пени сигурно поне 100 литра вода и 2-3 кила концентрат отидоха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Продуктите BARDAHL

Мнение от Dextuar » 13 Ное 2017, 16:22

Cyberloner написа:Тия дни сменях масло и преди смяната сипах от тяхната добавка за промивка(май пишеше Engine flush, ама не съм сигурен)
Цялата работа е че тая гадост разрежда ЯКО маслото - буквално става като вода. В резултат на това, ако има някаква тиня по картер, магистрали, отдушници, би трябвало да се разпадне и да се отмие. Предвид, че го правя за пръв път не зная колко е имало ефект, но вместо да чакам топлия сироп да се изцежда 30+ минути, за няма и 20сек изтече какво има да изтича и за около 5мин изкапаха и последните капки. Мисля си да сменя само масления филтър след 1-2к, и ще видим какво е положението.

Но според мен смело може да се ползва не е нищо агресивно или страшно.
Тая шитня не си я слагай повече, че ще кажеш скоро чао на уплътненията - има причина да е 15-16 лв, а хубавите промивка да са по 40+ ;) А това с масления филтър как може въобще да не си го сменил веднага след това?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Продуктите BARDAHL

Мнение от Ganchev__ » 13 Ное 2017, 16:45

:yes: Повечето добавки за промиване с цена около 20лв са много агресивни.Има вариант да текне отнякъде в последствие.Плюс това ако има много нагар може да се запуши някоя маслена магистрала.Има доста инфо в нета, ако ползваш такива добавки заложи на нещо качествено.Ако имаш колата отскоро и не знаеш как е карана добре, но в противен случай просто си сменяй маслото навреме.Добрите масла имат достатъчни миещи добавки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Продуктите BARDAHL

Мнение от Cyberloner » 13 Ное 2017, 16:47

dextuar написа:
Cyberloner написа:Тия дни сменях масло и преди смяната сипах от тяхната добавка за промивка(май пишеше Engine flush, ама не съм сигурен)
Цялата работа е че тая гадост разрежда ЯКО маслото - буквално става като вода. В резултат на това, ако има някаква тиня по картер, магистрали, отдушници, би трябвало да се разпадне и да се отмие. Предвид, че го правя за пръв път не зная колко е имало ефект, но вместо да чакам топлия сироп да се изцежда 30+ минути, за няма и 20сек изтече какво има да изтича и за около 5мин изкапаха и последните капки. Мисля си да сменя само масления филтър след 1-2к, и ще видим какво е положението.

Но според мен смело може да се ползва не е нищо агресивно или страшно.
Тая шитня не си я слагай повече, че ще кажеш скоро чао на уплътненията - има причина да е 15-16 лв, а хубавите промивка да са по 40+ ;) А това с масления филтър как може въобще да не си го сменил веднага след това?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Сложих нов маслен филтър като смених маслто, но си мисля след 1-2к да го сменя пак, защото ако тая гняс е вдигнала някакви утайки и т.н. от мотора, които не са изтекли при смяната, сега вероятно ще се доотмият от новото масло и ще отидат нарпаво да запушат филтъра :)

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook