Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 05 Дек 2017, 9:12

Всичко става в Германия-TUV се минава за съответната сума (без да се кара колата), карат се стари дизели в центъра със зелен стикер и куп други неща.
Кола на сметка и малко км се взима със удар, иначе няма смисъл вече...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от expl0de » 05 Дек 2017, 15:43

antonpau написа:За съжаление небето не е чак толкова синьо :mhihi: От известно време насам (2-3-4 години) доста "немци" почнаха да изтарикатяват лошо при оперативния лизинг, чрез който реално се купуват (по-скоро въвеждат в експлоатация, защото това си е наем) огромен процент от новите коли в DE. Чел съм в немските БМВ и Ягуар форуми мнения от монтьори, работещи в официални представителства, които подозират какво се случва, но не могат да го докажат. Накратко - Хасан взима лизинг с възможно най-тънките условия (т.е. най-ниска месечна вноска, но и най-малък позволен годишен пробег), върти яките километри, а преди да мине задължителното си обслужване в офиц. сервиз върти и километража. По този начин той минава тънко с вноската, не си нарушава договора (по-скоро не си доплаща допълнително изминати км), колата си има абсолютно официална история, а реално е на доста повече километри и освен това от човек, който е направил такава магария с на практика чужда кола, едва ли може да се очаква, че доброволно си е сменил и маслото (поне) спрямо повишения пробег. Така след 2 години той я връща на представителството и си взима следващата. Колата е - примерно - на 60хкм, а майсторът, който я преглежда преди последващото подготвяне за продажба, се чеше по главата и недоумява защо тази кола на 60хкм изглежда в пъти по-износена от неговата лична, която е на 150хкм :banghead: А тя е на да кажем 200хкм реално, с 2-3-4 смени на масло и консумативи и тук-таме нещо друго оправено :dunno:
Разбира се, това най-вероятно е факт при доста малък процент от колите, но все пак го има като опция. При всяко положение пазаруване от Премиум Селекшън/Junge Sterne и т.н. ти повишава шанса за хубава кола, но трябва да се знае, че дори това не дава абсолютна сигурност.
С което стигаме до добрия стар извод, че жена и кола са си на късмет :ok:

Затова отиваш и виждаш колата,че е по-запазена от някои коли на 20к км, виждаш в историята, че не я е купувал Хасан и тогава купуваш. Естествено си трябва и късмет, но е по-добър вариант от незнайна автокъща и със сигурност е по-добър вариант от кола тотал щета от БГ с 5 хил лева по-евтино.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от antonpau » 05 Дек 2017, 17:00

Трудна работа. Не винаги можеш да провериш Ханс ли е бил, Ахмед ли, 'щото предишните документи са най-често на финансираща институция или в най-добрия случай на частна фирма. Пък и салонът е най-лесен за оправяне така, че да свети дори на стотици хиляди км. А пък за ходенето трябва да си предвидиш доста време и обикалянка, ако искаш да погледнеш повечко екземпляри.
Та остана късмета :mhihi: :mhihi:
Майтапът настрана, 5-цата си я поръчах по-бързо по интернет, отколкото съм си поръчвал обувки от ebay.de, и то от тежък франкфуртски Хасан :ok: Само че човекът се държа доста любезно, угоди ми адекватно на някои прищевки, пък и нещо имах усещане, че тая ще е :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 18.11.2007
Местоположение: Sofia

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от margit0 » 16 Яну 2018, 10:35

Здравейте колеги,

Опитах се да прегледам последните няколко страници за АКТУАЛНА ситуация с докарването на автомобил от Германия на собствен ход, но не можах да намеря нужното ми окомплектоване на информацията :confused:

Намерих доста технически и документално изправен документ от Германия, близо до Хамбург. Проверката в Камор Ауто на VIN-а ми даде добра яснота около автомобила и съм доста доволен. В документите се вижда,че TUV важи до 04.2018г.
Плана е да намеря немско-говорящ отракан приятел и да му звънна да я пазарим, че я е пуснал за 18700E ама тъй като веригата е за смяна, което си е сериозно обслужване на мотора, ми се иска да я продаде за 15-16000Е, да летя до там, да я купя и да си я докарам на собствен ход до България със транзитни номера.

До колкото успях да разбера процедурата е следната:

Уговаряме цена, той ми праща договор в който са уговорени : цената, начина на плащане и тн.
Той ми праща договора подписан, който аз подписвам, сканирам цветно и връщам към него.
Момента с транзитните номера не ми е много ясен. До колкото разбирам мога да поръчам гражданска застраховка за 1 седмица(за да мога да премина през Германия) и транзитните номера,които да ми ги пратят директно в автокъщата и да ме чакат там когато стигна.

1.Някой може ли да ми даде актуална информация за това какво да направя ,така че да потегля с колата към София. До община трябва ли да се ходи, или може да се повика (до колкото чух) някакви фирми с бусове, които правят смяната с транзитни номера на място, където ги повикаме.
2.Разходите по цялото документално движение не са ми ясни :
-Договора за покупко-продажба
-Застраховката за 1 седмица(до колкото четох има такава)
-Транзитните номера
-Има ли нещо което пропускам?

Знам че само на вас мога да разчитам за актуален и адекватен отговор !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от expl0de » 20 Яну 2018, 19:35

Разходите са ти към 200 лева по покупката и вземането на номерата/застраховката. Ходи се до общината с колата, от автокъщата идва човек с теб и се минава бързо. По-добре подписвай договора на място в Германия след като си видял колата. 2500Е няма да ти смъкнат от цената, по-скоро 1000. Може и без немски, на много места говорят и английски език.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 30.05.2016
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: е91 320D

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от nikolaysk » 22 Яну 2018, 12:05

Кола първо се гледа на живо,че сега има толкова много измами че да случиш на кола е все едно да спечелиш от лотарията.Още от 2000г къщите в германия ги държат турци и албанци и си ги менкат между съседните държави,и те като тук поправят ударени в малки гаражчета и после в автокъщата.За сваляне на цената на място и броиш пачки те пред него .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от kasho » 15 Фев 2018, 13:41

margit0 написа:Здравейте колеги,

Опитах се да прегледам последните няколко страници за АКТУАЛНА ситуация с докарването на автомобил от Германия на собствен ход, но не можах да намеря нужното ми окомплектоване на информацията :confused:

Намерих доста технически и документално изправен документ от Германия, близо до Хамбург. Проверката в Камор Ауто на VIN-а ми даде добра яснота около автомобила и съм доста доволен. В документите се вижда,че TUV важи до 04.2018г.
Плана е да намеря немско-говорящ отракан приятел и да му звънна да я пазарим, че я е пуснал за 18700E ама тъй като веригата е за смяна, което си е сериозно обслужване на мотора, ми се иска да я продаде за 15-16000Е, да летя до там, да я купя и да си я докарам на собствен ход до България със транзитни номера.

До колкото успях да разбера процедурата е следната:

Уговаряме цена, той ми праща договор в който са уговорени : цената, начина на плащане и тн.
Той ми праща договора подписан, който аз подписвам, сканирам цветно и връщам към него.
Момента с транзитните номера не ми е много ясен. До колкото разбирам мога да поръчам гражданска застраховка за 1 седмица(за да мога да премина през Германия) и транзитните номера,които да ми ги пратят директно в автокъщата и да ме чакат там когато стигна.

1.Някой може ли да ми даде актуална информация за това какво да направя ,така че да потегля с колата към София. До община трябва ли да се ходи, или може да се повика (до колкото чух) някакви фирми с бусове, които правят смяната с транзитни номера на място, където ги повикаме.
2.Разходите по цялото документално движение не са ми ясни :
-Договора за покупко-продажба
-Застраховката за 1 седмица(до колкото четох има такава)
-Транзитните номера
-Има ли нещо което пропускам?

Знам че само на вас мога да разчитам за актуален и адекватен отговор !


Колега, моите съвети и моя опит по темата са следните:

1) За да си купиш кола от Германия със сигурност ти трябва някой тукашен с кола да те развежда или поне да си вземеш кола под наем. Долу ще ти стане по-ясно защо

2) Много от обявите на автокъщите са фалшиви, за да те привлекат да отидеш при тях и да ти пробутат нещо друго. Наистина автокъщите масово са на турци и албанци и правят големи шмекерии. Затова никакъв договор и плащане докато не видиш колата. По-добре е ако си намериш кола от частно лице. В mobile.de долу на Angebotsdetails избираш Privatanbieter - това са частните лица. Händler са търговците. Английския може и да ти свърши работа наистина, но не разчитай 100% на това.

3) За покупката ти трябва само договор, не се минава нотариус. ADAC имат в интернет много добър безплатен стандартен договор. Автокъщите си имат техни договори, но ако купуваш от частно лице този от ADAC върши супер работа.

4) За да регистрираш колата ти трябват
* договора за покупко-продажба + старите документи за собственост (малък и голям талон).
* валиден ТЮВ (даже за транзитни номера)
* гражданска отговорност или по-точно eVB-Номера, който ти дават като сключиш застраховката
* самите регистрационни табели, които ще сложиш на колата. Тук се купуват отделно и само се валидират със стикери.
* лична карта или паспорт

5) Обикновено пред Zulassungstelle-тата (тукашния КАТ :D ) има бараки/магазинчета, в които веднага ти "произвеждат" регистрационните табели + можеш да сключиш застраховка за минимален срок. Това не е най-евтиния вариант, но е супер удобно и не е много по-скъпо. Иначе табели можеш да поръчаш най-евтино в нета, застраховки в някой офис и т.н. но на теб ти трябва удобно решение. Освен това за 1 седмица застраховка сумите и съотв. оскъпяването не са фрапантни

6) Имай предвид, че в големите градове Zulassungstelle-тата са претоварени и се чака много. Т.е. ако купиш колата на обяд/следобяд, може би ще успееш на следващия ден да минеш. Ако имаш всичко необходимо самата процедура е бърза, просто се чака за ред. Съветвам те да отидеш сутрин възможно най-рано, след като си събрал всичко.

7) Ако търсиш кола в Хамбург примерно гугълни Kfz-Zulassungstelle Hamburg. На сайтовете на тия щелета пише адреси, по-малки /алтернативни клонове, раб.време и необходими документи за регистрация. Ако ти е трудно с немския - гугъл хром може да ти преведе цялата страница на английски. Огледай за такива малки бюра в малките градове и селата наоколо, обикновено са по-спокойни.

8 ) Данъците - тук имаш потенциален проблем, за който ти трябва местен приятел. Трябва да дадеш банкова сметка, от която да изтеглят данъка на колата, макар и за 1 месец (колкото е валидността на транзитките). Повечето искат немска сметка, понеже не знаят дали могат да осъществят изтеглянето от чужда сметка - това е т.нар. Lastschriftmandat - упълномощаваш някой да си изтегли пари от твоята сметка. Таксите за самата регистрация ги плащаш на място, но данъка се превежда на Митниците (Zoll), а те искат да си го теглят. Моя опит в Бавария е, че 100% ти трябва немска сметка, другаде може да е различно. По принцип могат да ти кажат сравнително точно колко ще ти е данъка. Ако твоя приятел е съгласен - даваш му парите на ръка и посочваш неговата сметка да си ги дръпнат.

Та - в общия случай като купиш колата тя обикновено е дерегистрирана и физически остава при стария собственик, понеже не можеш да я мръднеш без номера. Някой те закарва до Zulassungstelle-то, влизаш в някоя барака отпред и поръчваш транзитни номера + едноседмична застраховка. Отиваш с тях + договора + старите документи + лична картаи или паспорт в Zulassungstelle-то, чакаш, регистрират ти колата, залепят едни стикери на номерата и газ към българия. И внимавай - на предния номер се слага един стикер, на задния два - да не ги сложиш обратно :)

Надявам се да съм бил полезен

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jovy » 21 Май 2019, 14:31

dieselboy написа:Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!
Става, ако имаш толкоз голям мерак и свободно време, Екскурзията си заслужава,
Иначе като разходи транспорт за една кола, са същите...,
Ако платиш на платформа...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Alben » 17 Окт 2019, 11:25

jovy написа:
dieselboy написа:Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!
Става, ако имаш толкоз голям мерак и свободно време, Екскурзията си заслужава,
Иначе като разходи транспорт за една кола, са същите...,
Ако платиш на платформа...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Какви платформи, кави 5 лева.
От Германия кола се докарва на собствен ход с номера и талон на твое име(около 200евро).
Германците са много грамотни, не са като тези селяни италианците с платформите и т.н., и не е същото като тук, 'щото тука са много "честни" търговците(автоджамбази дето им викат) на коли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madafaka_donkele » 18 Окт 2019, 10:06

Alben написа:Какви платформи, кави 5 лева.
От Германия кола се докарва на собствен ход с номера и талон на твое име(около 200евро).


:mhihi: Кви 200евра, направо за 100лв. бай ставри комшията ще ти я докара :mhihi: Айде по-сериозно, че някой начинаещ ще прочете съчиненията в свободен текст и ще вземе да повярва :mhihi: Докарването на ход от Германия са ти 60-70 евра за червени номера, още толкова за оформяне на документите по покупко-продажбата, 130-150 евра за гориво и 40-50 евра за винетки и магистрални такси. Слагаш и едни поне 20-30 евра за самолетен билет и в идеалния случай ти стъпва на 350 евра, по-реалистично 400-500 т.е. точно колкото една платформа. Като сложиш риска нещо да се счупи по колата по пътя насам или "да ти се случи случка", както и факта, че ставаш на мармалад за 12+ часа шофиране "малко" се обезсмиля докарването на ход.
През студентските си години съм карал няколко коли за познати по него време джамбази Нюрнберг-Варна и през Румъния и през Сърбия и да ти кажа не е много оферта цялото "приключение" :mhihi: Цял ферман мога да изпиша за случките покрай докарването на кола на ход от чужбина :mhihi:

Alben написа:Германците са много грамотни, не са като тези селяни италианците с платформите и т.н., и не е същото като тук, 'щото тука са много "честни" търговците(автоджамбази дето им викат) на коли.


Да, германците са супер, докато не попаднеш на кореняк такъв със звучно име от рода на Ахмед, Мехмед, Лечислав, Драгич и т.н. Точно сега не знам какъв е пазара в немско, но преди време едно 90%, ако не и повече бяха само турски, албански, сръбски, полски и т.н. джамбази, с които така можеш да се наиграеш, че... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Alben » 19 Окт 2019, 19:32

madafaka_donkele написа:
Alben написа:Какви платформи, кави 5 лева.
От Германия кола се докарва на собствен ход с номера и талон на твое име(около 200евро).


:mhihi: Кви 200евра, направо за 100лв. бай ставри комшията ще ти я докара :mhihi: Айде по-сериозно, че някой начинаещ ще прочете съчиненията в свободен текст и ще вземе да повярва :mhihi: Докарването на ход от Германия са ти 60-70 евра за червени номера, още толкова за оформяне на документите по покупко-продажбата, 130-150 евра за гориво и 40-50 евра за винетки и магистрални такси. Слагаш и едни поне 20-30 евра за самолетен билет и в идеалния случай ти стъпва на 350 евра, по-реалистично 400-500 т.е. точно колкото една платформа. Като сложиш риска нещо да се счупи по колата по пътя насам или "да ти се случи случка", както и факта, че ставаш на мармалад за 12+ часа шофиране "малко" се обезсмиля докарването на ход.
През студентските си години съм карал няколко коли за познати по него време джамбази Нюрнберг-Варна и през Румъния и през Сърбия и да ти кажа не е много оферта цялото "приключение" :mhihi: Цял ферман мога да изпиша за случките покрай докарването на кола на ход от чужбина :mhihi:

Alben написа:Германците са много грамотни, не са като тези селяни италианците с платформите и т.н., и не е същото като тук, 'щото тука са много "честни" търговците(автоджамбази дето им викат) на коли.


Да, германците са супер, докато не попаднеш на кореняк такъв със звучно име от рода на Ахмед, Мехмед, Лечислав, Драгич и т.н. Точно сега не знам какъв е пазара в немско, но преди време едно 90%, ако не и повече бяха само турски, албански, сръбски, полски и т.н. джамбази, с които така можеш да се наиграеш, че... :mhihi:

Добре, като съм написал 200евро имах впредвид заедно всички документи с номерата, извинявам се за неуточнението.За другите разходи си прав, но това , че може да ти се счупи колата по пътя или "да ти се случи случка" както казваш...... е ако вземеш някоя"морга", на 400-500х.км.Може да изглежда като заяждане , ама ми звучиш като автоджамбазин от 90-те год., сакън друг да не се разходи извън БГ.Относно НАШ'ТЕ братя които продават колите там също си прав, но понеже ние тук сме много честни, та видите ли другите какви мошеници са.Айде лека, че си сипУвам както викат в Дупнишко.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jovy » 20 Окт 2019, 13:20

Alben написа:
jovy написа:
dieselboy написа:Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!
Става, ако имаш толкоз голям мерак и свободно време, Екскурзията си заслужава,
Иначе като разходи транспорт за една кола, са същите...,
Ако платиш на платформа...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Какви платформи, кави 5 лева.
От Германия кола се докарва на собствен ход с номера и талон на твое име(около 200евро).
Германците са много грамотни, не са като тези селяни италианците с платформите и т.н., и не е същото като тук, 'щото тука са много "честни" търговците(автоджамбази дето им викат) на коли.
, e то избора на ауто и цената му си е твоя грижа, от там на татък...
Говорим за Неизбежните разходи докато пристигне в БГ

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Alben » 21 Окт 2019, 9:01

jovy написа:
Alben написа:
jovy написа:
dieselboy написа:Няма по яко нещо от това да идеш да си избереш колата и да си я вземеш лично!За кво да пълна гушата на някой хитър автотърговец,хем да му дам двойно пари за колата,хем да са свалени маса неща от нея за да се продадат отделно,хем и да е на 3 пъти по-малко км отколкото е!!на такива пари не давам!Вече все по-малко балами останаха,така че да си праваят сметка на кой ще продават милионниците,които заляха всички градове в бг!
Става, ако имаш толкоз голям мерак и свободно време, Екскурзията си заслужава,
Иначе като разходи транспорт за една кола, са същите...,
Ако платиш на платформа...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Какви платформи, кави 5 лева.
От Германия кола се докарва на собствен ход с номера и талон на твое име(около 200евро).
Германците са много грамотни, не са като тези селяни италианците с платформите и т.н., и не е същото като тук, 'щото тука са много "честни" търговците(автоджамбази дето им викат) на коли.
, e то избора на ауто и цената му си е твоя грижа, от там на татък...
Говорим за Неизбежните разходи докато пристигне в БГ

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

И какво викаш , за да избегнем "Неизбежните разходи", по-добре да си я купим от Горубляне или Дупница при нашите ВИСОКОПРИНЦИПНИ и ЧЕСТНИ търговци на коли, които даже и отстпка ще ни направят, а ако имаме и късмет с нови гуми ще ни я продадат.Що да се ходи извън Булгаристана да се трошат излишни пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 22 Окт 2019, 8:43

Не виждам какво грешно е написал. Разходите за гориво са ориентировачни и зависят от автомобилът. Също и от къде ще се зарежда... :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Alben » 22 Окт 2019, 11:25

toncho83 написа:Не виждам какво грешно е написал. Разходите за гориво са ориентировачни и зависят от автомобилът. Също и от къде ще се зарежда... :dunno:

Доколкото виждаш, тик не става въпрос за разхода на гориво, а приключението или авантюрата, да си купиш и докараш кола от Германия, САМ и НА СОБСТВЕН ХОД.
Да всичко е индивидуално, но не невъзможно.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook