ПТП - избягал виновник.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2011
Пол: Мъж

ПТП - избягал виновник.

Мнение от Promager » 26 Дек 2017, 21:12

Здравейте, колеги. Преди дни един ударил паркираната ми кола и напуснал ПТП-то. Не съм пряк свидетел на случката, но я имам заснета от камера. Перфектно се вижда колата, номера и точния час. Подадох и жалба в съответното РПУ. Нямам каско и се надявам застраховката на виновника да покрие щетата.
Моля колеги, които са имали такова "преживяване" да споделят как /би трябвало да/ се развиват нещата по-нататък и да дадат акъл как да се действа.
Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от barty » 27 Дек 2017, 0:30

Колегата Kiko дано да види темата, той имаше подобен случай.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от wladio » 27 Дек 2017, 9:29

всичко е в ръцете на "милицията".
ако дадената кола виновник е оправена,няма как да докажеш че е била тя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от racing_team_vidin » 27 Дек 2017, 11:04

В такъв случай, не е ли по добре да кажеш, че си чул шум, погледнал си през прозореца и си видял, еди си коя кола с номер ххххх, как е ударила твоята и тръгва от местопроишествието.
Като доказателство прилагаш и запис от камера, ако сте били двама още по добре ;)
Аз така бих постъпил!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 23.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: N52B25
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: BMW E91 325XI, AUTOMAT, MPAK И МН ДРУГИ

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от NASH » 27 Дек 2017, 11:24

Преди години имах почти същият случай.
Събуждаме се сутринта, поглеждаме през прозореца към колата и какво да видим - размазана и няма и следа от извършител. Звъннахме на 112, от където ни казаха, че вече са идвали от полицията и са извършили оглед. Звъннахме и в съответното МВР и ни казаха, че няма извършител на местопроизшествието и ще търсят такъв. След известен период получихме от същото МВР известие, с което ни казват че прекратяват издирването и не са установили нарушител. Ходихме в Гаранционен фонд да дадът становище, но и от там ни отрязаха с аргумента че няма намерен извършител. Единственото нещо което ние знаехме, е че е червена мазда - по следите и счупените от другата кола елементи.
В случаят при теб имаш запис, с което да се намери извършителя, но това отново ще трябва да се доказва от МВР.
Пробвай и с Гаранционен фонд щом се знае номера на автомобила - от там и в коя компания е била гражданската отговорност.
Дано има разрешение на казуса в твоя случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Don_Diego » 27 Дек 2017, 12:01

От опит ти казвам - не възлагай големи надежди да получиш нещо от застрахователя. ЩЕ ходиш няколко пъти до КАТ за допълнителни пояснения по случая, в най-добрия случай ще установят колата и ще изпратят писмо да се яви доброволно, виновника няма да дойде и всичко приключва :banghead: . Все пак не е карал с превишена скорост и да го търсят под дърво и камък като обществен враг N1 :ranting: . Застрахователя ще даде пари само когато има издаден акт и влязло в сила НП. Аз 5та година чакам обезщетения за ПТП (2бр) с избягал виновник - успокоение ми е, че единия яде шамари и после на колата и поникнаха кирки на някои места :ok:
През сайта на Гаранционния фонд преди време можеше да се види цялата информация за дадена кола: собственик, адрес на регистрация, в коя компания е ГО и тн, сега мисля можеш да провериш само дали има валидна ГО :banghead:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от c04 » 27 Дек 2017, 12:21

Don_Diego написа:От опит ти казвам - не възлагай големи надежди да получиш нещо от застрахователя. ЩЕ ходиш няколко пъти до КАТ за допълнителни пояснения по случая, в най-добрия случай ще установят колата и ще изпратят писмо да се яви доброволно, виновника няма да дойде и всичко приключва :banghead: . Все пак не е карал с превишена скорост и да го търсят под дърво и камък като обществен враг N1 :ranting: . Застрахователя ще даде пари само когато има издаден акт и влязло в сила НП. Аз 5та година чакам обезщетения за ПТП (2бр) с избягал виновник - успокоение ми е, че единия яде шамари и после на колата и поникнаха кирки на някои места :ok:
През сайта на Гаранционния фонд преди време можеше да се види цялата информация за дадена кола: собственик, адрес на регистрация, в коя компания е ГО и тн, сега мисля можеш да провериш само дали има валидна ГО :banghead:

Да, можеш да видиш дали има ГО, в коя компания е и дали е имал предишни виновни птп-та.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Don_Diego » 27 Дек 2017, 12:25

Преди време както казах, се виждаше цялата информация вписана в полицата. Така го излекувах един пиян перничанин :mhihi:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от c04 » 27 Дек 2017, 13:12

Don_Diego написа:Преди време както казах, се виждаше цялата информация вписана в полицата. Така го излекувах един пиян перничанин :mhihi:

Те затова сигурно вече не е така :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от efren » 27 Дек 2017, 14:24

Не съм много сигурен, но мисля, че ако виновния за ПТП-то шофьор е избягал от местопроизшествието неговата застрахователна компания не покрива щети, ще чакаш Гаранционния фонд. С видеозапис какъвто казваш, че имаш, няма какво да се случи - полицията ще го издири. Ако случайно проявят незаинтересованост или са заети една-две жалбички правят нещата далеч по-бързи.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от shlosera » 27 Дек 2017, 16:43

При бягство от птп не трябва ли да му сложат директно алкохол?

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 6.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 90" Е30 316i
Мечтае да кара: Е30 3??

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от p0wEr » 27 Дек 2017, 17:14

Don_Diego написа:От опит ти казвам - не възлагай големи надежди да получиш нещо от застрахователя. ЩЕ ходиш няколко пъти до КАТ за допълнителни пояснения по случая, в най-добрия случай ще установят колата и ще изпратят писмо да се яви доброволно, виновника няма да дойде и всичко приключва :banghead: . Все пак не е карал с превишена скорост и да го търсят под дърво и камък като обществен враг N1 :ranting: . Застрахователя ще даде пари само когато има издаден акт и влязло в сила НП. Аз 5та година чакам обезщетения за ПТП (2бр) с избягал виновник - успокоение ми е, че единия яде шамари и после на колата и поникнаха кирки на някои места :ok:
През сайта на Гаранционния фонд преди време можеше да се види цялата информация за дадена кола: собственик, адрес на регистрация, в коя компания е ГО и тн, сега мисля можеш да провериш само дали има валидна ГО :banghead:

Няма такъв филм да не се яви.. Директно лети книжката
Пичове, Е30 не е за хора със слаби сърца, лекари или юристи...
Първите могат да умрат от страх, вторите ще си представят кървави гледки, а третите ще броят наум актовете и наказателните постановления, които биха получили... :mhihi:
Не случайно още през 80-те години Е30 е водело класацията за най-много смъртни случаи, като е било изпреварено единствено от Порше 911.
При Е30 е или любов от пръв поглед, или нищо. Първото каране е като секс за първи път - не знаеш какво да мислиш, ама знаеш че ти е харесало и че ще го направиш пак... След това идва зависимостта, по силна от наркотик...

Няма "бивш" Е30-каджия, който поне веднъж е бил наистина такъв, си остава рецидивист до живот...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от Dextuar » 27 Дек 2017, 17:16

Че то така може да си съчиниш какъвто номер си искаш и да кажеш после, че е избягал :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 27.10.2005
Местоположение: София 1000
Кара: кротко
Детайли за колата: E34 520 1993
E38 750 1997
F01 740 LI 2009

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от DivX » 27 Дек 2017, 17:41

Дано си подал жалбата в КАТ - Пътна полиция, а не в РУ на МВР, защото последните не се занимават с ПТП. Ако си я подал на точното място се опитай да стигнеш до служителя, при който е твоята преписка. Дано да си приложил и цветни снимки от камерите към жалбата, за да се вижда ясно и точно, ако не подай допълнителна жалба и ги приложи. Ако в рамките на месец нямаш информация или никой не те потърси, ги потъррси ти и отново подай жалба за бавност, само че този път до Директора на съответното ОДМВР отдел Пътна полиция и им намекни за това, че ще им доведеш журналисти с камери и микрофони. И накрая го направи. След това ПП трябва да издирят другия участник, да му съставят Акт и Наказателно постановление, което подлежи на обжалване и отиваш в съда, където започваш отначало. Там ще те призоват като свидетел и като се явиш си разказваш случилото се като им говориш единствено за това, че е избягалия е реализирал ПТП, след което го е напуснал. Това е сериозно нарушение и ако имаш нерви да изтърпиш няколко години, другия водач ще страда тепърва. Пред този съд, който ще му разглежда НП и Акта, не можеш да претендираш обезщетение,но ако му отхвърлят жалбата и НП влезе в сила, ще имаш право да го съдиш по общия ред за нанесени имуществени вреди. За целта следва да имаш фактура за ремонтите и частите по твоята кола, по които втория съд да ти ги присъди. Ако не се откажеш той ще остане без книжка и ще ти плати всичко причинено, заедно с лихвите.
Адвокат е добре да имаш, но ако виновния не работи или няма имущество, няма да има какво да му вземеш. Накрая ще имаш изпълнителен лист, без покритие и разноските по делата, адвокат и съдия изпълнител, ще са си за твоя сметка.
Аз съм бил свидетел на развитието на процесите и от двете страни пострадал/виновен и ако бях на твое място щях да го преследвам до края, но всичко зависи от размера на щетите. Ако щетите по колата ти са под твоя праг на несправедливост, както и ако нямаш време, нерви и пари не се занимавай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: ПТП - избягал виновник.

Мнение от apexs » 27 Дек 2017, 18:12

За жалост ченгетата няма да направят нищо. Преди време при мен се случи същото с един от автомобилите ми . Седях на прозореца и видях как кола се заби директно в колата ми и веднага избяга. Не можах да повярвам, какво виждам :bang: :shock: :shock: Запомних номера, колата, беше и брандирана и веднага се обадих на 112 и и описах всичко. Щом нямало пострадал нямало проблем едва ли не . Знам офиса на фирмата на брандирания автомобил и отидох и намерих лекетата и за ушите при колата от там пак на 112 и на РУ, като споменах, че са избягали изглеждат ми употребили алкохол и наркотици и какво ли още не и настоявах да дойде КАТ за проби ... обаче закона разрешавал, да се катастрофира и до като нямало пострадал няма нужда да има КАТ. :kuku: :kuku: и така няма актове, няма глоби младежите си карат до следваща катастрофа с пострадал .

Ако има как да разбереш по номера собственика и двустранен протокол . Иначе .... :|

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook