ВАЖНО !!!!!!!!!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 3.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от ivailo.zaxariev » 23 Мар 2011, 21:15

много гадно нещо!!!!!!
когато свързах снимките с клипа направо ми спря сърцето!!!!!!
Лошото е, че когато човек усеща тръпката не мисли за нищо друго. Добре е да има по някоя друга такава тема във форума, за да се стъписа човек, пък дано намалеят тези трагедии.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: СУВ
Мечтае да кара: Мечтите се менят постоянно

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от bmw_7 » 24 Мар 2011, 17:17

Това, както вече бе отбелязано в предишни мнения, че има невнимателни шофьори, които спазват ограниченията на скоростта и такива, които са внимателни, но я превишават, е вярно. Също така обаче, няма никакво оправдание за тези "внимателни шофьори", които нарушават закона. И оправдания от сорта на: "Ама със 160 на магистрала, не е опасно", "Ама точно на този прав участък нищо не можеше да стане" и т.н. и т.н., са пълни глупости. ЗДП изрично казва, че на магистрала макса е 130, междуградско (ако няма знаци) е 90 км. и в града....................... Щом не се спазва закона, няма място за оправдания. Виновни сме и това е.
Аз съм сигурен, че поне 95% от всички вайкащи се в тази тема, карат например по Тракия с над 130 км/ч. Да не говорим, че има хора, които постоянно си хвърчат със 180-200. Ако зависеше от мен, дори при едно провинение например с над 50 км. по магистрала, книжката до живот :mhihi: . Това е. Ама бързал, ама пътя бил хубав, ама това било, ама онова било. Никой не трябва да мре заради такива гьотверени :dummy: .

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 - Е53

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от boregepco » 24 Мар 2011, 18:38

Ако зависи от теб разбрах.
Но не разбрах ти как караш?
С 80 извън града?
С 50 в него?
По "Тракия" със 120?
В профила ти не пише какво караш...
Като ти чета мнението обаче оставам с впечатление, че имаш велосипед Cross и с него спазваш всичко и си толкова принципен.
Няма човек, който да не нарушава. Няма! Те така са поставени знаците, че няма как да не нарушиш.
Магистрала "Тракия" е отворена преди 30 години и тогава е било разрешено да се движиш по нея със 120. Със москвич и лада??!!!
Сега пак е разрешено със 120. Със не-москвич и не-лада.
Ако слезеш от Cross-а и се качиш на един мотор R1 ще забележиш, че превключването от 1 на 2 скорост става на твойта максимално разрешена скорост. Да се чуди човек защо са направили още 5!?
Джипката е дизел, има 6 скорости и като я КАРАШ "там" е на 2.
Ти ще ме вкараш в затвора, че си включвам превозните средства на 3 предавка?! Недей бе! Моля те!
Карай си Cross-а и релаксирай...
Няма човек, който да не нарушава... Не се прави на светец.

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Engi » 24 Мар 2011, 22:55

bmw_7 написа:Аз съм сигурен, че поне 95% от всички вайкащи се в тази тема, карат например по Тракия с над 130 км/ч. Да не говорим, че има хора, които постоянно си хвърчат със 180-200 .

да изтрия темата тогава, ако искаш, а?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 23:51

Вижте за да се кара бързо трябва:
1. Много стаж
2. Да си познаваш колата
3. Да си поддържаш колата
4. Да се съобразяваш с състоянието на пътната настилка!
Вдигал съм много(е колко много 250 щот толкова е ограничена) но съм си застрашавал само моя си живот! Не го правя като ония идиоти от първия клип в движението нито пък го правя с човек в колата! Само че колата ми е от 4 години и си я познавам до колкото трябва! Поддържам си я колкото трябва при най-големите мрънкалници и никога не съм им отказал ремонт! Колата ми не е голф 3 с турбина и не сменени накладки щот не са ми достигнали парите а си е проектирана за високи скорости! Не от бай Христю у гаража с турбините а от самия производител! И съм твърдо против подобни разработки по колите! Ако си умра ще съм си сам! И не карам в ограничението никога! Признавам си!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: СУВ
Мечтае да кара: Мечтите се менят постоянно

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от bmw_7 » 25 Мар 2011, 8:53

boregepco написа:Ако зависи от теб разбрах.
.............
Няма човек, който да не нарушава. Няма! Те така са поставени знаците, че няма как да не нарушиш.
. Не се прави на светец.


Колега, ти въобще не си чел внимателно какво съм написал, а и не си схванал смисъла. Много ясно казвам Виновни сме, т.е. включвам и себе си. Идеята на коментара ми се заключаваше в това, че хора които не спазват закона, в същото време коментират какви невнимателни и причиняващи катастрофи водачи имало.
Естествено, че по нашите пътища и конкретно местата за поставянето на знаците има пълни недомислици. Но не става дума за това. Има пътища-градски улици, булеварди и т.н., които имат знак например 50, а са направени така, че можеш да караш и с 90, т.е. три лентови платна, мантинели и так дале. За разлика обаче от тези улици и булеварди, хората масово си настъпват и по такива, в които при висока скорост и дори светкавична реакция, пак няма да можеш да избегнеш ПТП. Но и това да го оставим, да оставим дори магистралите. В междуградските пътища, поне 50% сигурно от хората карат с над 90 км./ч.
А най-опасни са дрифтърите, дето си правят ширетите в междублоковите улички с паркирани коли, при които ако изскочи нещо изведнъж, спасение няма..............щото няма къде да бягаш.

Това Кросс-а, колело ли е.............отдавна не съм карал. А последните мотори на които съм се качвал, бяха ИЖ Спорт и Ява, но това беше преди около 20 г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от cargo22 » 26 Мар 2011, 0:24

Е те хората са го казали, докато си на път си с единият крак в гроба. Като караш бързо, просто се увеличава шанса да си пъхнеш и другия крак там. Всичко, което не ме убива, ме прави по силен. Като караш с 200 и оцелееш си станал по силен, ако се крашнеш някъде :mhihi: не си успял и толко.

Особено, първите няколко трепат рибата, даже почти всички.
http://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B8%D1%85_%D0%9D%D0%B8%D1%86%D1%88%D0%B5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.02.2011
Местоположение: Klingenberg a. Main
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: M5 F10
Детайли за колата: '03 Пълен ел. пакет, ел. огледала, двузонов климатроник, черен полу-кожен салон, подгряване на седалките, заден парктроник, мултифункционален волан.

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Seraph » 26 Мар 2011, 14:04

Да, има по-добри и по-лоши шофьори, но няма как да разрешим на добрите да карат по-бързо, а на лошите - да забраним.
Законът съществува, за да има равноправие (или поне опит), защото, ако разчитаме, както в древни времена, на правото на по-силния или както е в случая, правото на този, който е по-добър шофьор и кара по-бърза кола - то тогава със сигурност ще имаме пълна анархия, а когато имаме анархия, т.е. - беззаконие, тогава на всички, без изключение, ще им бъде адски противно да карат каквото и да било, защото всеки ще им пречи, няма да спазва нищо, ще се блъска в тях и какво ли още не.
То е ясно, че след като в България няма кой да контролира скоростта, ограниченията няма да се спазват, но нека всеки сам да си носи отговорността.
И последно от мен, най-много се дразня, когато някой изпреварва в завой, без видимост, дълга колона от коли. Да си карат колкото искат бързо, но да не поставят останалите участници в движението в напрегнати ситуации.
You have to let it all go. Fear...doubt and disbelief.
Free your mind.
http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Gqbriel » 15 Апр 2011, 16:08

bmw_7 написа:Това, както вече бе отбелязано в предишни мнения, че има невнимателни шофьори, които спазват ограниченията на скоростта и такива, които са внимателни, но я превишават, е вярно. Също така обаче, няма никакво оправдание за тези "внимателни шофьори", които нарушават закона. И оправдания от сорта на: "Ама със 160 на магистрала, не е опасно", "Ама точно на този прав участък нищо не можеше да стане" и т.н. и т.н., са пълни глупости. ЗДП изрично казва, че на магистрала макса е 130, междуградско (ако няма знаци) е 90 км. и в града....................... Щом не се спазва закона, няма място за оправдания. Виновни сме и това е.
Аз съм сигурен, че поне 95% от всички вайкащи се в тази тема, карат например по Тракия с над 130 км/ч. Да не говорим, че има хора, които постоянно си хвърчат със 180-200. Ако зависеше от мен, дори при едно провинение например с над 50 км. по магистрала, книжката до живот :mhihi: . Това е. Ама бързал, ама пътя бил хубав, ама това било, ама онова било. Никой не трябва да мре заради такива гьотверени :dummy: .



А какво да кажем за олигофрените,които карат с 90 на магистрала и с 50 извън града?!?!Това е с пъти по опасно отколкото да караш с 20-30 над ограничението,само и единствено заради самата скорост,нормално ли е аз да съм в лява лента в колона с 140 да кажем и да ми изкочи някой с 100 в лява да изпреварва,предполага се дори е погледнал в оглдалото ,м?Дори и да спразваш 50 м дистанция в колоната в ляво недай си боже да стане беля и няма спиране освен на късмет и реакции...
Много ЗА съм относно темата ,но не винаги е скоростта а невниманието и неправилното поведение както нашото така и на другите по пътя...не може на магистрала ,която минава около "пасища" да няма мрежа!Да ти изкочи животно е не по-малко опасно ,ако имаме едно наум и имаме Толерантност един към друг,тогава можем да променим нещо..
Свеж пример от сутринта,колега - надявам се не от форума по околовръстното където аз се движа с 120(грешен съм признавам си :oops: ) ми присветва - при най-големия трафик!Е тва не е нормално,какво да забия спирачки на 80 само и само да мине пред мен,защото колоната е достатъчно дълга и дори да го пусна,което напук няма да направя ,защото най-обичам някой да се прави на интересен в града...тъпо е ...за магистралата направо съм с 2-те ръце като ще карат с по 200 и нагоре,да мига даже да не спира за да знам и аз ,че кара бързо и да му направя път..
А и книжките не взимат вече :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 291
Регистриран на: 21.01.2007
Местоположение: Sofia-Off-Road-Under-Repair
Кара: каквото изпадне...
Мечтае да кара: safety car, самолет, мотор
Детайли за колата: тотална щета...

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от stozashto » 01 Май 2011, 13:57

Gqbriel написа: А какво да кажем за олигофрените (?),които карат с 90 на магистрала и с 50 извън града?!?!Това е с пъти по опасно отколкото да караш с 20-30 над ограничението,само и единствено заради самата скорост,нормално ли е аз да съм в лява лента в колона с 140 да кажем и да ми изкочи някой с 100 в лява да изпреварва,предполага се дори е погледнал в оглдалото ,м?Дори и да спразваш 50 м дистанция в колоната в ляво недай си боже да стане беля и няма спиране освен на късмет и реакции...
Много ЗА съм относно темата ,но не винаги е скоростта а невниманието и неправилното поведение както нашото така и на другите по пътя...не може на магистрала ,която минава около "пасища" да няма мрежа!Да ти изкочи животно е не по-малко опасно ,ако имаме едно наум и имаме Толерантност един към друг,тогава можем да променим нещо..
Свеж пример от сутринта,колега - надявам се не от форума по околовръстното където аз се движа с 120(грешен съм признавам си :oops: ) ми присветва - при най-големия трафик!Е тва не е нормално,какво да забия спирачки на 80 само и само да мине пред мен,защото колоната е достатъчно дълга и дори да го пусна,което напук няма да направя ,защото най-обичам някой да се прави на интересен в града...тъпо е ...за магистралата направо съм с 2-те ръце като ще карат с по 200 и нагоре,да мига даже да не спира за да знам и аз ,че кара бързо и да му направя път..
А и книжките не взимат вече :mhihi:


Сорри, ама изобщо не е така!
Първо, да, има ограничение за минимална скорост на магистрала, но тя не е 90 км/ч! Следователно самата скорост 90 км/ч не е нарушение!
Второ, има доволно много причини един автомобил да се движи с 50 км/ч извън града, като причината "за кеф" е на последно място, ако изобщо се случва! Обикновено "за кеф" скоростта е далеч над позволената!
Трето, абе защо не се опитаме най-напред да си помислим, че т.нар. "охлюв" има някакъв проблем с автомобила си и да не му се сърдим толкова?
Колкото до ограничението за максимални 130 км/ч по магистралата, вЕрвайте, не е заради Ваз-ове, ЗАЗ-ове и Трабант-и... Друга е причината... :roll:
"... _ _ _ ..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Gqbriel » 01 Май 2011, 16:27

Сорри, ама изобщо не е така!
Първо, да, има ограничение за минимална скорост на магистрала, но тя не е 90 км/ч! Следователно самата скорост 90 км/ч не е нарушение!
Второ, има доволно много причини един автомобил да се движи с 50 км/ч извън града, като причината "за кеф" е на последно място, ако изобщо се случва! Обикновено "за кеф" скоростта е далеч над позволената!
Трето, абе защо не се опитаме най-напред да си помислим, че т.нар. "охлюв" има някакъв проблем с автомобила си и да не му се сърдим толкова?
Колкото до ограничението за максимални 130 км/ч по магистралата, вЕрвайте, не е заради Ваз-ове, ЗАЗ-ове и Трабант-и... Друга е причината... :roll:


Кой е казал ,че е 90 :dunno: ,доволно много ми дай 5 поне,ама реални,аз не се сещам поне. :dunno: Не може всички да са с проблем!!И не може на правата,където можеш да го изпревариш спокойно да натиска педала...за магистралата си прав,но излезнах много :OT:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от Gari » 21 Юни 2011, 20:16

Колеги, изчетох почти цялата тема и стигнах до един извод. Според мен културата на движение, точно в БГ, се определя от всички водачи на МПС. Независимо дали са млади или стари, дали са със стаж или не, дали са жени или мъже. Караме така, както карат другите. Смело и безотговорно. Аз не живея в БГ от 4 години и малко. Живея си в Германия, но се прибирам за малко и виждам разликата, а тя е огромна, повярвайте ми. Само в БГ ли има бързи машини? Само там ли се кара бързо? Еми не, не само там. Само че тука карат по аутобана бързо. И нищо че човека кара машина от 600 коня, кара си бавно в града.
Имах случай в БГ, при една от отпуските ми. Спрях на пешеходна пътека, зебра, на която една пресичаща жена тъкмо беше направила една, две крачки и ме видя. Спря се и очакваше да я заобиколя, аз спрях. Спрях, защото в Германия винаги се спира, когато пешеходец или колоездач пресича и не чуваш зад себе си свиркане и светене. Следователно чувам реакцията на брат ми, който също е шофьор. Какво правиш бе? Това не ти е Германия. За к'во спираш? Ще те ударят отзад...В интерес на истината, една кола ме заобиколи от ляво и с доста цинични думи ме пита за кво спирам на м.... си в пу....
Тоя какво да го правя? Да го гоня? Да го питам за какво ме изпреварва на пешеходна и да го пратя аз на м.... му в пу....Нее. Замълчах си и си продължих.
Така че колеги, ние няма да се научим да караме отговорно и безопасно, защото на пътя никой не ни дава пример.
Не искам много, искам всичко!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от А.Марчев » 22 Юни 2011, 19:50

ааааааа не знам какво да кажа :( карайте разумно хора !!!! :!: :!:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от daniel_e30 » 02 Юли 2011, 12:00

Ние си караме с 220++ на магистралата, НО го правим в 2 часа през нощта се знаят възможностите на колата! :dunno: Повече от 160 не вдигаме денем а по извънградско шосе винаги внимателно защото никога не знае човек от къде може да му изкочи каруца , трактор или животно!
Последна промяна daniel_e30 на 02 Авг 2013, 15:49, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: ВАЖНО !!!!!!!!!!

Мнение от cargo22 » 03 Юли 2011, 12:07

Gari_82 написа:Спрях на пешеходна пътека, зебра, на която една пресичаща жена тъкмо беше направила една, две крачки и ме видя. Спря се и очакваше да я заобиколя, аз спрях. Спрях, защото в Германия винаги се спира, когато пешеходец или колоездач пресича и не чуваш зад себе си свиркане и светене. Следователно чувам реакцията на брат ми, който също е шофьор. Какво правиш бе? Това не ти е Германия. За к'во спираш? Ще те ударят отзад...В интерес на истината, една кола ме заобиколи от ляво и с доста цинични думи ме пита за кво спирам на м.... си в пу....
Тоя какво да го правя? Да го гоня? Да го питам за какво ме изпреварва на пешеходна и да го пратя аз на м.... му в пу....Нее. Замълчах си и си продължих.
Така че колеги, ние няма да се научим да караме отговорно и безопасно, защото на пътя никой не ни дава пример.


Колега, просто тук се усъвършенстват и водачите и пешеходците, не мога да коментирам твойта ситуация, но много често съм забелязал неадекватни спирания на пешеходна пътека, което е предпоставка за ПТП.
Както водачите на МПС се пазят един друг, така и пешеходците са длъжни да се съобразяват с пътната обстановка.
Оня седи на бордюра 5 минути и не показва и нищо, че ще пресича, ти вече си в непосредствена близост и той да тръгне да пресича и ти да решеш да го пропуснеш и да натепаш сприрачки на макс. Просто всеки се оправя както може и така треа да е, за да се нагаждат хората един към друг, като няма култура в пешеходците ще ги пропускам когато преценя, че е безопасно, пускам един на пешеходна пътека, а на 10 метра от нея пресичат още 2-3ма, и тях треа да ги пропусна, защото не мога да го разсъждавам така, тия пресичат неправилно дай, че ги газим.
Просто тука сме некви супер човеци, от дупките ли да се пазиш, от пешеходците ли, или от камикадзето на мотора с 200 срещу тебе и какво ли още не.
Стига с това сравняване с другите страни, нито сме Германия, нито ще бъдем някога.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: rottweiler

Последни теми
Facebook