Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.05.2009

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от adje » 01 Дек 2012, 2:29

Здравейте колеги,
прочетох подробно темата, но искам да ви питам към днешна дата, какви са алтернативните начини за намиране обяви от частни лица, като изключим Mobile.de и autoscout (и ebay.de). По напред в темата се споменаха някакви вестници/от който се интересувам/, но когото и да питам тук, никой не е чувал за тях - в смисъл има някакви регионални, в които има всякакви обяви и има няма 4-5 коли за продан - не мисля, че за това става въпрос...
В момента се намирам в района на Манхайм и след нова година ще търся конкретно ауто за бащата. Има ли вдеиствителност такива вестници, не питам конкретно за моята провинция - rheinlandpfalz, а като цяло - ще търся все пак навсякъде.

To make the long story short - какво ще споделите за вестниците с обяви - вършат ли работа, ако има такива наистина, или са по-скоро мит?

Поздрави и хубав уийкенд :) :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 9.01.2005
Местоположение: vvvvvvv

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от BMW M5 super » 01 Дек 2012, 10:22

[quote="Reerix"][/quote]
Естествено че е по вфтино да си платиш едни 1000 лева и да ти я докарат .
Но знаеш ли защо не направих така и много не правят така .
По простата причини че крадът неща от колата .Например немеца ако даде 4 хубави зимни гуми ,те ги сменят за някакви пистарки .

Чувал съм за случаи как даже цели навигации или касетофони ,абе каквото им харесат от колата отскупват и това е .
После като ти я докарат викат ,еми така ми я дадоха и точка .
vvvvv

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от stankata777 » 01 Дек 2012, 10:54

AgeraR написа:Колеги спешно ми трябва помоща ви. Значи тези дни може да пътувам до Германия за да си купя Бмв. Въпроса ми е може ли след като купя колата от Германия отново да я продам там?


?Нещо ми убягва смисъла на въпроса ти....,защо да не може?Нима швабите нямат право да си купуват коли извън Германия?Да не говорим,че ако купуваш по-скъпа кола,има вероятност да купиш от Германия автомобил експлоатиран няколко години в България,Румъния или Италия, след това закупен от автокъща и препродаден обратно в Германия,за да може наш Вуте да си купе нов внос от Германия-а това че автомобила е внесен там от Италия,Румъния или България... :driving:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от AgeraR » 01 Дек 2012, 17:29

Някой ще ми помогне ли и на мен... Въпроса ми е можели след като си купя кола от Германия (от немец Х), след 1-2 дена престой в Германия да я продам на друг немеь Т?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от AgeraR » 04 Дек 2012, 19:05

Добре колеги, някои от вас казват че се плаща ДДС при внос на употребяван автомобил от Германия, а други казват, че не се плаща ДДС, някой може ли да ме светне дали се плаща ДДС или НЕ?

Мисля да купя колата от частно лице от Германия или пък и от автокъща може да я купя...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 04 Дек 2012, 21:14

Ти като не си фирма, няма как да не платиш ДДС-то.
Само че, ако купуваш колата от частно лице, няма такова нещо като ДДС. Тоест, колата струва 5 евро на обявата, даваш на германеца 5 евро и това е.
Ако купуваш от автокъща, ще трябва да го платиш. Но сигурно 99% от обявите на автокъщите са с включено ДДС.
I love the sound of V8 in the morning...

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 04 Дек 2012, 21:47

четете внимателно какви документи трябва да ви даде продавача в Германия,че вече 5-та година все купувате,продавате,търгувате и пак същите грешки правите... пак ми звъните че не можете да регистрирате!
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Дек 2012, 22:00

msi200 написа:Ти като не си фирма, няма как да не платиш ДДС-то.
Само че, ако купуваш колата от частно лице, няма такова нещо като ДДС. Тоест, колата струва 5 евро на обявата, даваш на германеца 5 евро и това е.
Ако купуваш от автокъща, ще трябва да го платиш. Но сигурно 99% от обявите на автокъщите са с включено ДДС.

Или с едно "VAT not reclaimable", което значи, че не може да си теглите ДДС-то. На тез, които може го пише.
Много трудно ще намерите кола, за която трябва да плащате ДДС тук. То си ги пише тези неща в обявите.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.06.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 318 is
Мечтае да кара: bmw m3
Детайли за колата: bmw e46 318is 2002г.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Reerix » 05 Дек 2012, 20:33

BMW M5 super написа:
Reerix написа:

Естествено че е по вфтино да си платиш едни 1000 лева и да ти я докарат .
Но знаеш ли защо не направих така и много не правят така .
По простата причини че крадът неща от колата .Например немеца ако даде 4 хубави зимни гуми ,те ги сменят за някакви пистарки .

Чувал съм за случаи как даже цели навигации или касетофони ,абе каквото им харесат от колата отскупват и това е .
После като ти я докарат викат ,еми така ми я дадоха и точка .



За тази работа си намираш хора, които внасят коли от Германия и отиваш с тях. Аз така направих :).

ДДС -то, както каза колегата по- горе, е включено в цената на 99% от случаите.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 06 Дек 2012, 12:33

Reerix написа:
BMW M5 super написа:
Reerix написа:

Естествено че е по вфтино да си платиш едни 1000 лева и да ти я докарат .
Но знаеш ли защо не направих така и много не правят така .
По простата причини че крадът неща от колата .Например немеца ако даде 4 хубави зимни гуми ,те ги сменят за някакви пистарки .

Чувал съм за случаи как даже цели навигации или касетофони ,абе каквото им харесат от колата отскупват и това е .
После като ти я докарат викат ,еми така ми я дадоха и точка .



За тази работа си намираш хора, които внасят коли от Германия и отиваш с тях. Аз така направих :).
.

Да аз за това искам за превоза примерно 2000лв и всичко си е вътре,ма скъпо бил превоза еми скъпо е да.
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.05.2009

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от adje » 06 Дек 2012, 23:31

adje написа:Здравейте колеги,
прочетох подробно темата, но искам да ви питам към днешна дата, какви са алтернативните начини за намиране обяви от частни лица, като изключим Mobile.de и autoscout (и ebay.de). По напред в темата се споменаха някакви вестници/от който се интересувам/, но когото и да питам тук, никой не е чувал за тях - в смисъл има някакви регионални, в които има всякакви обяви и има няма 4-5 коли за продан - не мисля, че за това става въпрос...
В момента се намирам в района на Манхайм и след нова година ще търся конкретно ауто за бащата. Има ли вдеиствителност такива вестници, не питам конкретно за моята провинция - rheinlandpfalz, а като цяло - ще търся все пак навсякъде.

To make the long story short - какво ще споделите за вестниците с обяви - вършат ли работа, ако има такива наистина, или са по-скоро мит?

Поздрави и хубав уийкенд :) :ok:


Колеги, някой нещо да знае по въпроса с тези вестници ?

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.06.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 318 is
Мечтае да кара: bmw m3
Детайли за колата: bmw e46 318is 2002г.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Reerix » 07 Дек 2012, 14:09

madpetio написа:
Reerix написа:
BMW M5 super написа:
Reerix написа:

Естествено че е по вфтино да си платиш едни 1000 лева и да ти я докарат .
Но знаеш ли защо не направих така и много не правят така .
По простата причини че крадът неща от колата .Например немеца ако даде 4 хубави зимни гуми ,те ги сменят за някакви пистарки .

Чувал съм за случаи как даже цели навигации или касетофони ,абе каквото им харесат от колата отскупват и това е .
После като ти я докарат викат ,еми така ми я дадоха и точка .



За тази работа си намираш хора, които внасят коли от Германия и отиваш с тях. Аз така направих :).
.

Да аз за това искам за превоза примерно 2000лв и всичко си е вътре,ма скъпо бил превоза еми скъпо е да.



Зависи от коя част на Германия си вземеш колата. Аз лично ходих в два града- Пасао и Нюмберг. В първия нищо не намерихме и отпрашихме за Нюмберг. При положение, че имаше нещо стойностно в Пасао ми искаха 1000 лв., а от Нюмберг- 1500лв заради по- дългото разстояние. Лично ви препоръчвам да се отбиете до Нюмберг, защото пазара там е огромен. Толкова много автокъщи на едно място няма в България. Също така гледайте да си закупите автомобила от немец!!! В Нюмберг е пълно с араби, които ще ви дърпат и ще ви показват колата, а немеца си стои на 2-3 метра от теб и се обажда само и единствено ако го попиташ нещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от weedminer » 07 Яну 2013, 16:37

Здравейте,
Някой взимал ли е автомобил от официално представителство на марката? При това положение какви ще са нещата, с които ще трябва да се разправям?
Мерси

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Lend Cruiser 3.0 D4D
Мечтае да кара: 300 hp+

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от VGZ » 07 Яну 2013, 18:36

Някой има ли наблюдение над тази автокъща:
http://home.mobile.de/GERLINGER#ses_172314371
Харесал съм си кола там да не се окажат разни арабески,турци,молдовци или разни други тарамбуки?
Ако някой има някаква информация ще съм благодарен да сподели..

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от cww » 08 Яну 2013, 8:03

http://home.mobile.de/GERLINGER#imprint

Едва ли си си мислел, че продавачи в нея ще са Норберт Райтхофер и Дитер Цетче. :mhihi:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook