Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 20 Юли 2016, 18:14

ACT написа:Да добавя и аз един немски случай от първа ръка. Отиваме преди година с мой познат до Дюселдорф. Харесал кола от мобилето от частно лице -Х5 2005 г от "първи собственик" на 145 000+ Км. Беше я платил предварително да не би да изчезне, защото немеца го уверявал, че всеки ден идват и я гледат но се пазарят за 200 евра и той ги гони, защото колата била пушка. Набива моя човек кинтите предварително и отива да я вземе. Докарва колата и воала:
1- Тя цялата издрана като с ключ, а на снимките нямало нищо такова. Обяснението- недоброжелатели колеги от други автокъщи като идвали да гледат колата и от яд и надрали боята.
2- качвам се да ми врътне кръгче- скоростите ритат като Марадона в най-силните години- обяснение- сменили масло но не ги били обучили. Ресетвам аз адаптации и караме- нищо. Закачам инпата и чета темпори меморито на скоростите- записани грешки на 365 000+ км за торка че е останал отворен, на 415 000км гиър ченджинг симптом от 4-та за 5-та предавка.
Имаше и още една камара цигании- помпи в резервоара от Е39-ка и колата хълцаше и още и още.
Извод- отваряйте си очите на четири и не се доверявайте на Ханс, дето му я е препродал Гюнер преди месец ,за да не се види, че е от турчин или някоя арабела. А след като свърши сагата моя човек взе да си спомня, че преди да купи колата от джамбазите в автокъщата някакви вътре говорели на сръбски и като влязал рЕзко онемели за балканските езици и шпрехали само дойч


Още с второто изречение нещата е ясно, че не отиват на добре.. няма немец дето да се "пазари за 200 евро", ако е в някакво прилично състояние колата и има валиден тюф дето не изтича след три дни изобщо не си мислят за пазарене. (а пък коли без тюф германци не купуват)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 04 Ное 2016, 9:16

Все по-трудно става откриването на добър автомобил и с редовни документи в Германия.Доста хора направиха добри пари като вкарват размазани коли от там.Ремонтират ги тук-тенекии, боя и връщат обратно в немско да се продава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madafaka_donkele » 29 Юни 2017, 15:08

Да повдигна маКло и тази тема :mhihi:

Преди 10-на години някои джамбази предлагаха, като услуга, да пътуваш с тях до Германия да си купиш кола. Пътувате с някое бусче, така че вечерта да пристигнете в Германия. Нощувате. На следващия ден те водят с тях и си избираш някоя кола докато обикаляте. После всички отивате за номера и пак всички в пакет тръгвате и пътувате до България с купените коли. Плащаш си само пътя до Германия.
Въпроса е има ли в момента някой дали от форума, дали някой друг доверен човек извън форума, предлагащ подобна услуга?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 29 Юни 2017, 15:14

Така си много ограничен в избора.Трябва да избираш само от където те заведат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madafaka_donkele » 29 Юни 2017, 16:04

E, що да си ограничен. Те обикновено си ходят баш на пазарите, където има много коли. Съмнява ме да се забият на някое затънтено място със 100 коли само :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 30 Юни 2017, 7:51

От пазар не взимам.Като си търся кола или на приятел гледам само нови обяви (не по-стари от 3 дни).Като изкочи нещо хубаво на снимки пращам моя човек, който живее в Германия на проверка.Хубавите коли не се задържат, а веднага се купуват!

Според мен не е работа да се ходи така с джамбази.В Германия е пълно с "наредени" коли и е много голяма вероятността, човек да се набута с някои кош

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madafaka_donkele » 30 Юни 2017, 15:36

Всъщност не е задължително да е човек занимаващ се с покупко-продажба на коли. Може да е просто колега от форума, който шпреха малко немски и си търси кола или му предстои ходене за кола в немско :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от expl0de » 30 Ное 2017, 23:32

Аз наскоро си взех от дилър на марката кола премиум селекшън на много прилична цена, каквато в бг не се предлага. В общи линии нямаше ядове с покупката, но не искаха пазарене. За 3к км не съм имал изненади. Ако имате възможност това ви е най-добрият вариант за кола от Германия. Преди това бях пазарувал от автокъща на примамлива цена и доста пари вкарах след това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от KoolyO » 03 Дек 2017, 8:45

Ми много ми се иска да напиша "Е хайде добро утро, небето е синьо,(като е безоблачно) и водата в морето е зелена", ама няма.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от antonpau » 04 Дек 2017, 9:48

За съжаление небето не е чак толкова синьо :mhihi: От известно време насам (2-3-4 години) доста "немци" почнаха да изтарикатяват лошо при оперативния лизинг, чрез който реално се купуват (по-скоро въвеждат в експлоатация, защото това си е наем) огромен процент от новите коли в DE. Чел съм в немските БМВ и Ягуар форуми мнения от монтьори, работещи в официални представителства, които подозират какво се случва, но не могат да го докажат. Накратко - Хасан взима лизинг с възможно най-тънките условия (т.е. най-ниска месечна вноска, но и най-малък позволен годишен пробег), върти яките километри, а преди да мине задължителното си обслужване в офиц. сервиз върти и километража. По този начин той минава тънко с вноската, не си нарушава договора (по-скоро не си доплаща допълнително изминати км), колата си има абсолютно официална история, а реално е на доста повече километри и освен това от човек, който е направил такава магария с на практика чужда кола, едва ли може да се очаква, че доброволно си е сменил и маслото (поне) спрямо повишения пробег. Така след 2 години той я връща на представителството и си взима следващата. Колата е - примерно - на 60хкм, а майсторът, който я преглежда преди последващото подготвяне за продажба, се чеше по главата и недоумява защо тази кола на 60хкм изглежда в пъти по-износена от неговата лична, която е на 150хкм :banghead: А тя е на да кажем 200хкм реално, с 2-3-4 смени на масло и консумативи и тук-таме нещо друго оправено :dunno:
Разбира се, това най-вероятно е факт при доста малък процент от колите, но все пак го има като опция. При всяко положение пазаруване от Премиум Селекшън/Junge Sterne и т.н. ти повишава шанса за хубава кола, но трябва да се знае, че дори това не дава абсолютна сигурност.
С което стигаме до добрия стар извод, че жена и кола са си на късмет :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madafaka_donkele » 04 Дек 2017, 10:23

antonpau написа:...а преди да мине задължителното си обслужване в офиц. сервиз върти и километража...


И тва ако не могат да хванат в официалните сервизи.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 04 Дек 2017, 10:25

Много от колите на лизинг имат тракери в тях, така че не е толкова лесно да се върти километража. Освен това мисля че в Германия можеше да се лежи за такова нещо.

Преди месец взехме за баща ми кола от Германия(Тойота), от официален дилър, първи собственик, без удари и т.н. Изобщо не съм ходил да я гледам, платих я по банков път и ми я докараха пред нас. Състоянието е 1:1 с описанието на дилъра и няма никакви забележки. И друг път съм купувал от представителства и досега не е имало издънки. Отначало излиза по-скъпо, но ако карате колата дълго време се избива разликата.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от antonpau » 04 Дек 2017, 10:47

msi200 написа:Много от колите на лизинг имат тракери в тях, така че не е толкова лесно да се върти километража. Освен това мисля че в Германия можеше да се лежи за такова нещо.

Така е за тракерите, а за лежането - не просто може, а направо си се лежи :mhihi: Доста рисковано е като занимавка и както казах, определено не се практикува в масовия случай, но си е напълно възможно. Особено предвид шареното население по тея земи :ok:
madafaka_donkele написа:И тва ако не могат да хванат в официалните сервизи.....

В зависимост от марката има най-различни варианти. Мерцедес например е близко до невъзможното да се превърти качествено (на някои модели напълно невъзможно), но на БМВ-тата поне до първите Ф серии с повечко играчка се случват нещата така, че да не може да се хване, особено когато нямаш предишна история, с която трябва да се съобразяваш ;)
И все пак от немско офиц. представителство си остава най-сигурният вариант за купуване на автомобил втора ръка :bchug:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 04 Дек 2017, 19:16

Всичко се връща, няма невъзможни. Точно нови мерцедеси (с класи в222) идваха от Германия до тук да им връща километражите един роден специалист, както и разни други подобни автомобили. Говорим за гаранционни автомобили, но с голям пробег. По тоя повод същия специалист имаше гости от немските власти, ама тук това с километрите не е забранено.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Leon » 04 Дек 2017, 19:51

Хората хакват държавни агенции в САЩ, вие разправяте, че не можели да се връщат километражи :mhihi: Всичко е въпрос на оборудване и финикийски знаци...
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook