Какво мислите за автосервиз БЛЕЙЗ?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Какво мислите за автосервиз БЛЕЙЗ?

Мнение от Иво » 09 Сеп 2005, 14:25

Специализиран за БМВ. Днес си правих диагностика на ходовата част там. 18лв. Чувам всякакви мнения за хората там. Може ли някой, който лично си е правил колата да сподели впечатления. Казват, че работели скъпо, но качествено. Други пък казват, че не работят толкова добре, а само скъпо. Аз лично останах разочарован от това, че след като извадиха диагнозата ми е прочетоха от един лист. Аз попитах за мен има ли копие, за да си знам какво не ми е наред на колата, че не мога да запомня? НЕ! :shock: Добре, че ати беше с мен и по ги разбира, че май позапомни нещо :) Сега трябва да ми звъннат по телефона и да ми кажат цената на частите + труд, които ще излезе ремонта при тях. Грубо около 400-500лв. :shock: Но като се обадят ще пиша пак. Та струва ли си да си правя колата в този сервиз или да търся по-евтини варианти? Благодаря.
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 22.07.2005

Мнение от madeinbg » 09 Сеп 2005, 20:15

Един колега си прави само там е34-ката и е много доволен, но и много плаща... Аз не им ползвам услугите ;)

кандидат ентусиаст
Мнения: 63
Регистриран на: 7.12.2003
Местоположение: София

Скъпо!

Мнение от Дон Хуан Аматьора » 30 Сеп 2005, 10:42

Скъпо взимат и се правят на големи разбирачи.....все пак са квартален сервиз, не са на Витошка :mhihi:
Има много такива сервизи които взимат много по-малко!

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 02 Окт 2005, 15:12

По принцип не случайно БМВ Клуб България има договор с тях за отстъпки за членовете на клуба при ползване услугите на точно този сервиз. Сервиза е много добре проучен преди да бъде подписан договора а хората, които знам, че са го посетили са доволни от качеството на работа.

Цените не са малки но трябва да се има впредвид че се ползват само оригинални и качествени резервни части, които се доставят от Германия. Доставката е единственото нещо, което се чака. Рядко работят по една кола повече от два дни - всичко се прави качествено а автомобила се сервизира много добре.

Това са моите впечатления от тях ;)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Добър сервиз?

Мнение от ICE » 02 Окт 2005, 16:10

!!Asen_X написа:...трябва да се има впредвид че се ползват само оригинални и качествени резервни части, които се доставят от Германия....
Това означава ли, че ти дават 1 година гаранция на извършените при тях ремонти?

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 02 Окт 2005, 20:42

гаранция - франция
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 02 Окт 2005, 21:24

ICE
Нямам представа ;)

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 02 Окт 2005, 21:35

За М20Б20 смяна на ангренажен ремък-100лв за работа+ 60 за самия ремък :mhihi: Не са нормални тея да го **хат! Ремъка е 30 лв и има къде да го смените за 30-40 лв. Тези от Блеиз нещо мого са си повярвали :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.02.2003
Местоположение: София

Мнение от Bilbo » 03 Окт 2005, 10:57

Наистина взимат сравнително скъпо, но работят качествено. Имат задължителни проверки, които правят безплатно при приемане на автомобила - проверка на свтлини, антифриз, ръчна спирачка и т.н.
Предлагат ти различни варианти за частите в зависимост от парите които си склонен да дадеш. Удобно е че си оставяш колата и те се занимават с доставянето на частите, но за сметка на това цените са малко по високи от тези в магазина.
Иначе са най-стария сервиз, занимаващ се с БМВ - още от 1992 година, така че имат доста опит. Имат двама много опитни служители - един монтьор - Деян, който е много в час, и приемчика им Стилян.

Дават гаранция за извършените ремонти, но не знам дали е шест месеца или една година. На мен ми бяха сменили вискосъединител и като новия почна да ми прави проблеми отново го смениха по гаранция.

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 30 Апр 2006, 23:43

За Блейз искам само аз да споделя. Не мога да кажа, че не съм доволен, но изпитвам и някакви съмнения. Хората наистина взимат скъпо, написаха ми след диагностиката, че за смяна са 500 неща, на обща стойност 567лв. и мисля, че това беше без труда. Смених си аз каквото трябваше на друго място за сумата от 100лв. и вече си карам колата 5-6 месеца след това, а може и да са повече без да хлопне и тропне нищо по предницата. Имаме договор за членовете с хората ОК, но съм виждал да пържат и в най-реномираните сервизи, така че заявявам ВЕРА НИКОМУ! Не искам мнението ми да звучи все едно съм недоволен. Нищо против хората и тяхната техника. Просто мисля, че малко се изхвърлят и надценяват. Особено след като едно 850 щеше да ме премаже, след като излетя с мръсна газ на задна от сервиза, а аз най-спокойно мислех да завия, за да вляза там. Може би секунди ме деляха от някакъв болезнен удар. Да не говорим, че пътя до сервиза не е годен и за каручка с тези пропасти, а да не говорим за БМВ. Било то и на 16 години!
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.07.2006

Мнение от илион » 23 Юли 2006, 15:51

:help: Искам да предупредя всички които си обичат автоматика каквато и марка да е .
Хора никога не стъпвайте в сервиза на Недко в жк Банишора при затвора срещу Света троица кв. Каквото и да ви говорят а то ще е че е евтино и много качествено . Ето и девизът му : ПРАВИМ ЕДНО ЧУПИМ ДЕСЕТ И ВЗЕМАМЕ ЕВТИНО!!! Изключително арогантен и непрофесионалист тип дебил.Иначе разбира от автоматици толкова колкото виж девиза! Дори щях да се пребия с колата просто щото забравил да сложи зегерче на жилото за скоростите та се откачи в движение и късмет че сега пиша.Само закачил плюса на акумулатора без да го стегне аз си карам с електр.блок супер Пак Господ ме накара пипна клемите без да съм извървял мн.И естествено най –голямата поразия за койато нямах късмет 7год.си карам колата нямам нито едно произшевствие нито е докачана и тойя тупан взел че ми изкривил бронята и вратата на багажника чак до под бронята направо като удар .Гледам и не вярвам боята пресно паднала а той вика амии ааз нее раазбираам от бои. Незнайно как е станало това. Прибирам се и гледам нямам ръчна лоста изкривен счупен и няма вчера имам днес нямам ужас.Що за човек трябва да етоя .А и айде докажи че си бил при него не дава никакъв документ за ремонт мойа голяма грешка!!Това е мога и още неща да ви споделя. Затова само при АВТОЦЕНТЪР АВТОМАТИК бул.Черни връх 86 те са истински и говорят истинскии т.н.да не забравяме разбирасе и Джемини .Късмет на всички може би след прочетеното той вече заработи.Лека ибезаварийна наслаждавайте се на автоматичното управление!!!!!!

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 23 Юли 2006, 21:09

Блейз определено не познават стойността на парите. Цените са х3 на нормалните :evil: Айде нема нужда,има читави майстори,който търси намира,а за тези дето са от типа "баща ми има фабрики" има Блейз :mhihi:

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 27 Юли 2006, 15:35

Тия зимат повече от Дару бе. 100 лева за ангренажа. Тия в Дару зимат 80 пък и при тях е цифромания :mhihi:
То и аз искам да забогатея за два дни, ама няма толкова будали :mhihi:


от модераторския екип: използвай по една емотиконка!
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 23.12.2003

Мнение от COOPER » 27 Юли 2006, 18:43

да верно зимат мнооо пари :evil: за помпата на седмицата ми свалиха главата :evil:


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 28 Юли 2006, 10:25

Вижте сега, не сте съвсем прави, Блейз, Камората и Дару са сервизи за хора с ПАРИ. Ние сме прости ентусиасти, ние харесваме марката и се гърчим със стари коли, които, неможем да поддържме качествено. Хората с БМВ-та на по 1-2 години могат да си позволят техните услуги, а ние малките гаражни помещениица, които, са ни препоръчани и от които сме доволни.

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook