Помощ - вибрации

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Помощ - вибрации

Мнение от sk8 » 04 Мар 2019, 20:42

Здравейте колеги,

Пиша в общия форум тъй като проблема ми не мисля че е специфичен към модела на колата (е61 525d 2009 автоматик), а по скоро се опитвам да диагностицирам неприятна вибрация с която се боря от 3 месеца и скоро май ще се предам.. :(

Надявам се да може да дадете някакви насоки, тъй като двама майстори не успяват да ми помогнат.

Симптомите са следните:

- Лека но доловима вибрация във гърба на шофьорската седалка при 50 км в час - на скорост и на свободна, не се влияе от натоварването на двигателя, също така при 80 км/ч но още по слабо
- след 110 км/ч вибрациите започват да се усилват с ускоряването, на 130 вибрира най-много + волана и купето, след това намалява малко но пак има
- няма вибрации при спиране, но при гореспоменатите км, има леки вибрации при спиране

Нещата които смених/пробвах без успех:

3 различни джанти + днес сложих чисто нови джанти + чисто нови Michelin Primacy 4 (балансирани)
диференециал
CV joint (частта точно пред диф-а)
Предни + задни дискове и накладки
Висящ лагер
Гуменото каре?(съединие) което е към скоростната кутия
Всички тампони отзад и отпред са проверени и са добре, включително на диф-а


Кое е следващото което мога да пробвам ? Възможно ли е да е от лагер ?

Двигателя на място и на N в движение ми се струва че вибрира повече от нормалното (леки вибрации в купето особенно когато е студен) - това е единственото странно нещо което забелязвам...скоростната кутия е перфектна.... може би тампони на двигателя и скоростите са за смяна?

Благодаря и успешна седмица!

(За съжаление не мога да посетя майстор в България)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Помощ - вибрации

Мнение от datchko » 05 Мар 2019, 6:56

Тампоните на носачите въпреки, че изглеждат добре, вероятно са омекнали и се проявява вибрация.
Вибрациите на място идват от тампони на мотор. Вакуумни са и на място са по-меки, в движение - по-твърди. Щом вибрира на място, вероятно са за смяна.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Помощ - вибрации

Мнение от Atsalov » 05 Мар 2019, 18:48

1. И най-важно, научете се, кога се използва думата ПОМОЩ а не за щяло и нещяло.
2. Има вече създадени подобен тип теми, моля използвайте ги, там групата от хора, които четат са селектирани по подобен на вашия проблем.
3. И не по вожност, да не е това мястото, има си технически форум за определения модел. Тук е хубаво да споделяте съвсем друг тип проблеми.

...някой провери ли и помисли ли за полуоските с карета ;)

ЗАКЛЮЧ ;)


Поздрави Красимир Ацалов

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook