Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Lend Cruiser 3.0 D4D
Мечтае да кара: 300 hp+

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от VGZ » 08 Яну 2013, 9:34

Не , но се надявам имената на продавачите да звучът поне като немски... :D
Силно се самнявам че ще купя кола от Абдул или Ахмед..... :mhihi:

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от cww » 08 Яну 2013, 9:41

В такъв случай Незиха и Йълмаз определено не са твоите хора. ;)
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.01.2009
Кара: Golf mk1 1.8 20v turbo
Мечтае да кара: R32 turbo
Детайли за колата: Двигател от голф 4 1.8 20в турбо, с турбо от Ево TD06 16G-HR

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от leonardo_vd » 19 Яну 2013, 13:38

AgeraR написа:Някой ще ми помогне ли и на мен... Въпроса ми е можели след като си купя кола от Германия (от немец Х), след 1-2 дена престой в Германия да я продам на друг немеь Т?

Няма никой закон, който да те спре да го направиш, просто си правиш договор с него. Там договорите за автомобили не искат нотариална заверка.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.11.2012

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от sinioto_surce » 22 Яну 2013, 14:27

leonardo_vd написа:
AgeraR написа:Някой ще ми помогне ли и на мен... Въпроса ми е можели след като си купя кола от Германия (от немец Х), след 1-2 дена престой в Германия да я продам на друг немеь Т?

Няма никой закон, който да те спре да го направиш, просто си правиш договор с него. Там договорите за автомобили не искат нотариална заверка.


Мога да потвърдя горното мнение от сигурен източник. Но все пак не прекалявай ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.10.2007

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от bratvlad » 22 Яну 2013, 19:05

2013 година сме-какви вестници?Ти като търсиш кола в България от 24часа ли гледаш обявите или от нета?Относно автокъщата-името звучи немско,ако искаш мога да звънна и по акцента ще ти кажа дали са немци или не,но и това е на 90%

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.11.2012

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от sinioto_surce » 25 Яну 2013, 10:26

Колегата горе е прав. По акцента можеш много лесно да разбереш дали са чужденци. Аз всеки ден говоря с клиенти от Германия по телефона, тъй като това работя, и мога да кажа, че повечето са доста зле. Личи си, че са гастарбайтери, но нямам идея изобщо как се оправят с толкова лош немски...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.02.2013
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Живко-БМВ » 18 Фев 2013, 15:35

Имам един въпрос към вас колеги. Искам да си закупя кола от човек който я е внесъл от Германия не знам как дали на ход или на автовоз, но ми казва че няма ТЮФ, а аз определено не съм на ясно за какво служи, колата има немски номера, бихте ли могли да ми обясните дали мога да я регистрирам в България и да и оправя всички документи както трябва? Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.10.2007

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от bratvlad » 18 Фев 2013, 16:31

Можеш да я регистрираш без никакъв проблем.ТЮФ(техническия преглед) няма отношение към регистрацията на автомобила.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от SnipY » 27 Фев 2013, 11:53

Колеги да попитам за колите в Германия имали някакъв начин само с английски да се оправя или ми трябва задължително човек който знае немски.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 27 Фев 2013, 12:51

Зависи кaква кола ще купуваш и от къде.
С официалните дилъри и големите немски автокъщи ще се разбереш на английски, но там колите са нови и скъпи. В другите случаи е въпрос на късмет.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от SnipY » 27 Фев 2013, 13:07

msi200 написа:Зависи кaква кола ще купуваш и от къде.
С официалните дилъри и големите немски автокъщи ще се разбереш на английски, но там колите са нови и скъпи. В другите случаи е въпрос на късмет.

Ммм става въпрос за частно лице с цел да взема по евтино автомобила.Значи трябва да взема някой с мен или да разчитам на късмет да говори добре английски да се разберем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 27 Фев 2013, 14:23

Направи си сметка колко ще спестиш и дали си заслужава разправиите. Без да имаш опит и човек в Германия, най-вероятно ще стане обратното на спестяване. И прочети темата от началото.
I love the sound of V8 in the morning...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Mollov » 05 Мар 2013, 21:09

SnipY написа:Колеги да попитам за колите в Германия имали някакъв начин само с английски да се оправя или ми трябва задължително човек който знае немски.


Особено ако ще гледаш по по-евтините автокъщи е добре да имаш човек, който ще може да слуша какво евентуално си говорят на немски "продавачите" помежду си... не казвам, че се случва постоянно, но понякога можеш да хванеш интересни диалози... това казвам ако се направиш, че не знаеш езика... ако ще го ползваш за преводач е различно :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от SnipY » 06 Мар 2013, 19:17

Това е доста полезно колега ще го имам в предвид имам човек който живее в Германия така че ще се възползвам от твоя коментар мерси колега!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.04.2013

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от vjachibg » 23 Апр 2013, 22:40

Здравейте,
аз съм студент в Германия и искам да си докарам кола, когато се връщам. С купуването няма да имам проблем, обаче не съм напълно наясно с бюрокрацията. Доколкото гледах по други форуми за момента процедурата е:

1) Застраховка за 9 дни (Haftpflicht): 70 EUR
2) Данък за 1 месец, докато колата е с транзитните номера: 25-30 EUR (15.44 евро за всеки 100 куб. см обем на двигателя)
3) Транзитни номера (табелите) за 9 дена: 2x57 EUR = 114 EUR
4) ТЮФ - 94 EUR

Пропускам ли нещо?
Благодаря предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook