Комфортни седалки

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Комфортни седалки

Мнение от taba4ko » 31 Дек 2016, 13:48

Привет колеги.
От почти седем години карам Е46 323ци с кожен електрически салон с памет. От месец два насам седалката ми стана доста неудобна при шофиране на дълги разстояния. Започнах да изпитвам болки в кръста и гърба и не мога да си намеря място. До сега така не съм се чувствал и ми е странно. Каквито и настройки да правя на седалката, след 15-20 мин. почва да ми става неудобно. На външен вид седалката видимо нищо и няма с изключение на мястото, в което облегалката и седалката се срещат. Точно в тази област усещам празнина в областта на кръста и съответно изпитвам там болка. Имам чувството, че като че ли леко се е вдлъбнало там. Това ме кара да се замислям за претапициране, но не знам дали ще се ошрави това.
Като оставим моите здравословни проблеми и неудобства на страна, какво бихте ми препоръчали да направя, за да започне седалката да ми доставя същото удоволствие от шофирането?
Весело посрещане на новата година!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Комфортни седалки

Мнение от whatdaf » 31 Дек 2016, 14:02

Аз бих ти препоръчал точно комфортни седалки . В е39 и е38 ги има с надуване в тази област и тн . В е46 не знам дали би могъл да сложиш такъв салон от 5ца или 7ца .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Комфортни седалки

Мнение от BABHOMED » 31 Дек 2016, 14:29

Иди на тапицер да я подпълни вероятно си я смачкал .Двама мои познати се оплакват от същото на различни модели коли,оказа се точно това .
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Комфортни седалки

Мнение от Bavarcho » 31 Дек 2016, 15:09

Търсиш две предни седалки с надуване и го прехвърляш на твоите седалки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Комфортни седалки

Мнение от Benord » 01 Яну 2017, 0:58

Докато си оправите седалките,едно яке или навита фанела отзад на кръста оправя ситуацията.Смятам,че не седалката,а изгърбването на нея води до тази болка.Явно карате вече наведен напред.ЕГН ама и лош навик.Поставете си като задача рамената да опират плътно в седалката и главата изправена.Дано да Ви помогне това.Само предполагам.Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: Комфортни седалки

Мнение от taba4ko » 01 Яну 2017, 15:40

Това с фланелата и стойката ще го пробвам докато намеря автотапицер да погледне седалката. Това с монтиране на надуване ми се струва голяма играчка и исобщо не мисля да го пробвам.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Комфортни седалки

Мнение от Bavarcho » 01 Яну 2017, 19:35

Надуването ти е единственото смислено решение, монтажа е супер прост, ако сам не можеш всеки тапицер като му занесеш двете седалки ще ти го прехвърли. Ето тука има малко обяснение и снимки как става https://www.glaver.org/lumbar/index.shtml даже не ти трябва и тапицер, а някой по-сръчен.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Комфортни седалки

Мнение от 100imenov » 11 Яну 2017, 11:40

Ако си по-висок нормално и при мен е така, 30мин са ми достатъчни, за да ми стане неудобно във въпросното рекаро(нз дали си с такова). От същия период като теб я карам и буквално усетих как пораснах и колата ми умаля.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: Комфортни седалки

Мнение от taba4ko » 11 Яну 2017, 13:05

Само 182 см съм висок, но не съм с рекаро а с обикновен кожен салон. Предполагам, че това не е от значение в случея. В това студено време изобщо не ми се занимава със седалката. Когато се постопли ще я заведа колата на тапицер. Някой може ли да ми препоръча за София добър автотапицер?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Комфортни седалки

Мнение от DoesNot » 12 Яну 2017, 14:38

taba4ko написа:Само 182 см съм висок, но не съм с рекаро а с обикновен кожен салон. Предполагам, че това не е от значение в случея. В това студено време изобщо не ми се занимава със седалката. Когато се постопли ще я заведа колата на тапицер. Някой може ли да ми препоръча за София добър автотапицер?

Сложи си рекаро, по възмножност с надуване. В пъти по удобно е. Тея обикновените седалки са като пейки :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Комфортни седалки

Мнение от Grozdanoff » 15 Яну 2017, 16:22

taba4ko написа:какво бихте ми препоръчали да направя, за да започне седалката да ми доставя същото удоволствие от шофирането?


Ако искаш наистина комфорт намери си свестен тапицер, в София със сигурност имате някой кадърен за целта. Във Варна съм давал скъсани/продънени кожени седалки от лодки за претапициране. Взависимост от цената, която даваш имат различни материали. За 400-500лв ще ти ги направи като седалки от roll royce. Може и доста по-тънко да минеш, зависи какво искаш.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: Комфортни седалки

Мнение от taba4ko » 15 Яну 2017, 20:48

Аз точно това попитах в предишният ми пост. Някой да ми даде препоръка за добър и изпитан тапицер в София. Отново благодаря предварително.
Изображение

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook