2018 m5

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

2018 m5

Мнение от alx » 21 Авг 2017, 21:11

4.4л в8, 600 коня, 553 паунда въртящ момент, хдрайв...

http://www.autoguide.com/auto-news/2017 ... d-awd.html
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 2018 m5

Мнение от Dextuar » 21 Авг 2017, 21:34


master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 2018 m5

Мнение от alx » 21 Авг 2017, 22:33

Видях я, но мисля, че всяка новина за м5 трябва да е в основния форум.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: 2018 m5

Мнение от plradev » 22 Авг 2017, 12:53

Ауди имат намерение да предлагат RS модели само на задно ,а БМВ правят М5 с 4x4 :dunno: :dunno: :dunno: Не знам какво да мисля вече :roll: :paranoid: :conf:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: 2018 m5

Мнение от ogata » 22 Авг 2017, 13:43

Едно м50 на 1.2 бара в изгнило е30, ше го прай да си бара ушите :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 2018 m5

Мнение от alx » 22 Авг 2017, 15:07

plradev написа:Ауди имат намерение да предлагат RS модели само на задно ,а БМВ правят М5 с 4x4 :dunno: :dunno: :dunno: Не знам какво да мисля вече :roll: :paranoid: :conf:



ми в музикалната индустрия на това му се вика "пешо фичъринг гошо, гошо фичъринг ванката, ванката фичъринг пешо" и тн...

всеки производител му идва един момент в които трябва да предложи нещо което другите го предлагат (и често им е отличителна черта) независмо, че понякога това е в разрез с политиката и визията за развитие на продуктите им. най-малкото дава усещането, че се развиват в индивидуална посока (което е лъжа и измама)- ама друго си е да кажеш "ауди започват да наблягат на задното, бмв на 4х4 а мерцедес на окачването"... нали? а това, че преди 10 години всеки един от тези производители плюеше по точно тези неща- това лесно се забравя :)

има и друг момент- колите станаха по 600 коня- аз не знам колко коли си карал с такава мощност, но на задно започва да става тегаво особено за ежедневна кола. особено ако е тежичка като колите за които говориме.

аз лично съм доволен, защото 4х4 ще направи м5-цата по-удобна за целогодишно каране и също ще подобри ускорението при градски условия - неща които на всички м5-ци до сега са били слаби точки.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: 2018 m5

Мнение от Don_Diego » 22 Авг 2017, 16:04

plradev написа:Ауди имат намерение да предлагат RS модели само на задно ,а БМВ правят М5 с 4x4 :dunno: :dunno: :dunno: Не знам какво да мисля вече :roll: :paranoid: :conf:


4x4 ама с доста различни режими (4х4 Спорт, 2wd), при Ауди нямаш възможност да избираш - каквото са заложили заводско, това е :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 2018 m5

Мнение от Dextuar » 22 Авг 2017, 18:20

Надявам се след 2 генерации да започнат да го слагат като избор и на други не //М модели :wave:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 2018 m5

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Авг 2017, 20:07

alx написа:Видях я, но мисля, че всяка новина за м5 трябва да е в основния форум.

Това вероятно за да може след време да стане каквото става с всички М теми - да потънат някъде из неизвестното. Да не говорим и за начина по който си го написал, все едно пишеш за 116д с малки букви и никакви други обозначения.
Пишете де, то не бърка другата половина да пишем в първата тема заради която дори се сложи F90 в раздела и след време всичко да си е достъпно и подредено.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: 2018 m5

Мнение от plradev » 22 Авг 2017, 20:42

alx написа:
plradev написа:Ауди имат намерение да предлагат RS модели само на задно ,а БМВ правят М5 с 4x4 :dunno: :dunno: :dunno: Не знам какво да мисля вече :roll: :paranoid: :conf:



ми в музикалната индустрия на това му се вика "пешо фичъринг гошо, гошо фичъринг ванката, ванката фичъринг пешо" и тн...

всеки производител му идва един момент в които трябва да предложи нещо което другите го предлагат (и често им е отличителна черта) независмо, че понякога това е в разрез с политиката и визията за развитие на продуктите им. най-малкото дава усещането, че се развиват в индивидуална посока (което е лъжа и измама)- ама друго си е да кажеш "ауди започват да наблягат на задното, бмв на 4х4 а мерцедес на окачването"... нали? а това, че преди 10 години всеки един от тези производители плюеше по точно тези неща- това лесно се забравя :)

има и друг момент- колите станаха по 600 коня- аз не знам колко коли си карал с такава мощност, но на задно започва да става тегаво особено за ежедневна кола. особено ако е тежичка като колите за които говориме.

аз лично съм доволен, защото 4х4 ще направи м5-цата по-удобна за целогодишно каране и също ще подобри ускорението при градски условия - неща които на всички м5-ци до сега са били слаби точки.

Да бе, аз хубаво разбирам "фичъринга" и тенденцията всички да предлагат всичко за всеки, но просто ми е странно, че посягат кардинално на емблематични модели и БМВ и Ауди (ако задното при тях се отнася за RS6, щото още не е ясно за кои модели ще е опция) . Едно е да нашибаш предно на 1ва серия, друго е да метнеш още един диф, раздатки, кардани и т. н. на М5. Ни най-малко мисля, че бъдещата М5 ще е по-кофти от предишната, напротив. Ама тва е емблема бе, баси.... просто си размишлявам. Все едно Импреза или Ево на предно, щото ще е по-леко :dunno: Тва ми беше мисълта.
Да не стане така, както в момента връщат класическия хидротрансформатор и се отказват от двойния съединител включително и в Ф90, след едно, две поколения да загърбят пълноприводното. Въпреки, че има опцията само да си возиш железата...
Със сигурност 600 коня, трудно се управляват само на задно при около 2т. маса, но затова са БМВ, да намерят решение :mhihi: Порше, как се справят с техните коне и мотор на гъза :mhihi:
И ся, за да не излезе, че хейтвам М5, заявявам че с нетърпение очаквам да разпори всичко наред с всичко с което разполага на борда :yes:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 2018 m5

Мнение от alx » 22 Авг 2017, 23:55

plradev написа:Порше, как се справят с техните коне и мотор на гъза :mhihi:


ми.. да ти кажа честно гт2 и гт3 са доста трудни за каране... хем гт3-то е много подобно на усещане като в10 в е60 м5- 8250 оборота и 500 коня... за 991 не знам, но мене на писта колкото ме беше страх с едно 997 гт2рс толкова не ме е било страх с нищо друго- хем съм фен на някакви коли дето днк-то им е образувано около желанието им да убият шофьора... :roll: аз лично, се чувствам с едно 911 турбо 4х4 много по-комфортно от колкото със гт2/3... и аз поне не съм по-бавен. сега- ясно ми е че някакъв бесмъртен професионален пилот сигурно ще е по-бърз със гт2/3 от колкото с 911 турбо, ама... аз си гледам нещата от моята камбанария- при положение, че все пак не съм съвсем бос във състезателното каране.

та... 400-500 коня на задно са общо взето поне за мене практическата граница за всекидневна кола - ако са повече си трябва диф и отпред, че да можеш да ги сложиш на асфалта и да има полза от тях.

за бмв да намерят решение за 600-те коня на задно- не мисля. просто критичната точка са гумите а едни гуми които ще държат добре на дъжд просто не държат на 600 коня... за тая работа си трябва сликове ама като завали дъжд какво правиме? :)

просто пазара диктува спортния седан на немеца в момента да е около 600 коня а 600-те коня диктуват 4х4 за всекидневна употреба.

сега ноември като я покарам и ще видиме кое какво и как и защо и дали е удачно поне в мойте очи.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: 2018 m5

Мнение от Kroki » 23 Авг 2017, 7:39

На мен ми е малко странно, че почти няма развитие в двигателя. Дет се вика, надули са малко турбините и от там идва разликата. :dunno:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: 2018 m5

Мнение от alx » 23 Авг 2017, 15:56

Kroki написа:На мен ми е малко странно, че почти няма развитие в двигателя. Дет се вика, надули са малко турбините и от там идва разликата. :dunno:


аз същото си го помислих- как зациклиха на тая 4.4 архитектура... и така от много години.. явно работи за целите които са си поставили... на мене ми се искаше да е поне 5 литра и малко повечко въртящ момент ама.... ще я видиме
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: 2018 m5

Мнение от plradev » 23 Авг 2017, 21:26

alx написа:
Kroki написа:На мен ми е малко странно, че почти няма развитие в двигателя. Дет се вика, надули са малко турбините и от там идва разликата. :dunno:


аз същото си го помислих- как зациклиха на тая 4.4 архитектура... и така от много години.. явно работи за целите които са си поставили... на мене ми се искаше да е поне 5 литра и малко повечко въртящ момент ама.... ще я видиме

5л+турбо+Нм в повече, явно си очаквал и + в задвижването :) :mrgreen:
Но предполагам мюнхенските умни глави са видяли ресурс за надграждане в тоя мотор и затова го доразвиват. Може би както М3 е46 наследява концепцията след М3 е36 като обем и брой цилиндри и М5 е34 от М5 е28. Наистина тогава са били съвсем различни времената, пазарите и финансовия ресурс за развойна дейност , но явно "необходимостите" се припокриват с тогава.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: 2018 m5

Мнение от c04 » 24 Авг 2017, 11:13

alx написа:
Kroki написа:На мен ми е малко странно, че почти няма развитие в двигателя. Дет се вика, надули са малко турбините и от там идва разликата. :dunno:


аз същото си го помислих- как зациклиха на тая 4.4 архитектура... и така от много години.. явно работи за целите които са си поставили... на мене ми се искаше да е поне 5 литра и малко повечко въртящ момент ама.... ще я видиме

Аз вече се радвам, че не падна на 4 или даже под 4 литра...

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook