Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Добавяте ли двутактово масло към дизеловото гориво?

1. Да, добавям, по възможност при всяко зареждане, но колата ми е без ДПФ.
14
12%
2. Да, добавям, по възможност при всяко зареждане, и имам работещ ДПФ филтър.
2
2%
3. От време на време добавям. Нямам ДПФ.
13
11%
4. От време на време добавям и имам работещ ДПФ филтър.
2
2%
5. Преди добавях, вече не.
7
6%
6. Никога не съм добавял 2Т масло към горивото.
76
67%
 
Общо гласове : 114
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 05 Мар 2018, 17:30

Здравейте,

Въпросът многократно е дискутиран, но май няма статистика.

Попадайки на този http://www.fuelexpert.co.za/2-stroke-oil-in-diesel-technical-study.php материал, реших да направя една анкета.

Не стана много прегледна заради отклонението, което внася наличието, или не на ДПФ, но все пак...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от m.dimitrov1992 » 05 Мар 2018, 17:44

Добавям всякакво отработено масло :mhihi: Хидравлично, трансформаторно и моторно при сьотношение 50/50 с нафтата(35л нафта и 35л масло)
Колата онзи ден запали при -18 градуса :clap: Лятото сипвам за 50лв нафта и масло до горе (25л/45л) Карам така вече 30хил км, мотора е ТДС ! До момента от икономия сьм избил стойността на автомобила! Колата НЕ ПУШИ ако се кара в обороти! Започва за пуши ако дьлго време се кара под 2хил оборота и сьбира сажди по гьрнетата!
Вие тука се притеснвате да сипете 1-2 литра масло :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Нищо няма да им стане на колите :yes: Най много да имате по добро мазане на помпата :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 05 Мар 2018, 17:53

m.dimitrov1992 написа:Добавям всякакво отработено масло :mhihi: Хидравлично, трансформаторно и моторно при сьотношение 50/50 с нафтата(35л нафта и 35л масло)
Колата онзи ден запали при -18 градуса :clap: Лятото сипвам за 50лв нафта и масло до горе (25л/45л) Карам така вече 30хил км, мотора е ТДС ! До момента от икономия сьм избил стойността на автомобила! Колата НЕ ПУШИ ако се кара в обороти! Започва за пуши ако дьлго време се кара под 2хил оборота и сьбира сажди по гьрнетата!
Вие тука се притеснвате да сипете 1-2 литра масло :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Нищо няма да им стане на колите :yes:


Колега, ти... :dunno: приеми, че караш бензинова кола... След теб въобще вижда ли се нещо друго освен пушеци?

P.S. А, изпреварил си ме с редакцията и вече имам отговор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Z3Ro* » 05 Мар 2018, 18:15

Аз слагам двутактово бездимно при съотношение 1:200. Печката ми не работи, но откакто го правя, все едно паля топъл мотор в студа. Пушеци или други аномалии няма...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 05 Мар 2018, 18:44

Z3Ro* написа:Аз слагам двутактово бездимно при съотношение 1:200. Печката ми не работи, но откакто го правя, все едно паля топъл мотор в студа. Пушеци или други аномалии няма...


Аз съм в анкетата при отговор №2, засега, даже му правя микс с BDC (бардалската добавка). Но клоня да отида към №5, след като прочетох (макар и през ред на места) гореспоменатия материал, разбрах за какво иде реч.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.11.2017

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Десислав » 05 Мар 2018, 19:05

Двутактово масло не слагам.Но винаги слагам BDC на Бардал.Зареждам от различни места до сега съм нямал проблеми.С работещ ДПФ филтър съм.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от awful » 05 Мар 2018, 22:22

Това го пише във саита.....Освен това в съвременните превозни средства със системи за отработените газове след обработка, в дизеловия филтър за частици (DPF) се събират цинк и други метални замърсители и не се изгарят при повторно генериране, като по този начин се блокират с течение на времето.

Аз на моята не съм слагал никога моторно 2т масло, скутерите които са 2т са забранени от няколко години във Италия за изплезване.
Добавка към гориво съм слагал и продължавам да слагам на барадал бдц и за сега нямам никакви проблеми, мотора ми се струва само че работи малко по твърдо но може да е от нафтата :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 06 Мар 2018, 2:07

Преди съм слагал на m57d30 по 5 мл на литър и мотора утихна определено, както студен, така и топъл.
Но съм изгорял само 2 литра и не мога да кажа при редовно ползване какви ползи и вреди има.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Zubcho » 06 Мар 2018, 8:05

В други форуми съм чел, че е много полезно за дизела малко безпепелно масло. Наливам добавка BDC, но не усещам разлика. Мисля да взема 1л и да пробвам. Някакви препоръки какво масло да взема? Предния собственик е махнал катализатора и DPF на моята.

Сега прочетох цялата статия и се оказва, че 2Т маслото води до запушване на дюзите. Та по-добре без. Може би други добавки за гориво ще са по-удачни. За Лики-Моли съм чувал добри неща, но никога не съм пробвал.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от expl0de » 06 Мар 2018, 9:51

Премиум горивото си има добавки за мазане. Сипвам от него и не го мисля.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Kurtov » 06 Мар 2018, 11:38

При положение, че обикновенния дизел е 2 лева, а премиум дизела над 2,40 и рециклажа на една дюза е 150 лв. Лично аз няма вариант да сложа премиум гориво. По-добре сам да си слагам добавка. Разбира се това е лично мнение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 06 Мар 2018, 13:08

Колеги, не се срамувайте, има и отговор №2... :lol:
Е.аси, оказва се, че съм най-големия и единствен сбърканяк... От днес му го спирам, не че толкова го и карам, де. Ще го панаблъскам с нафта да се поразреди. Въпреки че напоследък прословутите стойности на дюзите ми се бяха пооправили, преди бяха по-зле, ма знам ли вече :dunno: ... Ще премина само на BDC и ще видя след няколко месеца без 2Т дали ще има някаква разлика в корекциите, ако въобще не са са включили някакви други фактори да ме подлъжат...

А нафтата, дето ни я продават... Онзи ден в големия студ едвам запалих, една джипка имам, стара Г-класа. Покарах 2-3 км, тъкмо взе да загрява и изведнъж започна да забива муцуната, едвам я закрепих да не усагне, на 2, на 3 цилиндъра притриса, едвам я задържах, след малко се пооправи и тъкмо пристигнах до бензиностанцията, но не беше от липса на гориво, защото на няколко пъти ми се е случвало да ми свърши горивото, притриса и след малко угасва докато не налееш, обезвъздушиш и т.н.... Горивото не беше най-много останало в резервоара и явно е докачило разни хубави неща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Z3Ro* » 07 Мар 2018, 15:12

Аз преди бях много против да сипвам каквото и да било - бях чел подобни неща за маслото, а от добавки на друга кола за кратко правих гарнитури на помпата на три пъти, така че добавките са ми табу. Та отскоро сипвам масло двутактово по съвет на стендаджията, който последно ми прави дюзите. Преди това не сипвах и масло, но за две зими в най-големия студ се налага да свалям дюзи и на стенд, защото някоя е излязла малко от нормите и не ми харесва работата на мотора. Последния път смених един разпръсквач, а две дюзи ми регулираха. Та затова отсега мисля да продължавам с маслото, а вече ако се окоти пак тоя трактор, ще минавам на нещо по-тихо... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от The_Bear » 08 Мар 2018, 17:51

Z3Ro* написа:Преди това не сипвах и масло, но за две зими в най-големия студ се налага да свалям дюзи и на стенд, защото някоя е излязла малко от нормите и не ми харесва работата на мотора. Последния път смених един разпръсквач, а две дюзи ми регулираха. :mhihi:


Да разбираме, че откакто сипваш масло не ти се е налагало в студа да сваляш дюзи и да ги носиш на стенд, така ли?
И откакто сипваш масло ти харесва работата на мотора?
А от колко време сипваш масло (и грубо, километри)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Владо » 08 Мар 2018, 21:41

слагам 2т масло на всичките си коли в момента, от 2-3 години време... за бмв-тата не мога да кажа твърдо мнение, освен че си работят равномерно и меко, но те си бяха така и преди.
съществена е разликата обаче при либъртито. който е чувал тоз вм мотор знае, че е доста шумен. в момента работи изключително меко, не тресе... наскоро правиха диагностика в специализиран джип сервиз, казаха, че дюзите са в перфектно състояние... става дума за 15-16к км и малко повече от година време...

лично аз, независимо че изчетох много внимателно тестовете и изводите им, ще продължа да добавям 2т масло в дизеловото гориво, което зареждам... ще имам в предвид изводите, които прочетох, при евентуален проблем с моторите... до момента няма такъв :driving:

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook