Промивка на двигател

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 28.04.2007
Местоположение: София

Re: Промивка на двигател

Мнение от Muridan » 28 Яну 2011, 10:27

При мен явно предния собственик не е е бил любител на смяната на маслото в двигателя.Като свалих капака на клапаните за смяна на гарнтурата,че прокапваше,и ми призля като видях каква гняс се е събрала.Направих промивка с Bardhal,има го по бензиностанциите.Всичкият отпадък изтече,като за по-сигурно повторих процедурата и с промивно масло.Покарах около 200км с някякво евтино масло(забравих вече какво) и едва тогава вече сипах качественото масло.Сега маслото не го пипа и работи доста по-тихо. :D
Страхът погубва Разума

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Виенското метро
Мечтае да кара: BMW E46 coupe

Re: Промивка на двигател

Мнение от ves_v8 » 28 Мар 2011, 19:32

С трансформаторно масло става много добра промивка. Сипва се 5 литра трансформаторно масло с нов маслен филтър (някой от най-евтините например), палиш за 1-2 минутки (без никакви форсажи), после точиш маслото, за по-сигурно повтаряш процедурата още веднъж само с ново масло и същият филтър и накрая сипваш хубавото масло с нов хубав филтър.
Варианта с Диона М10Д разредено 1:1 с нафта също е много хубав. :bchug:
BMW E39 530D... ein Flugzeug

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Промивка на двигател

Мнение от tzankov » 10 Дек 2016, 16:20

Колеги имам и Рено Лагуна 2, 2.2 DCI 150 кс От месец го купих с счупено турбо и какво ли не правя по него... вчера отворих двигателя капака на клапаните.. и какво да видя ето 4 сники:

http://tzankov.snimka.bg/automobiles/re ... 4.37652676

Въпроса ми е към тези които са имали подобен проблем: Как се чисти такова нещо и с какво, без да се сваля двигателя?

Благодаря на всички отзовали се!
Инвентаризации, Проверки, Контрол, Ревизии на Работещи и не работещи бизнеси!!! Продажба на Бизнеси.

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook