Избор на паста

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Избор на паста

Мнение от Silverlight » 15 Дек 2016, 21:40

Колеги моят старец си загуби блясъка тъй като не е пастирана от години. Реших малко да му върна блясъка, обаче не знам каква паста да използвам. Имам малко по-дълбоки драскотини върху лака и искам да ги скрия и тях, според вас каква паста е подходяща за тази процедура?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Избор на паста

Мнение от cmdkick » 15 Дек 2016, 22:16

Ако аз не можех да си отговоря на този въпрос бих отишъл при някой и тои да свърши работата, но все пак аз бих ползвал на 3М 1-ца (бяла капачка) и после 2-ка (черна капачка) примерно, но това е ако искаш да си начешеш крастата, ако гониш истински резулат по-добре при някои който "му разбира" :bchug: :bchug:
Tires are evil - destroy them all ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Избор на паста

Мнение от hummer » 15 Дек 2016, 22:55

Само с паста няма да стане ,трябва да се вземе горният слой на лака с водна шкурка, и тогава да се мине с машина (повечето деруги ,които не са до грунд ще изчезнат)

Тук има една обява за полиране ,виж я.

Иначе 3М стават за много леки драскотини ,но без водно няма ефект

viewtopic.php?f=63&t=246680

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на паста

Мнение от DigitalExile » 15 Дек 2016, 23:16

hummer написа:Иначе 3М стават за много леки драскотини ,но без водно няма ефект



Ще ти докажа точно обратното само с 2 снимки на моята кола от преди 2 години.

IMG_0538.JPG

IMG_0539.JPG


Удара е в странична стена ( парктроника не ми бачкаше и гледах само в едното огледало ) :mhihi:

Колата е мината на 1-ца, 2-ка и 3-ка на 3М. Нищо друго не е правено.

Иначе към автора, ако смяташ еднократно да минеш колата не си струва, една полирмашина почва от около 100 лева, за паста сложи 20-30 лева. и то ще ти излезне колкото да си платиш на някой който това му е работата и знае какво прави. Ако искаш да се учиш е друг въпрос :yes:


Като за горе искам да уточня,че е тия двете:

IMG_0538.JPG


Бяха до боя и са мацнати с коректор, просто на снимката не личи. Всичко друго се изчисти само с паста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Избор на паста

Мнение от Silverlight » 15 Дек 2016, 23:36

Аз имам малко драскотини и те не са чак толкова дълбоки, мисля че с паста ще се оправят. Имам машинка, която си хваща прахоляк в мазата и затова искам да я вкарам малко в употреба хем да имам нещо с което да се занимавам. Знам, че се иска търпение и време за тая работа, но искам да успея нещо сам. Като гледам колегите от друг форум повечето са се справили добре, защо и аз да не пробвам? :mhihi:

П.П: Някой да има мнение за тези две пасти TurtleWax и WM Platinium(мисля, че беше), че нещо много ги хвалят. :?:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Избор на паста

Мнение от hummer » 15 Дек 2016, 23:39

Говоря ти само с паста на ръка ,без шкурка и т.н.

Такива драскотини ,които повечето хора ще си изкарат акъла се махат дори с вд-40 или паста за зъби :lol:

Ако е лакова, да не е до грунда почти всяка по-едра паста ще помогне :yes:


Иде ли до грунда знаеш...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Избор на паста

Мнение от hummer » 15 Дек 2016, 23:45

Silverlight написа:Аз имам малко драскотини и те не са чак толкова дълбоки, мисля че с паста ще се оправят. Имам машинка, която си хваща прахоляк в мазата и затова искам да я вкарам малко в употреба хем да имам нещо с което да се занимавам. Знам, че се иска търпение и време за тая работа, но искам да успея нещо сам. Като гледам колегите от друг форум повечето са се справили добре, защо и аз да не пробвам? :mhihi:

П.П: Някой да има мнение за тези две пасти TurtleWax и WM Platinium(мисля, че беше), че нещо много ги хвалят. :?:



Ето ти едно просто клипче да видиш за какво става въпрос

https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c

Професионалните машини са с регулиращи обороти, тия дето ги продават от лидл за 40лв стават само да забършеш ваксата като изсъхне :mhihi:

А то си има и чалъми ,много лесно може и да си прегориш лаковото покритие ,и хайде за боядисване :!:
Последна промяна hummer на 15 Дек 2016, 23:51, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на паста

Мнение от DigitalExile » 15 Дек 2016, 23:49

turtle wax color magic е полезен, само него съм ползвал, но него може да го ползваш на готова кола (пастирана), добавя още малко блясък и специално моята кола я прави една идея по тъмна или просто така ми се струва не знам :mhihi: ефекта му не е много дълготраен иска повтаряне след известно време (2 седмици), 2-3 пъти съм я мацал, че не ми се занимава през 2 седмици :mhihi:


Без машина е смърт да се прави каквото и да е аз не бих се захващал :ok:


За други пасти освен 3М не мога да ти помогна, защото не съм ползвал. Любителси си пастирам/полирам и не съм имал нужда да замествам 3М защото ми е вършила работа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на паста

Мнение от host » 16 Дек 2016, 3:23

За ръчно, без дълбоки наранявания... Единствения продукт който съм виждал да прави нещо е на Sonax, пастите им се водят 1, 2 и 3
http://www.senax.bg/eshop/product/9/xtr ... -boya.html

Ама пак е утрепия това... Нямаш ли гараж и то широчък. Но мерак имаш ли все някак ще се справиш.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Избор на паста

Мнение от Atsalov » 16 Дек 2016, 10:39

Колегата Mollov има едни от най-качествените продукти на световния и нашия пазар, казвам ти го от опит.

Цък аз лично имам голяма част от продуктите му и трудно някой може да ме накара да си купувам от "бюджетните" продукти на пазара

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Избор на паста

Мнение от Silverlight » 17 Дек 2016, 12:37

IMG_3654.JPG

Това е драскотината, която искам да скрия. Долната черта е паежина :mhihi:
Четох няколко мнения, където бяха споменали също за Sonax и повечето са доволни. Само да попитам трябва ли да пастирам колата на топло място или може и на студено?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Избор на паста

Мнение от cmdkick » 21 Дек 2016, 23:45

Най-добре става на нормална стайна температура, без пряка слънчева светлина, въпреки че не съм сигурен дали при твоите начинания ще има значение. :bchug:
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Избор на паста

Мнение от vesoyanev2011 » 27 Дек 2016, 11:26

Да на стайна температура е най-добре.На ръка ще е доста тегаво,но ще има резултат!Важното е да се заредиш с търпение,никакво бързане....,че може да си отвориш по-голяма беля.На 3М пастите са доказани в практиката,което съвсем не означава че и другите които споменават колегите няма да ти свършат работа.С водна шкурка може,но се иска опит и повишено внимание.Успех!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на паста

Мнение от Mollov » 27 Дек 2016, 17:24

На 3М пастите са вече поостаряла технология и са за ползване с машина... с "разградими абразиви" са и искат машина и топлина, че да работят... "на ръка" няма никаква смислена работа да свършат...

Освен това - ако полирането иска водна шкурка... нещата вече са кажи-речи изпуснати прекалено много... в повечето случаи има повечко оксидация върху лака, а що се отнася до сваляне на драскотините, трябва да се прави локално т.е. само самата драскотина...

На SONAX и TurtleWax обикновените препарати са "да ти замажат очите" - никаква смислена и реална работа не могат да направят, освен малко блясък и да маскират това-онова... дреболийки...

Драскотината от горната снимка, ако не закача на нокът (т.е. не е прекалено дълбока), може да се изтърка на ръка, с подходяща паста, НО И подходящ абразивен апликатор или полираща гъба (такава за машина). При едно полиране не са важни само пастите - гъбата е от много голямо значение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Избор на паста

Мнение от Silverlight » 18 Май 2017, 12:51

Колеги някой ползвал ли е това?
http://detailingstorebg.com/compounds/c ... d-compound

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook