Нови гуми 2017

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Re: Летни гуми 2017

Мнение от nehrox5 » 15 Мар 2017, 12:48

Някой с някакви отзиви за Nokian Zline мисля такива да купя на мойта баварка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Летни гуми 2017

Мнение от MORSKIa » 18 Мар 2017, 22:00

Някой да е чувал за такова животно Michelin PS4 205/55/16 94 XL? Оферираха ми ги, но....нещо ме притеснява
Навил съм се за този модел, но 94 XL ми се струва, че ще дойдат малко "друсащи" най-вече градско :dunno:
Последна промяна MORSKIa на 19 Мар 2017, 9:32, променена общо 1 път
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Летни гуми 2017

Мнение от INTEGRALE » 18 Мар 2017, 23:26

nehrox5 написа:Някой с някакви отзиви за Nokian Zline мисля такива да купя на мойта баварка
съвсем прилични са, даже са хубави :)


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Летни гуми 2017

Мнение от acho.rs » 19 Мар 2017, 13:07

Решаваш първо дали искаш РънФлат - ако не, си лесен. Влизаш в гуми7,автогуми и още няколко големи сайта. За летни гуми виждаш кое от - Конти,Дънлоп,Бриджстоун,Гудиър,Пирели,Мишелин ти е най-изгодно и взимаш. Обръща се внимание на модела, че из нета има модели на по 10 години . (Вижда ми се че Пирели П7 за 115лв е най-приличния вариант)
Средно качество имаш Нокиан,Хенкок,Вредащайн - също не са лоши и на летни няма да видиш съществена разлика. Другите под марки Фалкен,Файърстоун,Фулда са краен вариант.
Никога няма да се съглася с едно-две палтени ревюта на китайски боклуци - Унироял,Нексен,Съни,Максис и тем подобни лайна да си слагаш на БМВто, не мерси.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Летни гуми 2017

Мнение от KoolyO » 20 Мар 2017, 12:29

acho.rs написа:


Е кажи чес'но, че нареди Uniroyal до китайчоците! :mhihi:
С останалото, като цяло съм склонен да се съглася, като изключим, че друго Пирели освен някое от P-Zero-тата не бих си купил. Ама това си е мое мнение и не искам да го налагам.
А! И Falken по-скоро бих ги сложил средно до високо качество, ама там си е много до специфичния модел.
Та избор голям и стига да не се кара като на писта и да се вземе "разумна" марка, грешка няма.
Успех! :yes:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Летни гуми 2017

Мнение от DigitalExile » 20 Мар 2017, 12:49

:mhihi:

Falken FK510 - тая гума в Английски класации е в Top 10, и е по напред от Yokohama Advan Sport V105 и Vredestein Ultrac Vorti

п.с: а тоя Бриджстоун(Stone - камък, пише си го в името) , не искам да го поглеждам.
Т'ва ако е висок клас гума аз съм трамвай.
Vredestein е 60 пъти по добра гума от към к'вото се сетиш.
Ако искаш даже мога да ти кажа кой модели визирам, карал съм ги, да не кажеш,че ей така си говоря.

Та от средния клас гуми има много по добри варианти отколкото от скъпия ;)
Някой просто се опитват да продават с име, ама са много далеч от добри гуми.

От по ниския клас гуми от Kumho съм останал с най голямо впечатление.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Летни гуми 2017

Мнение от acho.rs » 20 Мар 2017, 18:53

DigitalExile написа::mhihi:

Falken FK510 - тая гума в Английски класации е в Top 10, и е по напред от Yokohama Advan Sport V105 и Vredestein Ultrac Vorti

п.с: а тоя Бриджстоун(Stone - камък, пише си го в името) , не искам да го поглеждам.
Т'ва ако е висок клас гума аз съм трамвай.
Vredestein е 60 пъти по добра гума от към к'вото се сетиш.
Ако искаш даже мога да ти кажа кой модели визирам, карал съм ги, да не кажеш,че ей така си говоря.

Та от средния клас гуми има много по добри варианти отколкото от скъпия ;)
Някой просто се опитват да продават с име, ама са много далеч от добри гуми.

От по ниския клас гуми от Kumho съм останал с най голямо впечатление.

Много хубаво, че се водиш по тестове, само че аз от 10 години следя всички възможни тестове на всички медии и организации. Така ще наредят Фалкен начелото , както в някои тестове поставиха Суперб пред Ф11 (справка Ауто Мотор Спорт тест преди 2 години) . Тестовете всяка година са тотално различни особено в средата. Да кара, кой каквото си иска - аз ако попитам и средностатическия клиент на нови гуми, ще обяви дебица са невероятни, а Сава за божествени, щото един път в 'Билда ги сложили на 2ро място пред Мишелин Алпин и компания :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПС: мога да кажа, че със сигурност не си чувал за Драйвгард и също така мога да ти намеря тестове на Бриджстоун където са на първо място и още толкова където китайски гуми са пред Мишелин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Летни гуми 2017

Мнение от DigitalExile » 20 Мар 2017, 19:14

Аз пък мога да ти кажа,че с Vredestein 7-мо лЕто колата ми не знаеше к'во е ABS лятото, а Bridgestone-а на няма и година не може да спреш буквално набиваш спирачки и ABS-a е задължителен, а той пусне ли се тя колата не спира вече. Та за мене т'ва не са гуми. на всичкото отгоре бройката беше към 300лв за 225/40 на 18 цола. (става въпрос за яко спиране от към 180 до 50-60км/ч). Аз китайски гуми не карам, ама и тия от високия клас не ме кефят, щото много от тях за нищо не стават вече ти дадох пример с Bridgestone-a надали са единствените ;) . От средния клас също има гадни гуми, но има и такива дето са по добри от някой от високия, та пари за марка не ми се дават, пък на всичкото отгоре да са и по гадни... не мерси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Летни гуми 2017

Мнение от Dextuar » 20 Мар 2017, 19:29

Сега май ще купувам за другата кола в семейството 245/40/18 Фулда спортконтакт 2, в дианата с някаква отстъпка ми ги дават за 207лв, ама не искат да кажат кой ДОТ.
Някой да е чувал за Dayton, гледам, че ги дават B на спиране, а на цена са 50% надолу от фулдата


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Летни гуми 2017

Мнение от Don_Diego » 21 Мар 2017, 0:27

Pirelli - от както са доставчик във F1, чувствително се е повишило качеството на гумите за леки коли, не само P Zero серията :!:
Bridgestone - наистина са много корави дори без да са RFT или Driveguard (всички техни марки са кокали :mhihi: ) и пътното им поведение е зле.
Vredestein - много прилични модели на много разумни цени. Фен съм им :yes:

@dextuar: не ти трябва Dayton - голямо дърво, лесно се кривят и втората година са пластмаса. Ако търсиш бюджетен вариант виж Nexen какво предлагат - аз съм приятно изненадан и много впечатлен от уж най-еко модела им (N'blue HD +). Гума на два сезона има в пъти по-добро поведение и комфорт от еко моделите на Goodyear и Michelin на същата възраст. Отделно от личното мнение: масово европейски производители започват да оборудват колите с техни гуми (Шкода, Сеат + корейската KIA).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми 2017

Мнение от host » 21 Мар 2017, 0:29

Голямата промяна при Пирели е от както ги купиха китайците... Много много сериозно се взеха в ръце... а и китайския им бранд е много сериозен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми 2017

Мнение от vvasilev1 » 21 Мар 2017, 6:52

Давам глас за Hankook ventus prime 3

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Летни гуми 2017

Мнение от rhase » 21 Мар 2017, 8:26

Някой с преки впечатления от Uniroyal Rainsport , доста ми ги хвалят. Единствения минус, който чувам е че са мекички и заминават бързо :dunno: Засилил съм се тая година да купувам 4 Нови гуми и още не мога да си избера... оказва се че има доста избор в диапазона ~150лв/гума (с разните отстъпки)

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2017
Местоположение: Варна
Кара: Е39 3.0D
Мечтае да кара: Porsche Panamera

Re: Летни гуми 2017

Мнение от Anatoli66 » 21 Мар 2017, 10:44

Michelin Primacy HP, страшно доволен съм!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Летни гуми 2017

Мнение от antonpau » 21 Мар 2017, 10:46

Миналата година взех Рейнспорта 3 по препоръки, но, честно казано, не вярвах изцяло на репутацията им... с ръка на сърцето мога да кажа, че не намирам разлика в поведението на колата между сухо и мокро при каквато и да било скорост :bowdown: не съм карал гума, която да спира по-добре на мокро и която да се справя с аквапланинга по този начин. Чак става опасно, че ти идва едно идиотско безсмъртно самочувствие и нарочно влизаш в локви :mrgreen: :mrgreen: Не мога да преценя колко са "мекички" - колата хем си вози добре, хем е стабилна (моите са 245/40/18 де, щеше да е странно да се сучат). За 1 сезон, около 8к км износване няма - като ги измих, си приличат на нови, само трънчетата им липсват ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook