ПТП - избягал виновник.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от firstduo93 » 27 Дек 2017, 18:29

Само бой за такива типажи :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от ceco_kd » 27 Дек 2017, 19:00

Пък аз от личен опит Ви казвам на Гаранционен фонд не разчитайте. Това е дупка за пари. Влизат, а не излизат. На мен за пребоядисване на задна броня, тъй като виновния нямаше валидна ГО, ми изплатиха след 2 месеца някъде 25 лева :mhihi: Направо като се сетя как няколко пъти ходих да си получавам препоръчаните писма и си викам друг път и без техните унижения ще мина, дано не ми се налага вече, но.....
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от гумата » 28 Дек 2017, 7:01

Покажи ми записа и ще ти кажа какво точно да направиш. Трябва да имаш протокол от КАТ дори и със закъснение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от pe6kata_ » 28 Дек 2017, 12:46

Два пъти ми се е случвала подобна случка. До застрахователи и гаранционни фондове не се стигна. От полицията ми звъннаха след подадената жалба от мен да се явя при тях. Като отидох виновните и те бяха привикани, полицаят, който разглеждаше жалбата каза лставям ви да се разберете помежду си. Ако не на виновните им вземат книжкит, акт и така.
И двете катастрофи бяха леки паркинг щети и за виновните беше по добре да си ми платят и да си отегля жалбата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Don_Diego » 28 Дек 2017, 13:48

p0wEr написа:
Don_Diego написа:От опит ти казвам - не възлагай големи надежди да получиш нещо от застрахователя. ЩЕ ходиш няколко пъти до КАТ за допълнителни пояснения по случая, в най-добрия случай ще установят колата и ще изпратят писмо да се яви доброволно, виновника няма да дойде и всичко приключва :banghead: . Все пак не е карал с превишена скорост и да го търсят под дърво и камък като обществен враг N1 :ranting: . Застрахователя ще даде пари само когато има издаден акт и влязло в сила НП. Аз 5та година чакам обезщетения за ПТП (2бр) с избягал виновник - успокоение ми е, че единия яде шамари и после на колата и поникнаха кирки на някои места :ok:
През сайта на Гаранционния фонд преди време можеше да се види цялата информация за дадена кола: собственик, адрес на регистрация, в коя компания е ГО и тн, сега мисля можеш да провериш само дали има валидна ГО :banghead:

Няма такъв филм да не се яви.. Директно лети книжката


В случая с перничанина - веднага дадох номера му на 112, отпраши по Борис 3ти посока Перник, полиция има и на Княжево и на караулката на Владая - не са го спрели никъде. Патрулката, която дойде при мен за протокол и алкохолна проба пред мен питаха по станцията дали е бил намерен по пътищата - никой не се беше занимавал да търси. След това ходих 3 пъти до кат за допълнителни пояснения (всеки път ми казваха, че са изпратили писмо и го канят да се яви доброволно за изясняване на случая) и така си остана. Застрахователя отказа плащане на щета защото няма акт и НП :kuku:
Добре дошли в България, тогава си оправих колата за моя сметка и тотализирах неговата :lol:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Дек 2017, 16:35

Аз описвах преди случай на баща ми. Един пиян в ЕДНОПОСОЧНОТО влезна и го удари и то хубаво. Докато слезе баща ми защото имало бременна жена в таксито, онзи хуква пеш и избягва. :shock: От там КАТ го търсят, но колата на негов приятел. :banghead: След няколко дни търсене и обяснения от моя страна към брат му, че ще има последствия, онзи се намери, но все пращаше други хора вместо него да преговаряме. Накрая му дойдоха много 1000 лв. да плаща и поиска акт. Написаха му го, бащата отива в гаранционен фонд и от там шах с пешката, трябвало да чакаме да излезе НП и онзи да го разпише(тоест ако му го връчат само и откаже да разпише не става)иначе не плащат щета! Сега му звъннах да питам, но онази казала да съберем още доказателства, за НП да звъним до шефа на КАТ и куп глупости. Минаха бая месеци, колата отдавна е оправена и не му се занимава повече на нашия, оная му казала, че редовно не ги разписват. Викам ебати държавата, уж има акт и НП, какво сме виновни, че някой не го разписва?
Забравих да вмъкна, че хубостника кара кола без преглед и застраховка, а самия той е с отнета в същия момент книжка.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Don_Diego » 29 Дек 2017, 19:18

Надявай се да го снимат с превишена скорост - тогава ще го погнат :mhihi:
Това, че може да изтрепа един квартал хора до тогава не ги тревожи органите на реда :banghead:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2011
Пол: Мъж

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Promager » 03 Яну 2018, 20:58

Колеги, благодаря за отзивите. Намерих виновника и минахме през застрахователя му, за да заведем щетата.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook