Възтановяване на разпределителен вал

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Разработва двигатели и хотели
Аватар
Мнения: 1699
Регистриран на: 6.06.2003
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: M3 s54 , e23 745i ,e36 328, M3 s38
Мечтае да кара: отново м3 е30 :)

Възтановяване на разпределителен вал

Мнение от BESSNIA » 17 Окт 2004, 19:37

Интересува ме къде могат да ми наварят износената гурбичка на разпределителния вал и после да го шлаифат. На първо място ме интересува качеството , но и цената не е без значение.
Прибягвам до този варянт защото не си заслужава да сменям целия вал заради две гърбички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 31.03.2004
Местоположение: софия

Мнение от fen E34 » 26 Окт 2004, 20:07

Ицо , ще питам едни хора и ще ти кажа ! Преди 15-на години имаше в един институт машина за наваряване на каквото се сетиш и се правеше с една прахообразна смес на Кастолин , в газова среда за да няма окиси и шупли и беше ВЪРХЪТ !!! След това се правеше рентгенова дефектоскопия и резултата винаги или поне в 99% от случаите беше сполучлива !!! Не си спомням дали трябва да има шаблон ( друга гърбица за да води копирното у-во ) !? Абе , ората ша кажат - дано само да работи тази машина или пък не е приватизирана !!! Май беше Швейцарска !? :D

Разработва двигатели и хотели
Аватар
Мнения: 1699
Регистриран на: 6.06.2003
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: M3 s54 , e23 745i ,e36 328, M3 s38
Мечтае да кара: отново м3 е30 :)

Мнение от BESSNIA » 26 Окт 2004, 22:46

не съм наясно с техниката ,но по старите машини вадеха шаблон от здрави гърбици а аз имам 10 перфектни и 2 надрани. Ще съм ти много благодарен ако попиташ и ще почерпя :D :D :D

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook