Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от McClane » 03 Май 2013, 18:25

vjachibg написа:Здравейте,
аз съм студент в Германия и искам да си докарам кола, когато се връщам. С купуването няма да имам проблем, обаче не съм напълно наясно с бюрокрацията. Доколкото гледах по други форуми за момента процедурата е:

1) Застраховка за 9 дни (Haftpflicht): 70 EUR
2) Данък за 1 месец, докато колата е с транзитните номера: 25-30 EUR (15.44 евро за всеки 100 куб. см обем на двигателя)
3) Транзитни номера (табелите) за 9 дена: 2x57 EUR = 114 EUR
4) ТЮФ - 94 EUR

Пропускам ли нещо?
Благодаря предварително.

Горе долу това са нещата ;)
Миналата седмица си докарах моята от Щутгарт...
Номерата(червените) и застраховката + данъка за 2 седмици ми излязоха около 160 EUR.
Другото е разходи за винетки/магистрали и гориво ;)
Според мен най-добре е колата да има валиден преглед(тюф), че там са доста стриктни и винаги могат да те върнат за нещо...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от luizov » 05 Май 2013, 15:32

А на някой от вас вкарвали ли са му кола от обява в mobile.de ?
Харесъл съм си кола която е с прецакан компютър, но не мога да си намеря човек който да ми я вкара с автовоз от Германия. Ако някой познава човек занимаващ се с това нека ми пише :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 5.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Нищо в момента
Мечтае да кара: BMW E36 GTR

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от BavarianBoy » 18 Май 2013, 17:28

Колеги,
Искам да попитам дали имате информация някой да продава Е36 купе 2.0, 150к.с. червено, зелено, бяло?
В частност ме интересува в диапазон до 2500 лв. без значение от това дали е в Германия или България.
И още един въпрос, някой има ли информация как са баварките в Италия, като цени, дали са поддържани и дали някой може да ми намери подобно БМВ като горе описаното от мен?

Извинявам се за въпросите, но не успях да намеря подобна информация във форума.
За да не спамим темата на колегата, който я е създал, може и на лично да ми отговаряте.
Благодаря Ви предварително, ще се видим на 25.05.2013 в Пловдив на панаира!
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.07.2013
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от AgentSmith » 28 Юли 2013, 11:41

Много полезна тема, колеги! Ще ми се да попитам някой има ли опит със закупуването на по-скъп автомобил за 30-35 хиляди евро например. Изборът тук е трагичен, почти нищо от обявите не е и налично. Говорих с две от големите наши автокъщи да ми докарат и по офертите, които ми дадоха, намирайки автомобилът в mobile.de, виждам, че си слагат едни 10000 лв отгоре, че и повече понякога. Обявите са от незнайни автокъщи, а и вече съм се парил от тази схема -кола на 15000 км беше карана като за последно, изгорени наклади, крива геометрия... Та остана вариантът сам да си намирам.

Конкретно ме интересува какво е качеството на автомобилите от mobile.de и autoscout, по-голям ли е процентът на ставащите автомобили в този ценови клас или пак важат същите правила, обсъдени в темата, с други думи да съм ограничен най-вече до официалните представителства, а автокъщите са на тъмни чуждестранни субекти?
Плащането предполагам е 100% по банков път, но все пак да питам, защото трябва да го планирам. Някой ходил ли е през август месец, притесняват ме отпуските им?

Има ли все пак вариант човек, който се занимава с това да я намери и вкара, как би станало плащането и можете ли да ме насочите към някой?

Благодаря за информацията!

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 28 Юли 2013, 21:58

За скъпа кола е по-лесно, бързо и евтино да си я купиш от Германия, отколкото от България. Освен това, спестяваш към 3% такси при прехвърлянето в България, както и 1% ДДС :) За тези пари те съветвам да пазаруваш от дилър на марката или голяма автокъща, където шансът за проблеми клони към нула. Частно лице рядко ще продава кола за такава цена. Все пак те съветвам първо да видиш колата, а после да плащаш. Плащането става по банков път и парите стигат за 1 ден.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Leon » 29 Юли 2013, 8:56

msi200 написа: За тези пари те съветвам да пазаруваш от дилър на марката или голяма автокъща, където шансът за проблеми клони към нула.

+1 :yes:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.07.2013
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от AgentSmith » 29 Юли 2013, 10:13

msi200 написа:За скъпа кола е по-лесно, бързо и евтино да си я купиш от Германия, отколкото от България. Освен това, спестяваш към 3% такси при прехвърлянето в България, както и 1% ДДС :) За тези пари те съветвам да пазаруваш от дилър на марката или голяма автокъща, където шансът за проблеми клони към нула. Частно лице рядко ще продава кола за такава цена. Все пак те съветвам първо да видиш колата, а после да плащаш. Плащането става по банков път и парите стигат за 1 ден.


Мерси за включването, колега! Таксата за прехвърлянето в общината тотално я бях забравил, а не е никак малко. От частно лице и аз не търся, както и немският ми не е на ниво - трудно ще станат нещата, а и предполагам има шанс да попадна на някой балкански комшия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от cocosas » 27 Сеп 2013, 14:15

някой може ли да ме опъти как в mobile.de да разгледам офертите на диларствара на BMW в Германия ? Нещо имена ?

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 28.09.2013
Местоположение: Rüsselsheim
Пол: Жена
Кара: E90
Мечтае да кара: i8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от DanuteP » 04 Окт 2013, 9:50

cocosas написа:някой може ли да ме опъти как в mobile.de да разгледам офертите на диларствара на BMW в Германия ? Нещо имена ?

http://www.bmw.de/de/topics/gebrauchtfa ... oerse.html
На сайта на BMW си има търсачка за употребявани техни автомобили. Има както от големи така и от малки автокъщи. Не съм сигурна евро плюс гаранцията дали те топли или важи само за автомобили регистрирани в Германия. Премиум селекшън ти гарантира, че колата е в перфектно техническо и оптично състояние. Успех и само да не купиш нещо което аз съм набелязала :D

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 28.09.2013
Местоположение: Rüsselsheim
Пол: Жена
Кара: E90
Мечтае да кара: i8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от DanuteP » 06 Окт 2013, 9:22

AgentSmith написа:Много полезна тема, колеги! Ще ми се да попитам някой има ли опит със закупуването на по-скъп автомобил за 30-35 хиляди евро например. Изборът тук е трагичен, почти нищо от обявите не е и налично. Говорих с две от големите наши автокъщи да ми докарат и по офертите, които ми дадоха, намирайки автомобилът в mobile.de, виждам, че си слагат едни 10000 лв отгоре, че и повече понякога. Обявите са от незнайни автокъщи, а и вече съм се парил от тази схема -кола на 15000 км беше карана като за последно, изгорени наклади, крива геометрия... Та остана вариантът сам да си намирам.

Конкретно ме интересува какво е качеството на автомобилите от mobile.de и autoscout, по-голям ли е процентът на ставащите автомобили в този ценови клас или пак важат същите правила, обсъдени в темата, с други думи да съм ограничен най-вече до официалните представителства, а автокъщите са на тъмни чуждестранни субекти?
Плащането предполагам е 100% по банков път, но все пак да питам, защото трябва да го планирам. Някой ходил ли е през август месец, притесняват ме отпуските им?

Има ли все пак вариант човек, който се занимава с това да я намери и вкара, как би станало плащането и можете ли да ме насочите към някой?

Благодаря за информацията!


В предния коментар съм дала директен линк за търсене на BMW от представителства. Сега малко яснота да внеса по mobile.de и autoscout. Тъй като последните месеци буквално живея и в двата сайта, а съм ходила и на огледи. По принцип около Франкфурт и Мюнхен са най-скъпите коли (разбирайте най-надценените) защото това са двата най-развити икономически райони тук. Гледайте и питайте за немска сервизна история, защото през последните години много автокъщи се изучиха да вкарват италиански коли и ги продават доста по-евтино....причината - колите са кочина, на нищо не приличат. Надявам се да съм била полезна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 9.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320dA '02; Yamaha FZ6S ABS

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от TRR » 09 Ное 2013, 13:10

Някой може ли да даде актуална информация какъв е начинът да регистрирам в България на мое име МПС, закупено в Германия от друго лице (и двамата сме физически лица, не купувам от автокъща). Ситуацията е следната - МПС-то е докарано на ход, сега трябва да се прехвърли на мое име и да се регистрира, обаче един нотариус каза, че няма как да го прехвърли без да е регистрирано в България. В КАТ питах на гишетата - трябвало да има нотариално заверен договор за покупко-продажба, за да мога да го регистрирам на мое име.
От прочетено из нета оставам с впечатление, че ако МПС е без регистрация (отписано) може да се прехвърли с договор без нотариална заверка, но щом е в движение трябва и нотариус. В момента регистрация в Германия - с временни номера е до 19-ти ноември. Излиза, че трябва настоящия собственик да мине през регистрация в КАТ, след това през данъчното и общината за да може да стане прехвърлянето :banghead:

П.П. Става дума за Yamaha FZ6-SA (ABS) - дълго го чаках, но си заслужаваше, мотора изглежда като чисто нов, макар вече да е на "цели" 19 000 km след докарването :D
Направо съм изумен - дори на патронника не му е свалено фолиото от рингчето с надписите на позициите :clap: Утре ще го карам за първи път, а в понеделник се надявам да успеем с прехвърлянето.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 10 Ное 2013, 9:16

Тоя дето ти го продава не знае ли? :shock: :nono:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 9.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320dA '02; Yamaha FZ6S ABS

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от TRR » 11 Ное 2013, 3:41

Bavarcho написа:Тоя дето ти го продава не знае ли? :shock: :nono:

Амиии ... той не е търговец. Шефът ми е голям ентусиаст, ходи до Германия миналата седмица, аз си харесах няколко обяви, той ги провери на място и ми докара мотор :clap: Ще се пробваме днес, пък ще видим кво ще стане.
Вчера покарахме около София - няма такъв кеф. Дано времето се задържи още малко така.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 11 Ное 2013, 10:06

Пиши ми на ЛС ако искаш да ти обясня какви документи ти трябват за КАТ (и какви документи имаш в момента ти)..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 9.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320dA '02; Yamaha FZ6S ABS

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от TRR » 11 Ное 2013, 21:18

Bavarcho написа:Пиши ми на ЛС ако искаш да ти обясня какви документи ти трябват за КАТ (и какви документи имаш в момента ти)..

Благодаря за предложението! Малко късно видях отговора ти и вече бяхме приключили с прехвърлянето.
В общи линии нещата станаха по следния начин: отидохме двамата в КАТ с мотора и документите - договор за покупко-продажба между мен и настоящия собственик (без нотариална заверка), временните талони-немски, фактурата за покупка от немския дилър, полица за Гражданска Отговорност - българска. Имахме и разни сертификати, технически преглед, сервизни книжки, гаранциони карти и т.н., които никой не ни поиска. На гишетата преди каналите ни поискаха "удостоверение за придобиване" - попълних такова, но после някой от служителите на каналите каза, че няма нужда от това, след като и двамата (настоящ и бъдещ собственик) присъстваме :dunno: След това всичко беше по стандартния ред - плащам на касата, чакам да ме извикат - дават ми документите (талони и технически преглед) и връщам временния номер, отивам в гаража за новите номера и това е.
Не знаех, че няма екотакса за мотори :)
Сега остава да го регистрирам в Общината и да се надявам на още някой слънчев уикенд.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook