Проблем с охладителната система?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.02.2013

Проблем с охладителната система?

Мнение от plamen_kisov » 18 Апр 2016, 2:40

Здравейте имам проблем и тъй като не съм много добре даже хич с механиката ,а проблема ми се задълбочава се нуждая от помощ. В началото колата ми губеше течност по малко без течове на няколко месеца доливах може би около 200 грама, преди 2 години започна да губи доста по-сериозно без да загрява ,но индикатора на казанчето се включваше закарах я на майстор каза ,че е капело от термостата и го залепил и до сега не съм имал проблеми докъто изведнъж не ми изтече водата бях спрял на място с включен двигател изведнъж започна да вие и да вдига пара погледнах таблото, нищо точно преди да изключва двигателя светна индикатора за нивото температурата беше добре точно по средата, почнах да сипвам вода след като поистина и забелязах страшен теч всичката вода изтичаше веднага оказа се водна помпа ,закарах я в сервиз на близо и ми я смениха. След смяната момчето ми каза ,че може да се наложи сутринта да долея ,колата беше с антифриз ,но след смяната сложих вода преди да излезна проверих водата беше паднала пое може би към литър изправи ми щеката, не забелязах да спада. Излезнах на към 20-30 километра постоях малко с изключен двигател може би към час и преди да тръгна ми светна индикацията :shock: налях отново към литър вода на тръгване температурата беше добре, на връщане след като бях долял отново след не повече от 5 километра стелката на температурата ми беше в червеното спрях и изчаках да изтине, но понеже нямах вода и нямаше от къде да взема реших да карам бавно и ако почне да загрява да спра и да долея от някъде. Изненадващо (за мен) температурата закова по-средата дори с включена индикация ,чак докъто не стигнах до нас като почнах да я карам на 1-2ра понеже живея на улица без асфалт за секунди почна да вдига градуси за не повече от километър от средата до червеното какъв може да е проблема ,много ми е необяснимо след ремонти проблемът се задълбочава преди този проблем с помпата колата ми никога не е загрявала дори с градус над центъра

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Проблем с охладителната система?

Мнение от B U L L I » 18 Апр 2016, 6:02

колега в бързината не видях какъв е автомобила ти за да преместя темата,
погледни разделите по надолу във форума и копирай въпроса на точното място
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook