За дизелите, 6та серия и още нещо

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.08.2018
Пол: Мъж

За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от dBMW231 » 07 Авг 2018, 9:28

Здравейте, пише ви един bmw ентусиаст с няколко насочващи въпроса :) Досега съм карал алфа ромео и тойота, но след като мой добър приятел си взе нова 3ка преди няколко месеца и покарахме, бързо разбрах, че е много вероятно именно тази марка да е следващата ми кола. Възможността за мощност, красота, задно задвижване, в комбинация със здравина и относителен комфорт бързо ме грабнаха. След всички глупости, които бях изчел за бмв - как било "селяшка марка", "не се карало зимата" и т.н., сега когато имам преки впечатления съм сигурен в качествата на тази марка и до голяма степен я чувствам като "моята кола". Стига толкова въведение, към въпросите:

1) Какви са най-честите проблеми, които дава едно бмв ? Знам, че по принцип са здрави коли, показателни са бмв-тата на над 20 години, които още се карат на по 500 хиляди километра. И все пак какво трябва да знам преди да си взема бмв и какви пари да си подготвям, когато нещо се износи/повреди ?

2) Какво ви е мнението за 6та серия на бмв и по-конкретно дизелите от този модел ? Именно в 6та серия съм влюбен от доста време насам и в обозримо бъдеще вероятно ще имам пари за една сносна 6ца. Разгледах разни обяви и видях, че 80% от обявите са за дизели. Какво им е толкова специалното на тези дизели, че почти само такива 6ци произвеждат и на всичкото отгоре са с около 15% по-скъпи ? Какво мога да очаквам от една 6ца дизел на 120-140 хиляди клилометра(реални), ще изкарам ли няколко безпроблемни години ?

3) На много модели, които виждам по улицата, особено 3ки и 5ци не е обозначен моделът. На повечето си пише примерно 320d, 530d или там какъвто е моделът, но има отделни екземпляри, на които отзад не пише нищо и трябва по външния вид да разбереш каква е точно. На какво се дължи липсата на надпис отзад за моделът на колата ?


П.С. Като резервен вариант на 6цата идва 5цата, ако чуя повече мнения за 5цата мога да си променя мнението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от ildivvy » 08 Авг 2018, 11:56

За двигателите може да прочетеш доста в подфорумите Е60/61 , Е90/91/92 и Е65/66 ! Там има доста обширни теми с проблемите,особеностите и решенията им! Това,че колата няма обозначение отзад не означава нищо! Така е била поръчана! По-старото поколение коли са и малко по-здрави,просто защото конструктивните решения в тях са други! Но и показателите,които имат,както и еко-нормите,които покриват са по-ниски! Това не означва,че по-новите не са толкова здрави! Пак изкарват доста километри,но след това искат една малко по-сериозна "профилактика"! Прочети/порови малко повече из изброените подфоруми!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от Dextuar » 08 Авг 2018, 12:39

ildivvy написа:За двигателите може да прочетеш доста в подфорумите Е60/61 , Е90/91/92 и Е65/66 ! Там има доста обширни теми с проблемите,особеностите и решенията им! Това,че колата няма обозначение отзад не означава нищо! Така е била поръчана! По-старото поколение коли са и малко по-здрави,просто защото конструктивните решения в тях са други! Но и показателите,които имат,както и еко-нормите,които покриват са по-ниски! Това не означва,че по-новите не са толкова здрави! Пак изкарват доста километри,но след това искат една малко по-сериозна "профилактика"! Прочети/порови малко повече из изброените подфоруми!

:OT:

Да не ти се е развалила нещо точката, че и друг път забелязвам да го ползваш постоянно :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от ildivvy » 08 Авг 2018, 15:39

Не,не се е развалила :mhihi: :mhihi: ! Просто,винаги се опитвам да давам максимално информация в минимален обем (личностни недостатъци,какво да правя) и така изреченията добиват,поне според мен,по-различен вид/тип! Малко като "твърдения" по-скоро :mhihi: Ще "коригирам" правописа :yes:

П.П. Да не разваляме на човека темата...Ще извинява!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от 100imenov » 09 Авг 2018, 12:53

Остава да кажеш и за коя 6-та серия ти е питането. Като най-начален съвет, ако не искаш да се разочароваш от марката НЕ си купувй кола от Б-я.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.08.2018
Пол: Мъж

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от dBMW231 » 09 Авг 2018, 13:10

Става въпрос най-вече за 640/650d, може и 650i. Най-вече ме интересува прави ли проблеми двигателят-дизел и ако да какви. Гледах разхода на гориво, с дизел ще ми харчи около 6/100. Колкото алфата мито, която карам в момента. Бензинът скача до 11-13/100, тоест двойно. От друга страна бензиновият двигател, доколкото знам е по-надежден, а и по-евтин. С поне няколко хилядарки за идентични модели. За това ми се иска да чуя повечко мнения преди да се хвърлям с такава инвестиция.

Да не я взимам от България казвате. А откъде, Германия ? И каква е процедурата - отивам, взимам я, карам я дотук и после ? Сигурно се вадят нови документи на български, какво друго ?

Вариант е, но за човек като мен, който нито знае немски, нито знае къде да търси читави коли в Германия нещата доста се усложняват. Отделно времето - съмнявам се за по-малко от 2-3 седмици да успея да я свърша цялата тази работа, което също може да е проблем.

Чакам убедителни аргументи - ще свали ли от цената и ще се покачи ли качеството, ако взема колата директно от Германия. И може да я измисля разходката до там ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от Dextuar » 09 Авг 2018, 21:44

Колега, имаш много за четене. Като за начало, кажи Е серия ли гледаш, Ф серия ли? После почваш да четеш съответно Е6х или F01/F1x раздела, там има писано много за тези двигатели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от bai_ILIA » 14 Авг 2018, 19:35

650d не съществува и не, няма да ти харчи 6/100 :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от Knoxville_ » 15 Авг 2018, 8:46

Че Алфите не са икономични - не са. Но да харчи колкото 6-та серия..

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Авг 2018, 14:18

Я като си карал тройка и ти е харесала, направо си вземи такава с мощността написана в ника ти - 231 коня от 330д в Е90. :mhihi: Няма случайни неща и тоя ник е поредното доказателство. :mhihi: Там ще ти гори тъкмо 6 особено ръчката, върви добре, здрав мотор, стига да не е на тълкуванието РЕАЛНИ КИЛОМЕТРИ, а да са просто доказуеми, защото иначе ще се натресеш на някой милионник и ще се върнеш на Алфата. :mhihi: Щом не си имал БМВ това би бил съвет от всеки карал такива - тръгваш отдолу и нагоре като по-скоро първо купуваш 320d, отколкото 6-так дори Е63, да не говорим за F13. 6-та серия(F13 мисля визираш)е или за човек, който не си брои парите или за такъв, който познава марката. И при нея не са 80%-та дизели де. Както ти казаха колегите, влизаш в Е90 и Е60 разделите и четеш. За дизелите доста от нещата се отнасят и за F сериите после. След това четеш за тях и си ти. Докато дойде бъдещето, което визираш си вземи една 330-ка, усети парите, които ще даваш за поддръжка(защото едно БМВ дори здраво не е само цена на покупка и разход гориво - златно правило на форума и всеки ентусиаст)и ще разбереш дали наистина е твоята кола.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от acho.rs » 20 Авг 2018, 15:18

Стига де, все още ли има някой който е имал опит с дизели с автоматик на ZF и да препоръчва ръчка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от Dextuar » 20 Авг 2018, 15:30

acho.rs написа:Стига де, все още ли има някой който е имал опит с дизели с автоматик на ZF и да препоръчва ръчка?

И аз това се питам, 8ZF е супер отвсякъде...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Авг 2018, 16:27

Ами като е до 230-250 коня се ядва ръчката. :mhihi:
А и твоята е от Ф10, там е бая различно вече.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.08.2018
Пол: Мъж

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от dBMW231 » 23 Авг 2018, 12:36

Относно разхода:

https://www.auto-data.net/bg/bmw-6er-e6 ... atic-28286

https://www.auto-data.net/bg/bmw-6er-co ... onic-18616

https://www.auto-data.net/bg/bmw-6er-co ... onic-17301

Ако статистиките тук не лъжат е 6-8/100 дизелът. Дори и да не е съвсем точна статистика и да го докарва 9/10 пак е поносимо. Естествено, ако имам възможност ще си взема по-нова(f12/13) и съответно по-икономична. Относно страничните разходи - за това ви и попитах. Кога и какви проблеми дава. Хубавите гуми, смяна на масло, по-високия данък и другите задължителни неща са ясни. Интересува ме какви по-тежки проблеми може да даде - по двигателя, окачване, накладки. Защото парите наведнъж ще ги събера живот и здраве, въпрос на време е, но ако колата често дъни джоба и съответно ми губи времето най-вероятно ще се преориентирам. Доколкото видях от колегите в раздела за 6та серия обаче, колите като цяло са здрави и безпроблемни. Ще ми се да чуя още мнения по възможните проблеми.

До колегата Top Gun - тройката е краен вариант, след 5цата. Прекалено ми е обикновена и недостатъчно красива. Ако си взема такава ще е по-скоро компромис. Единственото, което може да ме убеди да си взема 3ка е ако това е най-здравият и надежден двигател/модел на bmw. За това и търся различни мнения, понеже наистина не съм достатъчно компетентен и се интересувам по-сериозно от коли от около година-две. За мен приоритетите са 1) надеждност и здравина 2) съотношение между разход на гориво и скорост 3) лукс, красота и екстри. Така че ако има кола, която е много добра в показатели 1 и 2, вероятно ще направя известен компромис с 3(ще се откажа от шестицата - лукса и красотата). Вариант за 3ка ми се вижда M3, https://www.cars.bg/offer/c2744741, нещо такова(какво мислите за въпросната обява ?), но това значи да пръсна доста пари по въпросната и напълно да забравя за шестица.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: За дизелите, 6та серия и още нещо

Мнение от acho.rs » 24 Авг 2018, 7:01

Сам можеш да провериш колко струва комплект дискове и накладки - на Ф11 525д трудно падаш под 2000лв :mhihi:

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook