БМВ Х5 G05 2022 внос от америка

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2020
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: X5 G05 M50i 2022

БМВ Х5 G05 2022 внос от америка

Мнение от mairomaster » 22 Юли 2023, 14:35

Здравейте!

Наскоро закупих дадения автомобил втора употреба на много малко километри и в перфектно състояние. Внасян е от САЩ (при VIN проверката излезе).

За сега автомобилът е перфектен като техническо и визулано състояние. Единственият дребен проблем който имам е, че понеже е американска кола не мога да се впиша с БМВ профила си в менюто на колата. Освен това, също не мога да вкарам колата по VIN в мобилното приложение на БМВ. От М Кар ми казаха, че това е понеже колата е произведена за американският пазар и те не могат да направят нищо.

Знаете ли някакво решение на този проблем? От М Кар казаха, че ако искам да пробвам може да говоря с BMW USA, но аз съм сравнително скептичен към този подход. Като цяло съм доста шокиран, че колата е "заключена" към някакъв регион на света и подобни неща не работят ако бъде изкарана за друга държава. Другото нещо което ме очуди сериозно е, че от М Кар казаха че има някакъв риск някои електронни модули да изгорят ако колата се закачи на диагностика при тях и особено ако трябва да се правят различни настройки.

Също съм отворен към всякакви други съвети за неща с които трябва да внимавам с кола внасяна от америка. Изглежда колата е била преуборудвана за европейския пазар добре (няма червени мигачи и т.н.), но все пак може да са останали някакви неща които евентуално да правят проблеми в бъдещето.

Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: БМВ Х5 G05 2022 внос от америка

Мнение от apexs » 23 Юли 2023, 8:51

Заключването по държави ще бъде все по-чест подход от производилтелите, не само при автомобилите. Поради ценови разлики, екстри за региона и т.н.
Иначе всяко нещо, което е заключено може да бъде отключено само да се намери точният човек.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: БМВ Х5 G05 2022 внос от америка

Мнение от ivanski_2 » 23 Юли 2023, 14:38

Я се консултирай с oci преди да я караш където и да е.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook