Дару Кар - сервиз

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.12.2002

Мнение от tonev1 » 17 Дек 2002, 21:31

ave gazeta as kvo da vi prikazvam neznam za daru kar ama ima BMW 520i mnoo iako si4ki ekstri oba4e edin neshtasnik ot bs-[bourgas] me odari v jambol na edno krastovishte s kolata ot liavata strana ka4ih kolata na pytna pomosh i ia zakarah pred nas
dokato ot zastrahovatelite ia opraiat na drugaia den otivam pri zastrahovatelia toi kazva da ia vkarame v servis v jambol apak 4iastite da sa ot daru kar vkarah me ia imaha da smeniat edna vrata edin kalnik praga ot liavata strana i da ia boiadisat tova neshto go praviat ve4e edin mesec i oshte ne e napraena smenil sym ot dolo si4ko na BMW-to amortisiori sharniri kormilni shtangi si4ko novo zakupeno ot daru kar ama
kato slagaha vrata glopacite ne slojiha stakloto i cialata kola stana vytre na lyina deto tyrkat koli vytre i to valeshe ia biaha prebrali vytre i i ebaha maikata ama skoro triabva da stane da vidim samo kade shte ia peryt vytre strah ma e dane ne zeme da ia esperyt pri niakoi nekydyrnik da i padne plata na tavana iskah da ia vkaram v daru kar ama tam vinagi niama mesta iskam da ve pitam dali shttiha da ia opraviat tam po byrzo aaa ako moje da mi otgovorite :idea: :roll:
BMW M5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 19 Дек 2002, 6:32

tonev1 написа: ave gazeta as kvo da vi prikazvam neznam za daru kar ama ima BMW 520i mnoo iako si4ki ekstri oba4e edin neshtasnik ot bs-[bourgas] me odari v jambol na edno krastovishte s kolata ot liavata strana ka4ih kolata na pytna pomosh i ia zakarah pred nas
dokato ot zastrahovatelite ia opraiat na drugaia den otivam pri zastrahovatelia toi kazva da ia vkarame v servis v jambol apak 4iastite da sa ot daru kar vkarah me ia imaha da smeniat edna vrata edin kalnik praga ot liavata strana i da ia boiadisat tova neshto go praviat ve4e edin mesec i oshte ne e napraena smenil sym ot dolo si4ko na BMW-to amortisiori sharniri kormilni shtangi si4ko novo zakupeno ot daru kar ama
kato slagaha vrata glopacite ne slojiha stakloto i cialata kola stana vytre na lyina deto tyrkat koli vytre i to valeshe ia biaha prebrali vytre i i ebaha maikata ama skoro triabva da stane da vidim samo kade shte ia peryt vytre strah ma e dane ne zeme da ia esperyt pri niakoi nekydyrnik da i padne plata na tavana iskah da ia vkaram v daru kar ama tam vinagi niama mesta iskam da ve pitam dali shttiha da ia opraviat tam po byrzo aaa ako moje da mi otgovorite :idea: :roll:



ne sum siguren, che tazbrah kakvo to4no iskash da kajesh, no mai razbrah vuprosa. Daru Car ne se izvestni kao burzaci, no puk plashtash za truda po stavka za vreme, toest i da se motkat komputera znae kolko vreme e neobhodimo za serviziraneto na tova ili onova. Drug problem e, che stavkata za 1 chas trud e dosta visoka, mai kum 40 leva :shock: :shock:
a otnosno niamaneto na mesta problema lesno se reshava - obajdash se po telefona i si zapisvash chas za sled den-2-3 i togava si karash kolata.
nadiavam se da sum bil polezen
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.12.2002

Мнение от tonev1 » 20 Дек 2002, 1:19

maniaci mnoo speshno mi triabva vashiata pomosh
predi edin mesic si blysnah BMW-to sega e po4ti gotovo ama
teia ot serviza ne mogat da nameriat pretpazitela pri koito kolata kato se blysni toia pretpazitel se vku4va i kolata posle ne moje da pali ako niakoi znae kade se namira toia predpazitel na BMW 520i 1997-8g. molia da mi pomogne :bowdown: shte 4erpia :bchug:
BMW M5

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 20 Дек 2002, 11:32

Може и кофти да звучи ама май само в ДАРУКАР могат да ти помогнат.Звъни им на 02-799-029.Успех
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мнение от BMW_POWER » 20 Дек 2002, 13:32

Телефонът на магазина в Дару е 02 960 16 22.
Що се отнася до бързината на тенекиджийното - след онази голямата градушка бяха затрупани от работа и просто е било абсурд да те вземат. Първо правиха колата на САЩ-посланникът, а после караха посолствата подред. Аз също пострадах от градушката (служебната ми кола де :wink: ), и още не съм я вкарал. Но при мен проблемът е по-малък. Цяло лято бяха превърнали автомивката в бояджийно, за да успеят да се справят с поръчките.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Alpina B7 Biturbo
Мечтае да кара: BMW NR7S RS

Мнение от razorbg » 26 Дек 2002, 23:49

абе кво да ви кажа за дару кар, може да са добри, но майсторите им само гледат как да чопнат некой лев отгоре и не мисля че си вършат работата като хората. Аз имам "познат" там и за да не чакам му звъня на него и кво става:
смяна на масло: той ми казва, абе пич, дай да ти дам тука едно масло много яко и ще ти го дам по евтино отколкото ако си го купиш. хубаво, аз не разбирам цакам се, и случайно се редя да си купя нещо друго и некъв преди мен си купува същото масло за 4 лв по евтино на литръ с фактура при това. ама сега, нали сме баровци, нема да се заяждаме за 4лв разлика
2ри случай: бегам се с некъв джип и пукам раддиатор и глава на старата ми 520ка. отивам в Дару кар и там както си му е реда - 450 за радиатор, 4500 май зза нова глава, 1000 лв за труд и то стана колкото нова кола. моя човек обаче вика, за 4000 ти права всичко и си на далавера. да ама аз един път балък, викам си, дай да проверя в друг сервиз, упътиха ме на едно място и там ми свършиха работа за 2 дена и ми взеха 2400
3ти случай: имам пробелм с елктрониката на 535ца, таблото пониакога уредите му откачат, но повечето време работи, отивам там и пак моя човек вика електричар който дори не изчака да види за кво става въпрос и каза - абе платката е гръмнала - 2000 лв. Викам му, бе ти луд ли си, ако е гръмнала ниама хич да работи, а той помисли и рече, абе има един дето ги прави ама взима 200лв и 100 за мен - 300, ама не е гаранция че ще работи. А това е някакъв контакт или студена спойка най вероятно. Е как да дам 300 кинта като знам че няма и да я погледнат а ще кажат че не става
та това ми е мнението за техниците в Дару Кар, може би грешката ми е че не си оставям колата за по няколко дена, но на тях доверие им нямам

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2003, 18:15

Какво да ти кажа? И аз съм се напарил от "познати". Затова си карай по каналния ред. Но пък съм виждал и хора, които са ходили при "по-ефтини" майстори и после когато дойдат в Дару, трагедията е двойна.
Не ме разбирай, че защитавам когото и да е било. И при тях има "зрънца", както и навсякъде. А най-е опасно, когато ти излезат с лафа:
"Много е на далавера, но не казвай на никого..."
Бягай!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 22 Яну 2003, 12:29

razorbg написа:абе кво да ви кажа за дару кар, може да са добри, но майсторите им само гледат как да чопнат некой лев отгоре и не мисля че си вършат работата като хората. Аз имам "познат" там и за да не чакам му звъня на него и кво става:
смяна на масло: той ми казва, абе пич, дай да ти дам тука едно масло много яко и ще ти го дам по евтино отколкото ако си го купиш. хубаво, аз не разбирам цакам се, и случайно се редя да си купя нещо друго и некъв преди мен си купува същото масло за 4 лв по евтино на литръ с фактура при това. ама сега, нали сме баровци, нема да се заяждаме за 4лв разлика
2ри случай: бегам се с некъв джип и пукам раддиатор и глава на старата ми 520ка. отивам в Дару кар и там както си му е реда - 450 за радиатор, 4500 май зза нова глава, 1000 лв за труд и то стана колкото нова кола. моя човек обаче вика, за 4000 ти права всичко и си на далавера. да ама аз един път балък, викам си, дай да проверя в друг сервиз, упътиха ме на едно място и там ми свършиха работа за 2 дена и ми взеха 2400
3ти случай: имам пробелм с елктрониката на 535ца, таблото пониакога уредите му откачат, но повечето време работи, отивам там и пак моя човек вика електричар който дори не изчака да види за кво става въпрос и каза - абе платката е гръмнала - 2000 лв. Викам му, бе ти луд ли си, ако е гръмнала ниама хич да работи, а той помисли и рече, абе има един дето ги прави ама взима 200лв и 100 за мен - 300, ама не е гаранция че ще работи. А това е някакъв контакт или студена спойка най вероятно. Е как да дам 300 кинта като знам че няма и да я погледнат а ще кажат че не става
та това ми е мнението за техниците в Дару Кар, може би грешката ми е че не си оставям колата за по няколко дена, но на тях доверие им нямам


dokolkoto vijdam i v trite slu4aia ti si se vruzval chovek ot firmata da ti raboti kolata na chastno. na men kakvoto i da sa mi pravili e minavalo s faktura (s mnoooogo malki izklu4eniq, kudeto samo sa gledali i suvetvali) i niamam nikakvi oplakvaniq, osven ot bavnata rabota i visokite ceni (koito naistina ne sa tolkova visoki, ako imash poznat)
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Мнение от Alex 320i Cabrio » 24 Фев 2003, 16:20

Mojata e30-ka beshe mezhdu 1 i 6 feb v serviza im. sled smetka ot 1600lv moga samo da kazha, che momchetata sa super profesionalisti. bmw v anglija mogat da si jadat trite bukvi.

za 1600lv smenih: guibo (gumeno kare mezhdu skorostnata kutija i kardana), garniturite na vsmukatelen i izpuskatelen kolektor, glava, karter, kapak na klapanite, vsichki vakumni markuchi, semeringi otpred i otzad, gore i dolu, vkljuchitelno i na skorostnata kutija, maslo, kato sega karam s Castrol TWS 20W60, reglazh klapani, pochistvane na throttle body, novi remuci vkl angrenazh, test na ecu i G-Kat, chistene na djuzite na inzhekcion-a s ultrazvuk, smjana na filtri (vsichki), smjana na brake master cylinder i na clutch slave cylinder. :D. smjana na brake fluid, smjana antifriz, smjana rele-regulator na alternator-a, reglazh na gjuruka...

bjaha super barzi i korektni. kolata beshe vljazla za rutinen tech pregled, izpolzvaiki namalenieto, che sam v bg. sled kato vidjaha problemite me izvikaha, pokazaha i kazaha "kakvo pravim?" az kazah pravete i sled 3 dena si vzeh kola, kojato e kato nova :P .

Daru sa skapi, ama bai Krum ot Zemljane ili Chicho Dosko ot 4-ti garazh v Belite Brezi mi se struva, che mozhe da preebe neshtata mnogo poveche opitvaiki se da spesti kinti....
Power is Nothing Without Insanity

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 08 Мар 2003, 19:19

Като човек с много опит в тази област искам да ви кажа че истината е ....там някъде. Винаги съм казвал че за да е едно BMW наистина такова, то следва да се поддържа както подобава.Обикновено влезе ли в България става страшно. Технически канап,сегменти от лада,универсални маншони и глей кво става. Както казва един майстор небезизвестен сигурно много от вас са се сблъсквали с него на Борово му е сервиза до автомивката, та той казва че гарнитурата за глава след третото слагане е хубаво да се смени защото може да има проблеми. Та в Дару сигурно поназнайват доста имат базата данни на фирмата имат оригинални части но се работи по един много гаден /много скъп/ метод. Значи като има проблем почваме да сменяме възли и детайли наред. С малката подробност че частта може и да не е за смяна но ти си я плащаш. Като поп. За германеца не е проблем той се гордее с колата си ама ние не сме в Германия. Особено що се отнася до електрониката са толкоз боси горките чак не е истина. Добре все пак че на баварците ел.инст. не са като на френските или италианските.

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

Мнение от Роската » 17 Мар 2003, 2:39

Невероятно прав си брат :cry: !
Един пич (не си спомням името му) ,сподели тук във форумите,че за едно безобидно тракащо гърне(както се разбрало по-късно),се наложило първо да му сменят полуос :shock: !
За разлика от нас ,дето работим като КОЛХОЗНИЦИ,те работят по СТАХАНОВСКИ!

Сега си спомних и един друг случай:
Идва един пичага,при мен да му продавам скоростна кутия за Е34 М50 В20!Питах го кво и е на старата,да я отремонтирам и той ми вика ,че за нищо не ставала!Погледнах я:ГЕТРАГ 260,проверих и маслото:бистро червено АТФ.Викам му:тва масло не е за ГЕТРАГ кутии,а за ZF!Кой ти го наля,да ти купи сега скоростна кутия?Ми те така ми го го извлекоха,според номера на рамата и за 10 дена навих хиляда километра и колата стана като Лада Нива!Аз:е те не отчитат ли,че през годините ,някой може да е сменил оригиналната ZF с Гетраг,която също се носи от тези модели?Не видяха ли ,че кутията е Гетраг,не видяха ли какъв тип масло източиха?

Както беше казал някой,когато се ремонтират коли е разрешено да се мисли!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 17 Мар 2003, 8:26

Roska, vapros kam teb kato gledam che razbirash ot skorostni kytii.
Na moeto BMW E30 325e avtomatik.(Ta predi da si tragna za BG liatoto dadoh za okolo 2 mesecha moyata kola na edin priatel, che toi se beshe leko ydaril s negovata VW Jetta 1.8T Sport Edition (Bora v Evropa) a tyka imash problemi kato kypish kolata v Canada i ya karash poveche v U.S. che razlikata v chenite na kolite e sredno mezdy 15-30% v polza, no da ne se otkloniavam ot temata).

Znachi kato se varnah septemvri, skorostnata kotia mi darzeshe samo na parva do kato ne zagree. Ta karam si az po magistralta ot Toronto do Montreal i tragnah da karam sled edno ferrari (tyka na magistralata ne mozesh da dignesh poveche ot 160-180km zaradi trafika) i edin kreten s edna razpilena honda se zalepi zad mene, ta karam si az s okolo 160 i yskoriavam leko che kykite tyka sa si ebali maikata. I izvednaz osestam che kolata ne moze da yskori poveche, gledam v zadnoto ogledalo i yako siv dym ot maslo. Maikata my ebah na onia s honda, no v sashtia momenta si vikam krai BMW se predade. Spiram v avarinata lenta i kakvo da gledam otdoly yako tech na maslo, sled okolo niakolko minuty ostanovih che teche idva ot prachkata za maslo na skorostnata kytia (ne znam dali ima takava na rachnite), prodalzavam leko i stignah do Montreal. Ta kakvo se okaza, oniaya do kato ya e karal e bil na tehnicheski pregled v niakav psevdo serviz v Florida, ta tam se smenili malsoto na skorostnata kytia i sa sipali s okolo 3 litra poveche :!: , kato stignah v montreal otidoh do BG "spechialista montyor" i my kazah da iztochi masloto ot skorostnata kytia, sled dva dena otivam i pak pravia krakche s kolata, sashtata rabota. Gledam prachkata za masloto v skorostnta kytia sashtata rabota, izrodat ne beshe iztochil nishto i mi vika ami 1500$can i ste ya opravim. Az my kazah da si ebe maikta i sam si iztochik maslot sega e pochti OK skorostnata kytia za poslednite 6 mesecha, no kato temperetyrata na van padna pod minus 25 padne i kola e stoyala na van, pak go pravi tozi problem sas stoene samo na parva do kato ne zagree. Az sam chyval che ne e xybavo da smenish masloto na skorostnata kytia osebeno kato e stara. Ta da si doida tochno na voprosa:

Ako si smena masloto izchialo na avtomatika, riskyvam li neshto da i stane ili niama da ima problem???

Za poveche info otnosna kolata eto ti VIN, Serionia nomer: WBAAB6407G1218384
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 20 Мар 2003, 10:37

da si kaja mnenieto za Daru car - Strahoten serviz, no dori i za chastite vsichko e +30-40%

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София

Мнение от ognianfotev » 27 Мар 2003, 18:27

Ot 15 godini si podarzam kolite v Daru Car. Parvo 318, posle 524 tds,
a sega 725 tds. Dovolen sam.Za njakoi nesta sa naistina malko skapi, no
rjadko imash alternativa.Ne sam sajaljaval za remontite tam.

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 01 Апр 2003, 20:09

Абе хора за какви цифри говорите :?: Няма ли нещо по човешко :?: Мойта Баварка не заслужава такова отношение щот много ме ядосва :!:

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook