ВАЖНО !!!!!!!!!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: ужасна работа:(

Мнение от weedminer » 14 Окт 2010, 19:38

J.Biznesam5 написа:Направо съм в шок и се замислям вече дали да рачкам бмв-си :paranoid: :nono:

Разбира се! Аз си го ръчкам постоянно - газ колкото мога до ограничението и то само на еднопосочен път. Никога не го правете на път с паркирали автомобили и пешеходци по тротоарите. Нека не изброяваме причините...
Иначе аз имам чувството, че ако всеки ден описвам всеки един олигофрен, който пресича където му падне или всеки шофер, който се прави на интересен на неподходящото място в една тетрадка, сигурно ще я изпиша за 1 седмица. В София съм и всеки ден се сблъсквам с КАКВИ ЛИ НЕ ситуации.
И според мен както беше споменато по-горе не трябва да се кара със страх, а с увереност!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.02.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525i
Мечтае да кара: e46 M3 GTR

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от crazydrift_85 » 25 Окт 2010, 19:55

Лично аз карам придържайки се към принципа "Никога не сам с предимство", защото сам се нагледал на истински "виртуози" по пътищата!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от weedminer » 26 Окт 2010, 12:12

crazydrift_85 написа:Лично аз карам придържайки се към принципа "Никога не сам с предимство", защото сам се нагледал на истински "виртуози" по пътищата!!!


Към твоето мнение да добавя - винаги карайте на този принцип на кръстовища обозначени с http://oi44.tinypic.com/2a8j1x5.jpg. Имам чувството че поне 30% от шоферите не го знаят и трябва да се внимава изключително много!!!!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 7.10.2006

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Knight_Rider » 08 Фев 2011, 17:21

Аз лично навсякъде...дори и като минавам на зелен светофар вече от много от отдавна ми е навик да се оглеждам! Да не говориме за такива кръстовища като това дето колега по-горе е показал на снимката.Има адски много "невероятни" "шофьори" дето не знам как са си "изкарвали" книжките! Така че аз лично гледам много и поведението на околните на пътя,не само моето! Съветвам ви колеги и вие така да правите и да карате разумно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от The Stig » 10 Фев 2011, 16:49

I always tell the truth, even when I lie

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.02.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525i
Мечтае да кара: e46 M3 GTR

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от crazydrift_85 » 10 Фев 2011, 19:34

Ужас направо настръхнах като прочетох тези статии... :cry:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.10.2010
Пол: Мъж

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Mramazing » 09 Мар 2011, 12:06

Преди да предприемеш каквото и да е било действие, трябва да помислиш първо за възможните последствия.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 - Е53

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от boregepco » 09 Мар 2011, 18:05

Като гледам е гадно...
Защото фаталното го има.
Но я да помислим и по друг начин:
Ако пътувам с 80 км/ч от т.А до т.Б след 20 минути пътуване ще съм в т.Х. И точно тогава там минава Голф 2, прави кофти изпреварване и се забива челно в моя милост... Гадно, а? Хем съм с 80...
Обаче ако съм карал със 120 от т.А към т.Б след 20 мин ще съм на съвсем друго място. И тоя пич я го видя, я не...
А сега де...
С колко да карам?!
Знам ли в коя точка и по кое време ме чака Голфчето...

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Веселин|Василев » 10 Мар 2011, 9:28

boregepco написа:Като гледам е гадно...
Защото фаталното го има.
Но я да помислим и по друг начин:
Ако пътувам с 80 км/ч от т.А до т.Б след 20 минути пътуване ще съм в т.Х. И точно тогава там минава Голф 2, прави кофти изпреварване и се забива челно в моя милост... Гадно, а? Хем съм с 80...
Обаче ако съм карал със 120 от т.А към т.Б след 20 мин ще съм на съвсем друго място. И тоя пич я го видя, я не...
А сега де...
С колко да карам?!
Знам ли в коя точка и по кое време ме чака Голфчето...

И двата случая са еднакви! Във втория случай има вероятност ти да се забиеш в някоя "милост" както голфаджията в теб!!!
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.03.2005
Местоположение: Пловдив
Кара: силно казано

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от SnakeOne » 13 Мар 2011, 22:18

Веселин|Василев написа:
boregepco написа:Като гледам е гадно...
Защото фаталното го има.
Но я да помислим и по друг начин:
Ако пътувам с 80 км/ч от т.А до т.Б след 20 минути пътуване ще съм в т.Х. И точно тогава там минава Голф 2, прави кофти изпреварване и се забива челно в моя милост... Гадно, а? Хем съм с 80...
Обаче ако съм карал със 120 от т.А към т.Б след 20 мин ще съм на съвсем друго място. И тоя пич я го видя, я не...
А сега де...
С колко да карам?!
Знам ли в коя точка и по кое време ме чака Голфчето...

И двата случая са еднакви! Във втория случай има вероятност ти да се забиеш в някоя "милост" както голфаджията в теб!!!

Или да срещнеш голфа при 120, а не при 80 ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 - Е53

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от boregepco » 13 Мар 2011, 23:47

То все едно ще има разлика...
Още по-идиотски да завъртим разговора - мислили ли сте кое е по-добре - миг невнимание и цял живот умрял или безпомощен инвалид?
Съжалявам, но темата си е гадна...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.02.2009

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от bmw'fan » 16 Мар 2011, 3:55

boregepco написа:То все едно ще има разлика...
Още по-идиотски да завъртим разговора - мислили ли сте кое е по-добре - миг невнимание и цял живот умрял или безпомощен инвалид?
Съжалявам, но темата си е гадна...



По-добре да си "безпомощен инвалид", защото ако си "цял живот умрял" силно вероятно е да има и друг/и, които да останат "цял живот безпомощен инвалид". Идеята ми е - не бъди егоист, помисли и за другите. Това не значи да не караш със 120. Много пъти съм спорил с приятели, че скорост над ограничението не винаги значи невнимателен шофьор и засега им се доказва ("стриктните" откъм скорост в компанията имат повече произшествия). Въпросът е на реална преценка между условия, място, настилка, товар (бр. хора), възможности на колата и т.н. и т.н., няма какво да изброявам точно на хората, които смятам за най-добри шофьори... Не действайте инстинктивно, а мислете трезво. От резултата извадете малко, за всеки случай, и ето ви безопасната скорост. ;)
Нз аз така си разсъждавам, не ангажирам никой с мнението си.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 - Е53

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от boregepco » 16 Мар 2011, 16:42

То всеки живее с мисълта, че на него няма да му се случи.
И много "безсмъртни" вече са със променен статут.
Аз съм на мнение, че само с ядене не става-трябва и акъл.
Нещо, което обаче няма по нашите пътища. И живот като цяло.
Айде вече по-весело.
Стига черно-я колко са ни хубави пътищата.
Да се возим и да си пеем.
Много здраве на всички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: във е36-цата
Пол: Мъж
Кара: ///М40Б16
Мечтае да кара: ///M3

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от lopiko » 16 Мар 2011, 22:57

За съжаление повечето катастрофи стават с бмв та от безрасъдни млади шофьори.Една секунда невнимание цял живот страдание!!!Карайте разумно :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от TPAKTOP » 23 Мар 2011, 2:23

Съжалявам! Снимката е отвратителна но ако някой може да бъде спасен от погнусата бих се радвал! Това е от катастрофата край Плевен с децата с Е60
Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook