[VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от nikola59 » 19 Май 2018, 19:49

ivokomandos написа:Интересно, в оелекс пишат на кабелите, че ги продават с версия на инпа 2018, 2017. Значи послъгват, а коя е последната версия тогава?

Там може и 2020 да ти напишат :mrgreen: Версия 5 в различните и разновидности. От склада е 5.50 (по-висока не съм срещал) , по-често срещани са 5.06 и 5.02 версиите.
Ще им искаш снимка на този екран да видим какво ще ти покажат, но не на виртуалка, а инсталирана на самата OS:
19.5.2018 г.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от ozBMW » 20 Май 2018, 19:21

Next написа:Колеги имам проблем. Всичко съм инсталирал и направил както трябва, но имам грешка която не ми позволява да влизам в колата. Прехвърлил съм usb-то към виртуалната машина намерено си е инсталирал съм го и оригинала след това съм го направил на com1 и пак не става. Съмнява ме кабела да ми е развален.. преди време си го ползвах за е46цата и накрая почна да ми дава пак този проблем и си помислих, че програмата ми се е бъгнала, но сега пробвам през виртуална машина с този img.. и няма връзка.
Четох в чужд форум да променя TCP/IP в Ediabas файла в Inpa
ето така
RemoeteHost : 192.168.68.1
Port : 6801
но пак не тръгва

И при мене отначало всичко си бачкаше добре,после започна да ми дава и на мене същата грешка :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от blackyhn » 03 Юни 2018, 19:33

ReDFiRe написа:Здравейте, искам да изкажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за темата спестява много усилия и ходене по мъките !

Всичко си работи както трябва макар че и аз не минах без проблеми направих всичко както трябваше обаче когато отворя INPA и искам да чета живи данни прочита ги един път вади някаква грешка с да и не .(По долу ще я видите) Когато дам ДА живите данни се обновяват но пак само за миг. Всяко даване на ДА е ново обновление ако ме разбирате и така грешката излиза отново и отново. Когато дам обаче НЕ грешката се скрива но спира и обновяването на живите данни. Това беше супер досадно ! Реших проблема (не окончателно но на 99% тъй като в много редки случаи се появява пак) като влязох в настройките на USB от Device manager и от advanced промених latency на 1 (беше на 16 при мен явно по defaut).

Надявам се да съм бил полезен на някой :) Изображение



Господ здраве да ти дава! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Infinity_bg » 15 Юни 2018, 16:24

Здравейте колеги някакви идеи, защо ми дава тази грешкав INPA при четене на климатроника и евентуално какво ми трябва?

info.PNG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW 325i M3 look.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от ozBMW » 17 Юни 2018, 19:12

Здравеите колеги,каква може да е причината да няма връзка с колата (е39-ка) с кръглата букса,преди се свързваше сега не иска,диодчето на кабела свети направен е мост между 7 и 8 пин обаче няма връзка с колата :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.02.2014
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Xpucoo » 28 Юни 2018, 21:22

Добър вечер колеги, закупих от склад66 kdcan 16 пин обд, инсталирах всичко както трябва, като свържа кабела изписва com3 за това и когато инсталирах Инпата избрах com3 ! Свързвам се с колата, но мога да чета само двигателя - грешки и живи данни ! Когато се върна на Body или Chasis и искам да си проверя някой други модули ми дава грешка, че не може да се свърже с модула ! Т.е. мога само на двигателя да чета и трия грешки с нищо друго не се свързва ! Версията на инпа е 5.50 и съм с Windows 10 64bit, колата е е39 2003г. Някой идея ? Благодаря предварително !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от ivopicha » 23 Авг 2018, 19:54

Колеги, как ги вържите тези Е39 с INPA-та от първия пост. При мен няма такъв модел. Има Е46, Е53, Е60, Е65 и други, но Е39 нямам.

ПП. Оправих се :) В дясно има команда за други модели- Shift + F8
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от svetliol » 10 Ное 2018, 9:55

Здравейте.
Как мога да добавя за BMW e87/88 двигател N43B20?
Четох доста в google, но явно не мога да разбера съвсем описаното и след няколко неуспешни опита проба/грешка не се справям.

UPDATE: Успях да го добавя. Тук пише как и има нужните файлове: https://bimmerprofs.com/msd80-software-upgrade/
Но, не успявам да свърша работата, за която ми трябваше - да променя стойностите на сменена дюза. Стигам до въвеждане на новите стойности, но като му дам да ги запази ми изписва грешка - след 3-тата минута: https://www.youtube.com/watch?v=Zb4CdXq-8RE

Не ми е ясно какво пропускам? :dunno:
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.06.2010

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от acrofil » 11 Ное 2018, 11:21

Здравейте.
Първо, благодаря за труда.
Второ, ще съм благодарен на малко помощ. Имам следния проблем: Купих си китайски кабел с превключвател. Независимо каква версия на инпа да пробвам стигам до тук.
Последно пробвах с чиста инсталация на, чиста виртуална машина XP, използвах драйвъра и софтуера от диска и резултата е същия. Използвал съм и драйвъри от FTDI, се тая. Според мен проблема е в кабела. Независимо в коя позиция е превключвателя, не чете нищо. Иначе разпознава, кога е на контакт. Пробвал съм и "run as administrator".
Колата е E46 2004г.
В папката с драйвъра има един файл dcan.exe или bat, не се сещам. Не съм го пипал него, тъй като пише, че фабрично е настроен по K, а не dcan. Освен да не е така. :)
Благодаря. :) ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.12.2013

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от rosen_diakov » 11 Ное 2018, 20:55

Колеги, малко помощ ако може. Инсталирах всичко до 3-точка, и там малко не ми е ясно това : -и от меню Devices>USB го прехвърляте към виртуалната машина.Точно как става?

julyan10 написа:
20180501_113303.jpg
Здравейте колеги!
С INPA-a нямам никакви проблеми, всичко работи на 6, но имам проблем с NCS EXPERT. Като стартирам програмата и дам FILE>LOAD PROFILE>NCS DUMMY PROFILE>VIN/ZCS/FA> не прочита колата и изписва грешката от прикачения файл. Някой може ли да помогне?

Същият проблем го имам и аз. Някой може ли да помогне?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от julyan10 » 17 Ное 2018, 17:51

[quote="rosen_diakov"]Колеги, малко помощ ако може. Инсталирах всичко до 3-точка, и там малко не ми е ясно това : -и от меню Devices>USB го прехвърляте към виртуалната машина.Точно как става?

В най-десния прозорец трябва да видиш кабела и да кликнеш на него
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от julyan10 » 17 Ное 2018, 17:51

[quote="rosen_diakov"]Колеги, малко помощ ако може. Инсталирах всичко до 3-точка, и там малко не ми е ясно това : -и от меню Devices>USB го прехвърляте към виртуалната машина.Точно как става?

В най-десния прозорец трябва да видиш кабела и да кликнеш на него
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от julyan10 » 17 Ное 2018, 17:56

acrofil написа:Здравейте.
Първо, благодаря за труда.
Второ, ще съм благодарен на малко помощ. Имам следния проблем: Купих си китайски кабел с превключвател. Независимо каква версия на инпа да пробвам стигам до тук.
Последно пробвах с чиста инсталация на, чиста виртуална машина XP, използвах драйвъра и софтуера от диска и резултата е същия. Използвал съм и драйвъри от FTDI, се тая. Според мен проблема е в кабела. Независимо в коя позиция е превключвателя, не чете нищо. Иначе разпознава, кога е на контакт. Пробвал съм и "run as administrator".
Колата е E46 2004г.
В папката с драйвъра има един файл dcan.exe или bat, не се сещам. Не съм го пипал него, тъй като пише, че фабрично е настроен по K, а не dcan. Освен да не е така. :)
Благодаря. :) ИзображениеИзображение

И аз имам проблем с четенето на Е46. Със същият кабел чета без проблем Е60, но като закача Е46 2000 г. даже не разпознава, че е на контакт и не може да се прочете нищо :dunno: :dunno: :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.12.2018
Кара: Е90 330xi N52

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от thepowerof4 » 16 Дек 2018, 16:56

Аз съм с Е90 и си се чете нормално със "складов" кабел к+дкан. За четене на едно е46 на познат със същия кабел ми се наложи да ползвам преходника, който дойде в комплекта с кабела. Явно има някакво разместване при пиновете на обд буксата между двете коли.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 17.09.2018
Пол: Жена

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от lili_kg » 15 Фев 2019, 20:18

Колеги написах драйвери за BMW Scanner за Win 7 и си върви без проблем. Ако на някой му трябва да ми пише.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook