Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.06.2008

Мнение от joret0 » 10 Юли 2008, 11:22

Незная дали мога да съм ви от голямя помощ,но ще споделя това което знам:
1. останал съм с впечатлението,че малка част от търговците са Германци,но ги има и тях
6. за нощувките няма как да стане ако незнаеш немски трябва да си с човек който е бил там и знае език иначе ще спиш в колата
7. да си провериш колата ще те обръснат в някои сервиз за една дефтунка на спирачен маркуч искаха 150 евро без да са погледнали дори
8.ще се забавиш не много повечето търговци дори ти вземат транзитни номера-помагат
10. договор за покупко продажба (kaufentrak) и двата талона на автомобила
11.в Германия не се плаща винетка тя е включена в горивото няколко евро цента е по-скъпо
13. личната карта,задграничния паспорт и шофьорската книжка


Аз лично бях с познати спах при един българин в Мюнхен и много много се обикаля докато намериш това което търсиш,но без човек които е вътре в нещата просто няма да успеете :!: :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Мнение от Pavlinius » 10 Юли 2008, 23:02

Тогава някой, който внася коли от Германия по поръчка да се обади :)!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.07.2008

Мнение от backo.xp » 11 Юли 2008, 15:44

а стиска ли ти да дадеш паричките си напред? защото онова,което е хубаво си струва и то скъпичко за нас!ако ти стиска-обади ми се.аз също ходя по поръчки из немско.

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 11 Юли 2008, 17:46

pazokolarov , прати л.с. на roko 8)
Смятам ,че ще се разберете с него гладко ...

Иначе по въпроса за езика - преди 2 години като ходихме с брат ми за неговата кола, спахме в Мюнхен а я взехме от Регенсбург ,аз с що-годе английски ни беше трудно в автокъщата та звънях на roko и му казах какво да каже на човека ,та свършихме работа :confused: Ти му казваш две думи прости на английски ,дето и патагонец като ги чуе ще разбере ма то гледа като бик :evil: Тогава още се вадеше документ за износ от спедициите и там Немкинята по същия начин гледаше и най-накрая като и казахме на Български и тя се усети та така :mhihi:

Те не искат да чуят за Английски ,това е една от причините тази държава за мен да остане аутсайдер по отношение на закупуването на автомобили втоира ръка :!:

Успех :yes:


Георги Пенчев
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.07.2008

Мнение от crtx » 15 Юли 2008, 21:48

Ако ще купуваш нещо до 7-8 хил.лева най-добре си го купи в София - това е отговор на всичките ти въпроси

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.06.2008

Мнение от joret0 » 16 Юли 2008, 21:07

Коли само от Германия та ако искате и подарък да е,че има мн случаи да вземеш една и да ти подарят друга(втора) :!: :mhihi: за коли от БГ и то с регистрация забравете :!: :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 30.04.2006
Местоположение: Варна

Мнение от BraZeN » 17 Юли 2008, 12:55

Ако идваш между 25.07 и 10.08 в Мюнхен мога да ти помогна. По това време един приятел ще си е в БГ и можеш да ползваш неговата стая и да спестиш някой лев от хотели. Апък аз на 25.ти имам изпит и после съм само на работа и ще имам време да помогна. Карал съм коли за доста приятели оттук и съм запознат с нещата такаче ако искаш заповядай само да предупредя че в Мюнхен както всичко друго така и колите са най скъпи от цяла Германия но пък и най качествени в общия случай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Мнение от Nukem » 17 Юли 2008, 14:48

Мюнхен както всичко друго така и колите са най скъпи от цяла Германия но пък и най качествени в общия случай.
\
:D :yes:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.05.2005
Местоположение: München
Кара: E39 2003 525i Touring

Мнение от Lexus » 24 Юли 2008, 0:21

какви глупости мътите тук немога да разбера! Всички искат да могат всичко да правят...е неможе! Има си хора (ще изключа себе си да не мислите че си правя реклама) които се занимават с това и са достатъчно лоялни. Намирате някой такъв и той върши работа! От години се занимавам и съм живял там и съм виждал много ентусиасти които идват прочели някоя статия такава и се надъхват, че ще ударят 6 от тотото и си тръгват наакани! Ние като търговци там плащаме за програми, дебнем къде ли не имам договори с фирми да изкупуваме автомобили, кой и как реши, че ще иде и ще му излезе на сметка и някой няма да го излъже?
С 3 думи немски и пари в джоба кола не се купува, защото накрая от отчаяние, че няма подходяща се купува един кош и обратно в БГ.
Много мога да ви пиша, но съвета ми е да се допитвате до хора които се занимава с това да ви свършат работа!
Сега за мен да кажа как са нещата(време за реклама) Иксате определена кола, оставя се капаро, търсим, намираме, отиваме, чуваме се с подробно описание на колата и вие си решавате дали се взима или не! Ако да Качва се на автовоза и си я получавате, като се ангажираме, че описанието отговаря на иситната! Ако не преминаваме на следващ вариант!
Дори и да не сме ние има много лоялни колеги и много некоректни разбира се!
Успех на всички!
p.s.
joret0 написа:
10. договор за покупко продажба (kaufentrak) и двата талона на автомобила


Ето ви як немски KAUFENTRAK такава дума няма в немския език....Kaufvertrag ima! Кауффертраг!!! Кажи му на бай мангал там кауфентрак и ще те изтрака много добре!
Последна промяна Lexus на 24 Юли 2008, 2:07, променена общо 1 път
A1Automobile

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.05.2005
Местоположение: München
Кара: E39 2003 525i Touring

Мнение от Lexus » 24 Юли 2008, 0:25

BraZeN написа:Ако идваш между 25.07 и 10.08 в Мюнхен мога да ти помогна. По това време един приятел ще си е в БГ и можеш да ползваш неговата стая и да спестиш някой лев от хотели. Апък аз на 25.ти имам изпит и после съм само на работа и ще имам време да помогна. Карал съм коли за доста приятели оттук и съм запознат с нещата такаче ако искаш заповядай само да предупредя че в Мюнхен както всичко друго така и колите са най скъпи от цяла Германия но пък и най качествени в общия случай.


Tи защо реши така за моя 2ри роден град?! Аз от Мюнхеново съм купувал колй които нямат ценови аналог в цяла германия! Ти явно ги разбираш обаче! Иди на Landsberger strasse 450 hinten im Hof при колегите ми и разгледай поръчай си, ние ги намираме на хубави цени!
A1Automobile

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 30.04.2006
Местоположение: Варна

Мнение от BraZeN » 24 Юли 2008, 11:03

Lexus написа:
BraZeN написа:Ако идваш между 25.07 и 10.08 в Мюнхен мога да ти помогна. По това време един приятел ще си е в БГ и можеш да ползваш неговата стая и да спестиш някой лев от хотели. Апък аз на 25.ти имам изпит и после съм само на работа и ще имам време да помогна. Карал съм коли за доста приятели оттук и съм запознат с нещата такаче ако искаш заповядай само да предупредя че в Мюнхен както всичко друго така и колите са най скъпи от цяла Германия но пък и най качествени в общия случай.


Tи защо реши така за моя 2ри роден град?! Аз от Мюнхеново съм купувал колй които нямат ценови аналог в цяла германия! Ти явно ги разбираш обаче! Иди на Landsberger strasse 450 hinten im Hof при колегите ми и разгледай поръчай си, ние ги намираме на хубави цени!


Аве пич виш сеа ти хуу можеш да имаш един куп договори и да си си развил добре бизнеса и да си станал много голям и така нататък, ама пак си остава смешно да се заяждаш така. Човека вече си е решил че тръгва за Германия да си търси сам кола без значение дали на теб това ти харесва или не. И за да не стане тая ситуация която ти горе много добре си описал и за това съм много съгласен с теб, реших просто да предложа да му помогна на човека с квото мога, а не да си изкарвам кирия от него. Ама нищо, по важното е да се заяждаме че така ноо яко да се почувстваме ноо големи !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.05.2005
Местоположение: München
Кара: E39 2003 525i Touring

Мнение от Lexus » 24 Юли 2008, 11:29

BraZeN написа:
Lexus написа:
BraZeN написа:Ако идваш между 25.07 и 10.08 в Мюнхен мога да ти помогна. По това време един приятел ще си е в БГ и можеш да ползваш неговата стая и да спестиш някой лев от хотели. Апък аз на 25.ти имам изпит и после съм само на работа и ще имам време да помогна. Карал съм коли за доста приятели оттук и съм запознат с нещата такаче ако искаш заповядай само да предупредя че в Мюнхен както всичко друго така и колите са най скъпи от цяла Германия но пък и най качествени в общия случай.


Tи защо реши така за моя 2ри роден град?! Аз от Мюнхеново съм купувал колй които нямат ценови аналог в цяла германия! Ти явно ги разбираш обаче! Иди на Landsberger strasse 450 hinten im Hof при колегите ми и разгледай поръчай си, ние ги намираме на хубави цени!


Аве пич виш сеа ти хуу можеш да имаш един куп договори и да си си развил добре бизнеса и да си станал много голям и така нататък, ама пак си остава смешно да се заяждаш така. Човека вече си е решил че тръгва за Германия да си търси сам кола без значение дали на теб това ти харесва или не. И за да не стане тая ситуация която ти горе много добре си описал и за това съм много съгласен с теб, реших просто да предложа да му помогна на човека с квото мога, а не да си изкарвам кирия от него. Ама нищо, по важното е да се заяждаме че така ноо яко да се почувстваме ноо големи !


Къде видя да се заяждам не знам?
Нека който иска да ходи аз клиенти си имам не ги чакам да дойдат от тук! Помогни му няма проблем нали за това сме тук да си помагаме и за това пиша тези неща, защото много като него плакаха! Никой не спирам няма проблем! Само после да не ги е яд! Няма човек да разбира от всичко! Ти мюнхенски кадър ли си, ако да от кога си там може да се познаваме! Идете при колегите ми наистина могат да помогнат!
A1Automobile

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 24 Юли 2008, 12:34

А бе вие двамата да не сте се наговарятли по едно и също време да си чатите в темата ми? :mhihi:

Бразен, благодаря за предложената помощ, ще се свържа с теб като пристигна, пък ако имаш възможност за съдействие - ще черпя. :D

Колега Лексус, прав си за описаните неща. Все пак не смятам да те измествам от бизнеса ти :mhihi: Но при мен въпреки главната задача - да си намеря добро БМВ (колкото по-добро - толкова по-добре! ;) ) , въпроса стои едновременно и за августовска едноседмична екскурзийка с жената по пътя. В смисъл, ако не ми хареса нещо - няма да взимам нищо.
Определено маога да заявя, че ми се изясниха и реалните цени на различните изпълнения на Е39 след 2001, което считам за доста важен момент.
Междуд другото какви са условията при твоите колеги и при какви комисионни работят? А и с какво точно се занимават?

Благодаря и на всички останали включили се досега с мнения!
Не смятам темата за приключена, така че който има да още неща за споделяне - да пише.
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 04 Авг 2008, 16:25

За да е в полза и на други интересуващи се по въпроса качвам линк към друга подобна тема от форума:
докарване от германия до българия-цена?
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: Sofia/Passau
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: E92 M3

Мнение от Dacheff » 04 Авг 2008, 22:27

Значи аз мога да споделя моя опит сега. И двамата колеги по-горе са прави донякъде. Аз лично студентствам из Германията и ми беше много мерак да си взема автомобилник. И тъй като съм в бавария (пасау, за колегата от мюнхен-сигурно е чувал, комшии сме дет се вика :) ) реших, че ще карам бавария. А и ми е любимата кола от малък. Рових се като шашав из нета, обиколих целия район тук, но нъц. Нищо в ценовия диапазон, което да ме израдва. (разполагах с 5500 - 6000 евра, исках е46, ма с белите мигачи, климатроник, стойка, джанти и т.н.) Накрая си намерих една обява, на 300км оттук, бам рент-а-кар с едно френдче, бам разгледах я, бам хареса ми, бам зех я! Само че, преди това разбира се, колкото е възможно поразучих за нея по тел-а, спазарих малко цената и така. Искам да кажа, някой беше написал, че Zulassungsstelle-то работи пон- петък до 15. Няма такова нещо, аз не знам, щеле-та да работят в петък след 12!!! А има и такива (където аз взех мойта), които цяла седмица бацат до 12! Правете си сметка...да не висите по хотели и да чакате утрото, или да биете път обратно с празни руки...още нещо, наистина повечето автокъщи ги държат руснаци, араби и секва сган. Но и частната обява не е гаранция, че всичко е ток и жица. Има си и доза късмет в тези аматьорси начинания (както беше и моето). УСПЕХ ви желая, и ако/като купите нещо, ще черпите 8)
Bayerische Motoren Werke...BMW...sonst nichts...

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook