Уред измерване протектор и налягане на гуми

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Уред измерване протектор и налягане на гуми

Мнение от nikolae » 09 Сеп 2016, 14:53

Колеги някой ползва ли е нещо подобно, показва ли истински данни (поне за налягането) протектора ясно :-)
http://www.margel.info/web/lang_bg/%D0% ... D1%80-9526
или
https://www.avto.bim.bg/Manometur-za-gu ... 42469.html

Или ако знаете някое да се предлага на хубава цена и добро качество ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Уред измерване протектор и налягане на гуми

Мнение от Don_Diego » 04 Окт 2016, 7:28

Подобна измервателна техника е доста податлива на повреди от изпускания, хвърляния и тн. Най-добрия вариант е да си вземеш пистолет за помпане на гуми (като на гумаджийниците) и да сложиш хубав глицеринов манометър. Аз имам компресор вкъщи и съм направил горе описаната гимнастика ама май само 1-2 пъти съм мерил налягането вкъщи хаха.

За дълбочината на протектора питай в големите центрове дали имат линийки на различните производители (рекламни са и бинтрябвало да са безплатни)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Уред измерване протектор и налягане на гуми

Мнение от top » 04 Окт 2016, 23:13

От години ползвам такива "джаджи" и си показват правилно, даже моя е китайски.. На манометъра michelin от линка би трябвало да може да се разчита. Сега като разгледах другите аксесоари и си харесах програмируемия компресор на michelin, не бях виждал такъв на който може да му се зададе стойност до която да напомпа.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook