Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по колите?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по колите?

Мнение от Guberkov » 10 Юни 2019, 11:04

Здравейте колеги , имам неприятното главоболие от 3 седмици насам нощно време някой дере по стъклата на личният ми автомобил BMW E90 пред дома в квартала,в който живея и то все нощно време,колата не е в гараж,улицата е добре осветена,нямам дразги и проблеми с хората на улицата ,нито в работата.
Колата я имам от 9 месеца и до сега проблем не е имало грам никакъв,винаги е паркирана на местата където и сега.
Колата се отличава на фона на масово спрелите по-евтини автомобили на улицата да, но интересното е че има надрано и по други по-масови и обикновенни автомобили по стъклата и боята освен моята.
Всичко започна отначало с 4 големи деруги на предното стъкло по около 30 сантиметра на предното челно стъкло пред пасажерското място преди 3 седмици, и след това продължава и до ден днешен с множество по-малко забележими по всички странични стъкла,в комбинация със ситни деружки и по боята вече -колата има КАСКО,подал съм жалба в полицията за служебна бележка пред застрахователя, но не зная застрахователя какво ще каже и предприеме.

Наблюдавам и по центъра на Велико Търново такива прояви и по други коли, интересното е че повечето са BMW-та, не мога да си обясня на какво се дължи това явление с драскането по стъклата на колите,сегашните келеши ли имат такава комплексарска мания,или и аз не зная вече какво...

Ако някой се се сблъсквал,нека сподели нещо от тия така крайно неприятни моменти...

Хубав и успешен ден на всички.
Последна промяна Guberkov на 10 Юни 2019, 19:09, променена общо 43 пъти

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от Jorixa » 10 Юни 2019, 11:36

Еми вандали. Сскрии някъде една камера да снима, без пари ги има вече и после записа в полицията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от mark_933 » 10 Юни 2019, 16:13

Проблема е, че караш хубава кола и хората завиждат. Взе ми се някой кош и никой няма да го драска. Шегата на страна.
Направи както е написал колегата над мен, друго спасение за момента няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от Guberkov » 10 Юни 2019, 18:53

Това с камерата,не е никак лесна работа,както повечето хора си мислят.
1-во че золумите стават предимно нощно време, а 4 мегапиксела камера с ЕКС-Ир технология за виждане в тъмно започва от 200лв. нагоре и трябва да е на не-повече от 4 метра височина и не по-далече от 10-15 метра от колата,за да има светлина и резолюция и виждане на лицето на извършителя от земята а не винаги може да се спре на където е насочена камерата,аз живея на 6-тия етаж , видеорегистраторите на тъмно са гола вода.
2-ро и да го хванеш, място за саморазправа няма, защото това са допълнителни тежки подсъдими проблеми за теб.
3-то даже и на полицията да се обадиш,пребират вандала и след 24 часа го пускат и тогава може да си намериш колата тоталка.

Май,спасение няма освен гараж или платен паркинг, каквито обаче няма където аз живея.


Това беше между-другото, темата е дали сте имали наблюдения и такива кофти случки и колко често се наблюдават при вас или ваши приятели или познати , без да има предтекст и повод, ей-така неволно и как се справихте с тоя кофти проблем,евентуално...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от Guberkov » 10 Юни 2019, 19:20

mark_933 написа:Проблема е, че караш хубава кола и хората завиждат. Взе ми се някой кош и никой няма да го драска. Шегата на страна.
Направи както е написал колегата над мен, друго спасение за момента няма.

Ами карам като твоята-точно, в същата година 2005-та - 15-годишна кола ебати,същият мотор, само че не хечбек а седан.
Кое е и е новото и хубавото в 2019-та година вече сме, където хората карат коли не чисто-нови 2009-та до 2015-та ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от saleen » 10 Юни 2019, 20:02

Просто завистливо българско племе :dunno: :dunno: Няма ли как да се настои алармата така, че да реагира и при лек допир?
Никой не мое ма връне на селу!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от Dextuar » 10 Юни 2019, 20:33

Guberkov написа:
mark_933 написа:Проблема е, че караш хубава кола и хората завиждат. Взе ми се някой кош и никой няма да го драска. Шегата на страна.
Направи както е написал колегата над мен, друго спасение за момента няма.

Ами карам като твоята-точно, в същата година 2005-та - 15-годишна кола ебати,същият мотор, само че не хечбек а седан.
Кое е и е новото и хубавото в 2019-та година вече сме, където хората карат коли не чисто-нови 2009-та до 2015-та ?

Виж са, аз карам моята 90-ка от началото на 2015. Цялата 2015-та я спирах пред блока, докато началото на 2016-та не ми я разбиха. Докато чаках полицията да вземе отпечатъци и т.н, един съсед ми вика "Аз се чудя тая хубава кола как може да я държиш пред блока :conf: "
Т'ва въобще не ми беше идвало на акъла, предвид че дори тогава това си беше стара, почти 10 годишна кола. След случката въпреки че и при нас няма гараж или паркинг, намерих къде да я паркирам на около 900м разстояние от нас. Да, далеч, да, тъпо е като вали дъжд да ставаш мокър, а уж имаш кола, но пък спиш спокойно, никой не си отваря вратите в твоите, децата не я удрят с топки, докато играят. И така вече 3 години подред всеки път като стигна пред нас и гледам спрелите коли и си мисля защо не спирам и аз моята там, все пак е вече 13 годишна кола. Ми к'во да ти кажа - същите кенефи си спират пред блока като преди 3 години, как пък една по-нова кола не спря от моята да се самозалъжа и да си помисля "ето, няма кой да я барне моята, има някоя по-нова и по-лъскава". Да, ама не, всеки има по 2-3 кенефа в семейството със сумарна стойност не повече от 5к. И на тоя фон, твоята Е90-ка изглежда като някое Бентли 2019-та. Тъжно, но факт. И все по-лошо ще става. Сега Е90-ката става наистина масова, части ще се търсят все повече и тия глупости с драсканиците няма да спрат. Колкото и да ти е трудно, намери възможност да я паркираш някъде на закрито, друго спасения няма, а ще си спестиш и много нерви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от mark_933 » 10 Юни 2019, 21:01

Dextuar написа:
Guberkov написа:
mark_933 написа:Проблема е, че караш хубава кола и хората завиждат. Взе ми се някой кош и никой няма да го драска. Шегата на страна.
Направи както е написал колегата над мен, друго спасение за момента няма.

Ами карам като твоята-точно, в същата година 2005-та - 15-годишна кола ебати,същият мотор, само че не хечбек а седан.
Кое е и е новото и хубавото в 2019-та година вече сме, където хората карат коли не чисто-нови 2009-та до 2015-та ?

Виж са, аз карам моята 90-ка от началото на 2015. Цялата 2015-та я спирах пред блока, докато началото на 2016-та не ми я разбиха. Докато чаках полицията да вземе отпечатъци и т.н, един съсед ми вика "Аз се чудя тая хубава кола как може да я държиш пред блока :conf: "
Т'ва въобще не ми беше идвало на акъла, предвид че дори тогава това си беше стара, почти 10 годишна кола. След случката въпреки че и при нас няма гараж или паркинг, намерих къде да я паркирам на около 900м разстояние от нас. Да, далеч, да, тъпо е като вали дъжд да ставаш мокър, а уж имаш кола, но пък спиш спокойно, никой не си отваря вратите в твоите, децата не я удрят с топки, докато играят. И така вече 3 години подред всеки път като стигна пред нас и гледам спрелите коли и си мисля защо не спирам и аз моята там, все пак е вече 13 годишна кола. Ми к'во да ти кажа - същите кенефи си спират пред блока като преди 3 години, как пък една по-нова кола не спря от моята да се самозалъжа и да си помисля "ето, няма кой да я барне моята, има някоя по-нова и по-лъскава". Да, ама не, всеки има по 2-3 кенефа в семейството със сумарна стойност не повече от 5к. И на тоя фон, твоята Е90-ка изглежда като някое Бентли 2019-та. Тъжно, но факт. И все по-лошо ще става. Сега Е90-ката става наистина масова, части ще се търсят все повече и тия глупости с драсканиците няма да спрат. Колкото и да ти е трудно, намери възможност да я паркираш някъде на закрито, друго спасения няма, а ще си спестиш и много нерви.


Много добър пример даваш от действителността в България. Коментара ми беше малко шеговит, но като се замислиш нещата седят точно така. Ти си един от безбройните примери за жалост. :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Колеги, случва ли се често да ви издират стъклата по кол

Мнение от Guberkov » 10 Юни 2019, 21:03

Dextuar написа:
Guberkov написа:
mark_933 написа:Проблема е, че караш хубава кола и хората завиждат. Взе ми се някой кош и никой няма да го драска. Шегата на страна.
Направи както е написал колегата над мен, друго спасение за момента няма.

Ами карам като твоята-точно, в същата година 2005-та - 15-годишна кола ебати,същият мотор, само че не хечбек а седан.
Кое е и е новото и хубавото в 2019-та година вече сме, където хората карат коли не чисто-нови 2009-та до 2015-та ?

Виж са, аз карам моята 90-ка от началото на 2015. Цялата 2015-та я спирах пред блока, докато началото на 2016-та не ми я разбиха. Докато чаках полицията да вземе отпечатъци и т.н, един съсед ми вика "Аз се чудя тая хубава кола как може да я държиш пред блока :conf: "
Т'ва въобще не ми беше идвало на акъла, предвид че дори тогава това си беше стара, почти 10 годишна кола. След случката въпреки че и при нас няма гараж или паркинг, намерих къде да я паркирам на около 900м разстояние от нас. Да, далеч, да, тъпо е като вали дъжд да ставаш мокър, а уж имаш кола, но пък спиш спокойно, никой не си отваря вратите в твоите, децата не я удрят с топки, докато играят. И така вече 3 години подред всеки път като стигна пред нас и гледам спрелите коли и си мисля защо не спирам и аз моята там, все пак е вече 13 годишна кола. Ми к'во да ти кажа - същите кенефи си спират пред блока като преди 3 години, как пък една по-нова кола не спря от моята да се самозалъжа и да си помисля "ето, няма кой да я барне моята, има някоя по-нова и по-лъскава". Да, ама не, всеки има по 2-3 кенефа в семейството със сумарна стойност не повече от 5к. И на тоя фон, твоята Е90-ка изглежда като някое Бентли 2019-та. Тъжно, но факт. И все по-лошо ще става. Сега Е90-ката става наистина масова, части ще се търсят все повече и тия глупости с драсканиците няма да спрат. Колкото и да ти е трудно, намери възможност да я паркираш някъде на закрито, друго спасения няма, а ще си спестиш и много нерви.


Напълно те разбирам, и вероятно е така за съжаление, ебахти дребните нещастни душици дето живеят на тоя свят, и винаги ще си стоят там в нещастният свят дето са били винаги....
Макар,че винаги съм си го мислел това,което казваш, но не съм си и представял колко нещастни и лоши могат да бъдат на 80% хората ,които за съжаление съжителстват,комуникират и лицемерничат навсякъде около нас, е мамка му щеше ми се да е малко не-до толкова крайно....

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook