Нови гуми 2017

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми 2017

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2017, 22:49

streetz написа:Защото едни хора, на които работата им е да тестват гуми, така твърдят..


Тия същите хора през 2014-та ги хванаха, че са манипулирали години наред наградите Yellow angel, че се наложи после Мердедес, БМВ и Фолксваген да връщат награди дори.

2016-та хванаха Нокиян, че отново години наред са предоставяли за тестове гуми с характеристики съвсем различни и много по-добри от тези, които в крайна сметка продават.

Тъй, че всякакви подобни тестове не заслужават особено доверие.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Нови гуми 2017

Мнение от expl0de » 30 Ное 2017, 23:25

Аз съм много доволен от летните Dayton. 225/45/17 за по 90-100 лева на гума и държат на сухо/мокро, здрав борд и голям грайфер. малко по-шумни са, но пък за тази цена няма как.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Нови гуми 2017

Мнение от antonpau » 01 Дек 2017, 9:15

acho.rs написа:
smamf написа:
antonpau написа:Замалко да забравя много интересен факт - тая гума се държи в завой с локва по-добре, отколкото в завой на горещ асфалт (примерно външна температура 37-38 градуса) :shock:


Абсолютно същото наблюдение имам. А моите са съвсем нови - купени май месец с дот 1217, на по-малко от 10к км. Това лято на дъжд бях по-уверен и настъпвах повече, отколкото на сухо.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Браво, сега очкаваме със зимните да се чувствате по-добре на сняг, отлкото на сухо, защото са си зимни гуми, все пак :kuku:

Какво общо имат двете неща? Просто отбелязвам, че Унирояла изхвърля водата адски ефективно, за сметка на което големите горещини не му понасят много добре. Смятам, че това е ценно като информация. Не вярвам да има идиот, който да си мисли (или да си мисли, че усеща), че която и да е зимна гума ще се държи на сняг по-добре, отколкото на сухо :kuku:
Иначе колегите са напълно прави, че тези класации са силно манипулирани. Аз лично като бивш притежател на Нокиан продължавам да твърдя, че тия гуми абсолютно не пасват на нашите пътни условия. Копаят хубаво в снега, като са на 1-2 сезона, но всяка друга дисциплина им е доста слаба, особено шума :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Нови гуми 2017

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2017, 9:19

antonpau написа:
acho.rs написа:
smamf написа:
antonpau написа:Замалко да забравя много интересен факт - тая гума се държи в завой с локва по-добре, отколкото в завой на горещ асфалт (примерно външна температура 37-38 градуса) :shock:


Абсолютно същото наблюдение имам. А моите са съвсем нови - купени май месец с дот 1217, на по-малко от 10к км. Това лято на дъжд бях по-уверен и настъпвах повече, отколкото на сухо.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Браво, сега очкаваме със зимните да се чувствате по-добре на сняг, отлкото на сухо, защото са си зимни гуми, все пак :kuku:

Какво общо имат двете неща? Просто отбелязвам, че Унирояла изхвърля водата адски ефективно, за сметка на което големите горещини не му понасят много добре. Смятам, че това е ценно като информация. Не вярвам да има идиот, който да си мисли (или да си мисли, че усеща), че която и да е зимна гума ще се държи на сняг по-добре, отколкото на сухо :kuku:
Иначе колегите са напълно прави, че тези класации са силно манипулирани. Аз лично като бивш притежател на Нокиан продължавам да твърдя, че тия гуми абсолютно не пасват на нашите пътни условия. Копаят хубаво в снега, като са на 1-2 сезона, но всяка друга дисциплина им е доста слаба, особено шума :no:
Хич не съм съгласен, вярно, аз май хванах и кофти партида, че моите се ронят, но нокианките са супер тихи, държат се перфектно на мокро.
Последна промяна Dextuar на 01 Дек 2017, 11:18, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Нови гуми 2017

Мнение от antonpau » 01 Дек 2017, 10:49

Може, за последно съм слагал такива преди 6 години и не бях хич очарован. Редно е да са вдигнали качеството за толкова време :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Нови гуми 2017

Мнение от Мордехай » 05 Дек 2017, 10:55

Тая година взех на две коли Континентал, на едната 850, а на другата 860. Гумите се държат много добре на пътя, много по-добре от Мишлен. Купих и Гудиар Вранглер Ол Терен, но още нямам добро мнение, за съжаление първоначално не ме кефят. За континентала мисля, че си струват парите.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Нови гуми 2017

Мнение от kikko » 08 Дек 2017, 14:37

Тази година сложих на Е34-ката 4 нови гуми Фалкен (195/65/15). Като падна снега ги тествах и ми харесаха.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми 2017

Мнение от Don_Diego » 08 Дек 2017, 16:27

Dunlop SP Winter Sport 5 - втори сезон (реално им е трета година, но миналата зима W12та откара почти цялата зима в бокса за смяна на двигател), страхотена гума. Вчера сутринта я напънах доста здраво по Е79 към Видин, навсякъде държаха много добре. Имаше доста заледявания между Мездра и Ботевград, но никъде не съм се чувствал несигурен. На всякакъв сняг, киша, вода се държат супер, тихички са и държат много на дупки
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми 2017

Мнение от host » 08 Дек 2017, 17:45

Don_Diego написа:Dunlop SP Winter Sport 5 - втори сезон (реално им е трета година, но миналата зима W12та откара почти цялата зима в бокса за смяна на двигател), страхотена гума. Вчера сутринта я напънах доста здраво по Е79 към Видин, навсякъде държаха много добре. Имаше доста заледявания между Мездра и Ботевград, но никъде не съм се чувствал несигурен. На всякакъв сняг, киша, вода се държат супер, тихички са и държат много на дупки


http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Dunlo ... port-5.htm като гледаме и тестовете бая сериозна гума си е

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook