Регистриране на кола нов внос със сменен мотор.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.07.2018

Регистриране на кола нов внос със сменен мотор.

Мнение от Atenev » 30 Юли 2018, 14:23

Здравейте колеги! Внесох си едно е46 330ci от Англия и по принцип с колата всичко е наред, но преди да отида в КАТ за регистрация реших да я кача на един канал и да видя съвпада ли номера на мотора с този от талона и оп греда! Оказва се че е бил сменен с друг пак 3 литра бензин, но не е отразено в английския талон. Въпроса ми е какво ще стане ако отида така в КАТ и какво мога да направя по въпроса за да регистрирам колата? Пускам 2 линка със снимки да видите правилните номера ли гледам или се бъркам аз нещо. Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Регистриране на кола нов внос със сменен мотор.

Мнение от barty » 30 Юли 2018, 20:38

Аз от втората снимка, на документите, освен номера на рамата друго не мога да позная.
Номера на рамата и номера на мотора са различни по принцип.
Но и колегите да кажат как е с английски Е46
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.07.2018

Re: Регистриране на кола нов внос със сменен мотор.

Мнение от Atenev » 31 Юли 2018, 2:42

На това под рамата отстрани пише Engine number

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Регистриране на кола нов внос със сменен мотор.

Мнение от boris » 31 Юли 2018, 9:52

Ще стане проблем като отидеш в КАТ, защото двата номера са различни, ще ти искат документи за мотора, които е на колата ти в момента.
Ако Английският талон е на твое име, и все още не е отписана колата от Англия, можеш да пуснеш на DVLA талона ти с вписан нов номер на двигателя/ на втората страница на талона, ще видиш къде е отделено место за вписване на промени по автомобила/, а те ще ти пуснат нов талон с новия номер на двигателя, като си заплатиш сумата за новия талон.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.07.2018

Re: Регистриране на кола нов внос със сменен мотор.

Мнение от Atenev » 31 Юли 2018, 10:19

Английския талон не е на мое име защото не съм си я регистрирал там, момчето попълни бланката за експорт и отиде да я отписва от там. Няма ли вариант от някоя фирма тук да ми изкарат фактура за този мотор? И реално има ли как да се провери този мотор от кое купе е бил изваден (номера на рамата на това купе)?

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook