7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?!...

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?!...

Мнение от abracadabra » 31 Дек 2017, 19:52

При регистрацията които не отговарят на екоизискванията, няма да се регистрират. Останалите газоанализатори ще се ползват при проверки на КАТ по улиците", обясни кметицата на София Йорданка Фандъкова. И щели да спират такива които не отговарят на тези изисквания (-какви са те като параметри), ако оправиш колата и влиза в тези параметри-ти я пускат в движение.... За мен това е терор и държане в шах на народонаселението. И още един начин за корупция.

Колеги, коментирайте. И как да си поддържаме колите си за да влизат в нормата.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от turbonetic » 31 Дек 2017, 20:03

Едната ми кола няма катализатор в такъв случай какво правим ще ми я спрат от движение ли ? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Chertigrad » 31 Дек 2017, 20:19

Бума на презастрояването, унищожаването на зелените площи и бол коли +стари дизелови автобуси + опесъчаването сега, ще се оправи от 5 газанализатора в Кат и 2 подвижни...тъжна работа
Teodora

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 20.08.2010
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i Vanos
Мечтае да кара: M6 G-POWER

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Martoo0oo0o » 01 Яну 2018, 8:53

Те ся в кат смениха всички стари астри....и решиха да се направят на интересни. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от koziak » 01 Яну 2018, 10:47

Мда, терор на населението. Никой не може да му казва на Ганьо, как да си поддържа колата. Ако му е кеф ще си сложи катализатор


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Пилев » 01 Яну 2018, 10:53

Крайно време е да се прави нещо по въпроса. Оставяш 5 метра черно за теб, спират ти колата от движение.
Реално не вярвам да се случи нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от choio » 01 Яну 2018, 11:12

Аз до колкото знам,нормата е много завишена. Помолих в един пункт за ГТП да ми направят анализ на моята кола,както си му е реда. Колата е 3ка дизел 2004 година с права генерация без катализатори,ремапната без дебитомер и агр....резултата беше 4.87% при възможни 60 и няколко.( не помня колко точно) издадоха ми документ с печат,едва ли би ми помогнал за прдд някакви власти но все пак имам,че колата ми е в норма. Реално хората в пункта казаха че за цялата им практика само един камион,и една кола са били над тая норма като ибдвете са били със сериозно технически проблеми...така че май цялата работа е странна...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от abracadabra » 01 Яну 2018, 21:27

Дано да са завишени нормите. Иначе мисля че ако имат изисквания като в Германия например, то....-тук трябва да спрат 60% от колите.... И ще падне правителството.... Хората нямат пари за електромобили...
Ще спре икономиката,...как ще ходят на работа....?

Освен това не са автомобилите проблема със замърсяването в Бг.
Проблема е: (според мен)
-печките където горят не само дърва, а въглища, и всичко
-предприятията които замърсяват, ТЕЦ-оветене работят само с газ а и горят мазут, пепелина от въглища ...
-....
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от In_Memoriam » 02 Яну 2018, 0:19

Идеята е да се спират от движение коли, които не покриват нормите, които са покривали, когато са били нови ;) Липсващи катализатори, запушени катализатори, махнати DPF-та и т.н. ще трябва да си се върнат по местата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от abracadabra » 02 Яну 2018, 11:47

Да, съвършено си прав.
Там е работата че кола на 20г. И с чисто нов катализатор едва ли ще покрие нормата като нова. А един нов е 700 лв. Т.е. колата на средния българин е със себестойност 4-5 хил. лв. и т.н. при нашите доходи ,-това е мародерство от страна на държавата към собствения и народ. Категорично съм против еколозите и техните безумия. Стриктните норми и спирането на автомобили не е мярката която ще изчисти въздуха ни. Но, "Поживьом увидим".
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.10.2013
Местоположение: Sofia De Janeiro
Пол: Мъж
Кара: e36 Coupe M44B19
Мечтае да кара: S50B32

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Lacos7е » 06 Яну 2018, 23:10

choio написа:Аз до колкото знам,нормата е много завишена. Помолих в един пункт за ГТП да ми направят анализ на моята кола,както си му е реда. Колата е 3ка дизел 2004 година с права генерация без катализатори,ремапната без дебитомер и агр....резултата беше 4.87% при възможни 60 и няколко.( не помня колко точно) издадоха ми документ с печат,едва ли би ми помогнал за прдд някакви власти но все пак имам,че колата ми е в норма. Реално хората в пункта казаха че за цялата им практика само един камион,и една кола са били над тая норма като ибдвете са били със сериозно технически проблеми...така че май цялата работа е странна...


Стана ми много интересно, как е възможно дизел без катализатор да мине такъв газ анализатор в нормите ? И че и без АГР и дебитомер ? То че това с мобилните газ анализатори е пълна глупост и поредната тъпотия и опит за репресия върху обществото е така, но какво е адекватното решение, за да се избегне опасността от това да ти спрат колата от движение ? На Е36 с евро 2, оригиналният катализатор ще струва колкото друга кола в движение...

Гледах по нашите ширини има по-евтини варианти. Има един доста прехвален майстор на гърнета, предлагащ катализатори за бензинови коли до 250-300 лева. Имам предвид "Лазар*в 90". Сега най-вероятно всичките майстори от този тип ще вдигнат цените на въпросните катализатори, точно заради на общината глупостите.... но в край на сметка такъв "aftermarket" катализатор ще се впише ли автомобила в еко нормите предвидени от производителя за съответната година ? До колкото знам от януари 96 до януари 98 са евро 2, след това евро 3 или съм в грешка ? :| :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Leon » 08 Яну 2018, 0:42

АКо мери само СО2, дизелите ще минат лесно. А точно старите печки (по пътищата и за отопление) са тия дето ни тровят с газове и ФПЧ. Никъде не виях обявени какви са тия норми, дето ще ги мерят, за да спират колите...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от choio » 08 Яну 2018, 12:44

Lacos7е написа:
choio написа:Аз до колкото знам,нормата е много завишена. Помолих в един пункт за ГТП да ми направят анализ на моята кола,както си му е реда. Колата е 3ка дизел 2004 година с права генерация без катализатори,ремапната без дебитомер и агр....резултата беше 4.87% при възможни 60 и няколко.( не помня колко точно) издадоха ми документ с печат,едва ли би ми помогнал за прдд някакви власти но все пак имам,че колата ми е в норма. Реално хората в пункта казаха че за цялата им практика само един камион,и една кола са били над тая норма като ибдвете са били със сериозно технически проблеми...така че май цялата работа е странна...


Стана ми много интересно, как е възможно дизел без катализатор да мине такъв газ анализатор в нормите ? И че и без АГР и дебитомер ? То че това с мобилните газ анализатори е пълна глупост и поредната тъпотия и опит за репресия върху обществото е така, но какво е адекватното решение, за да се избегне опасността от това да ти спрат колата от движение ? На Е36 с евро 2, оригиналният катализатор ще струва колкото друга кола в движение...

Гледах по нашите ширини има по-евтини варианти. Има един доста прехвален майстор на гърнета, предлагащ катализатори за бензинови коли до 250-300 лева. Имам предвид "Лазар*в 90". Сега най-вероятно всичките майстори от този тип ще вдигнат цените на въпросните катализатори, точно заради на общината глупостите.... но в край на сметка такъв "aftermarket" катализатор ще се впише ли автомобила в еко нормите предвидени от производителя за съответната година ? До колкото знам от януари 96 до януари 98 са евро 2, след това евро 3 или съм в грешка ? :| :confused:


Момчетата казаха, че дизелите като зададени норми не били проблем,бензините били тези с много сериозните изисквания...не зная логиката предавам това каквото ми казват от пункта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Leon » 08 Яну 2018, 20:39

Нали това написах - ако мерят само СО2 дизелите са супер. Нали затова Европа започна да ги бута и дотира - ниски въглеродни емисии, изпълняваме си квотите, политиците са щастливи. Другите отрови ще ги мисли следващото поколение. Но балонът се спука бързо и истината лъсна.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.10.2013
Местоположение: Sofia De Janeiro
Пол: Мъж
Кара: e36 Coupe M44B19
Мечтае да кара: S50B32

Re: 7газанализатора на КАТ ще проверяват автомобили в София?

Мнение от Lacos7е » 08 Яну 2018, 21:03

Аз проучих малко въпросът и се оказва, че от пътна полиция нямат практическа готовност май да спират коли от движение на пътя, само защото са ги проверили с газ анализатор. Всъщност, това май зависи от годината на автомобилът и малкият талон. В колонката (V.9) (снимка)на малкият талон пише на някой автомобили еко нормата, за която трябвало да отговарят, колко е вярно, нямам представа. КАТ нямали база данни, в която да проверяват на пътя, коя кола на каква еко норма отговаря и съответно ако не пише нищо в малкият талон, както на снимката, не мисля, че биха имали правно основание да спрат автомобила от движение на база резултатите от мобилният газ анализатор. Има ли някой по-вещ по въпросът и има ли спрени коли от движение заради такива проверки на пътя ? :bchug:
Изображение

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook