SX-6000 ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.04.2003

SX-6000 ?

Мнение от Worner » 24 Апр 2003, 16:04

Наскоро си купувах масло за доливане и попитах (ей тъй) какви engine treatment-и имат.
Имаха широкоизвестния (поне за мен) "Универсален модификатор" и нещо друго наречено "SX-6000", което ми рекоха че е по-добро.
Взех брошурка за него и си тръгнах.
На брошурата намерих URL-a на сайта на производителя: <a href='www.qmi.com'>www.qmi.com</a>
аз немски не разбирам, ама има и английска версия та се зачетох.
Ако нещата дето се твърдят там са истина - нямам търпение да се облажа от това достижение на науката.
Значи продукта бил някакви си тежки PTFE (?!) молекули дето полепвали по грапавинките на метала и се 'сресвали' по посока на движението. Като резултат триенето намалявало и оттук износването; Като страничен ефект се качвало КПД-то и все хубави неща от тоя род.
Ефекта оставал и след смяна на маслото и се наблюдавал (макар и затихвайки) следващите 80,000км.
Твърдят че са сертифицирани от нам си колко институции и организации и прочее.
Та се чудя някой пробвал ли го е това нещо, да земе да сподели опита си.

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 24 Апр 2003, 19:00

Те всички "универсални модификатори" са такива :wink:
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 25 Апр 2003, 4:08

Аз на Toyota'ta слагах около 4-5 пъти от такива "измислици" kato ("MOTOR UP" $30 butilчицата кум 300млл сребърна на цвят незнам има ли в БГ от нея)- в двигателя, а също един друг вид забражих името и в резервоара за почистване на дюзите - но чесно казано не се чуства някаква съществена разлика ........ просто си късаш парите според мене.


пс: btw това където го продават за резервоара бих казал си е чиста < ГАЗ > насипана в "хубави бутилки с шарен етикет" за пари .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 4.02.2002

Мнение от dimd00d » 04 Юни 2003, 9:44

PTFE - тефлон демек, на времето имаше доста дискусии по тоя въпрос в e30.net - тефлона залепва на всякъде и не може да се премахне. Цялата работа води до стеснение на маслопроводите, което съответно води до влошаване на смазването и охлаждането на двигателя - спасение няма.

MotorUp производителя го съдиха и този боклук вече не се продава в USA, но очевадно никой не може да ги спре да продават подобни тесли в останалия свят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 04 Юни 2003, 18:00

dimd00d написа:MotorUp производителя го съдиха и този боклук вече не се продава в USA


Ааааа ....... :shock: .......... Мotor up гледам си се продава вse oще тука, а и в сравнение с останалите пак е с най-висока цена $$$ в зависимост от количеството му .........

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

hi

Мнение от ///Явор » 04 Юни 2003, 18:06

ако ти е читав мотора, за кво са ти тия лайна ?аз сьм против всички тия чикии вьтре.по -добре си купувай читаво масло...или ремонт на мотора.а най - добре нов.
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook