Спрей за напомпване на гуми

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Спрей за напомпване на гуми

Мнение от Grozdanoff » 16 Яну 2017, 12:44

Здравейте колеги, Почна да ме дразни, че нямам никакво място в багажника заради АГУ и бас :D а и без двете немога. Обмислям да си махна бутилката и да сложи от тези малките на мястото на резервната гума, съответно да махна от колата резервната гума, защото иначе цялата операция се обесмисля. Кажете тези от вас, които са използвали/използват такъв спрей след като напомпаш един път гумата с тая пяна, гумата после става ли за нещо ? Питал съм 1-2 приятели, но мненията са противоречиви.

Конкретно за това спрейче си мисля: https://www.google.bg/search?q=motul+ty ... H8cA_7M%3A
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от ///M_Martin » 16 Яну 2017, 14:09

Върши работа но над 16 цола ще ти трябва повече от един флакон.
Бардал е по-евтин от този на Мотул и пак върши работа.
Принципно ако гумата е спаднала до нула много трудно със спрея ще я надуеш,по-скоро можеш да закрепиш положението до място където да я ремонтираш и да я до напомпиш иначе малки дупчици запушва.Скоростта с нея е около 80км/ч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от dr.peshev » 16 Яну 2017, 14:20

Намира ми се 1бр. ей такова нещо за продажба:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от Grozdanoff » 16 Яну 2017, 14:37

///M_Martin написа:Върши работа но над 16 цола ще ти трябва повече от един флакон.
Бардал е по-евтин от този на Мотул и пак върши работа.
Принципно ако гумата е спаднала до нула много трудно със спрея ще я надуеш,по-скоро можеш да закрепиш положението до място където да я ремонтираш и да я до напомпиш иначе малки дупчици запушва.Скоростта с нея е около 80км/ч.


Да, то ми е ясно че като я напомпам със спрея после ще се кара бавно до първия вулканизатор. Въпроса ми беше главно тая пяна после чистят ли я изцяло на вулканизатора, уврежда ли гумата ? Питал съм някой друг познат и мненията са противоречиви, а важно после тая гума дали ще се ползва...

dr.peshev това пак ли с някакъв вид пяна помпи гумата, поясни ми малко че такова чудо не съм виждал.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от ///M_Martin » 16 Яну 2017, 14:56

Дали ще ти я изчистят зависи от гумаджията :mhihi:
Принципно се чисти и няма никакъв проблем гумата да се ползва пак-не се съсипва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от Grozdanoff » 16 Яну 2017, 15:03

///M_Martin написа:Дали ще ти я изчистят зависи от гумаджията :mhihi:
Принципно се чисти и няма никакъв проблем гумата да се ползва пак-не се съсипва.


Мерси, точно това ме интересуваше :yes:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от ///M_Martin » 16 Яну 2017, 17:12

;) :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от v_p_m » 16 Яну 2017, 18:11

Този спрей не е за помпане на гума, недей да се бъркаш .Идеята му е примерно: тръгваш от София за Бургас ,спираш в Пловдив и гледаш че гумата ти е спаднала(спада) пръскаш го целия след което напомпваш гумата(с компресор помпа и тн.).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от vladobate » 16 Яну 2017, 18:39

Да трябва да се донапомпи иначе как го виждаш да ти го нахака с въздух такъв обем , това е само да запиши откъдето издиша. Та всъщност е хой работата , първо трябва да понапомпиш гумата , ако е спаднала съвсем от нула не става с компресорчето щото издиша отвсякъде пък и дебита му е смешен , та вдигаш на крик и се молиш да догне някакво налягане компресорчето. После чак хакаш тоз спрей и най-накрая донапомпваш , нататък че описано в на Пешев картинката. Описват ти това щот съм го преживял на магистралата и да можеш да си прецениш , че само с тоз спрейец не става хавата , това као е съвсем спаднла гумата ама и това се случва нерядко . Тъй че , добро компресорче , поне две такива флакончета и ако има и лента самозалепваща от тази ремонтната да облепиш гумата докат вкара въздух и я изпъне по джантата да не издиша супер ще си подготвен максимално . И аз съм чувал че после има някви остатъци по вътрешността на гумата , затова трябва бързо да я отремонтираш с почистване преди това и няма да има кофти последствия .

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от Bavarcho » 16 Яну 2017, 18:56

С такъв копресор дето доктора е показал горе (оригинален бмв) + оригинално лепило (ползвал съм на бмв, мерцедес, фолксваген) съм лепил не веднъж джипова гума 265/70 и няма проблем - лепи доволно, компресора е достатъчно силен че тая същата гума я вдига от напълно спаднала. (е вярно не много бързо, но я напомпва)
Няма кола в семейството дето да няма оригинален бмв компресор + лепило. (нищо че си имат резервни гуми)
За вреда над гумите няма никаква.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от Grozdanoff » 16 Яну 2017, 20:21

Еми благодаря момчета, вече ми е ясна цялата схема, така ще направя сигурно, бях гледал такива компресорчета до към 100лв мисля че може да се вземе надеждно такова, иначе има и по 20лв аз имах такова -точно 3 помпания и замина :D , а вече какво ще стане с такова помпане ще споделя някой път, надявам се да не е скоро.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е38 4.4
Мечтае да кара: Вече го кара

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от Mony 520 » 17 Яну 2017, 9:03

Колега ето това ти е решението:
https://www.olx.bg/ad/originalni-kompre ... ef77b33cd7
Тези се слагат в новите автомобили и реално те нямат резервна гума, а са с тези компресорчета.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Спрей за напомпване на гуми

Мнение от MMG » 21 Яну 2017, 12:45

И аз съм с такова оригинално компресорче и мога да потвърдя, че върши добра работа, а и е компактно, и лесно му се намира място. :yes:

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook