[VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.10.2015
Местоположение: Италия - Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 530dA Touring
Детайли за колата: BMW e39 530dA Touring 2003г.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от UnSogno » 10 Дек 2016, 19:06

Колеги помогнете .... Защо немога да се свържа Инпа с колата...???? :dunno: :dunno: А с Навкодера се свързва без проблем... К-Дкам ми е кабела.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от luizov » 11 Дек 2016, 20:01

Някой може ли да сподели виртуална машина с работещ dis v57 ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от B.Stoimenov » 12 Дек 2016, 15:52

Поздравления и благодарности на колегата !

Вчера имах малко свободно време и реших да ги сваля. От първия път, следвайки инструкциите всичко си тръгна безпроблемно. Не съм пробвал самите програми де но .. :yes:
Още веднъж поздравления за колегата ! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от cocosas » 17 Дек 2016, 19:55

3 - Стартирате виртуалната машина и след като се зареди включвате USB кабела (K+Dcan в този случай) и от меню Devices>USB го прехвърляте към виртуалната машина.
4 - Вече виртуалната машина - Дясното копче на My Computer=>Manage=>Device Manager и проверявате дали е инсталиран коректно кабела - Ports (COM & LPT) - USB Serial port трябва да е COM1. Ако не е така - следвате инструкциите в readme документа на десктопа, като за максимална съвместимост ползвате драйверите в подпапка Original.


не ми самира USB-то в менюто и не ми стана ясно как точно става това прехвърляне

изписва ми COM3, ненамирам документа readme и тези драйвери от Original каде да се инсталират ? На витруалката ли ?

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.10.2015
Местоположение: Италия - Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 530dA Touring
Детайли за колата: BMW e39 530dA Touring 2003г.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от UnSogno » 22 Дек 2016, 9:48

cocosas написа:3 - Стартирате виртуалната машина и след като се зареди включвате USB кабела (K+Dcan в този случай) и от меню Devices>USB го прехвърляте към виртуалната машина.
4 - Вече виртуалната машина - Дясното копче на My Computer=>Manage=>Device Manager и проверявате дали е инсталиран коректно кабела - Ports (COM & LPT) - USB Serial port трябва да е COM1. Ако не е така - следвате инструкциите в readme документа на десктопа, като за максимална съвместимост ползвате драйверите в подпапка Original.


не ми самира USB-то в менюто и не ми стана ясно как точно става това прехвърляне

изписва ми COM3, ненамирам документа readme и тези драйвери от Original каде да се инсталират ? На витруалката ли ?


Здравей колега! И аз питах и никой неми отговори .... :dunno: :dunno: И след ровене самостоятелно открих как да обърна USB Serial port COM3 към USB Serial port COM1 ;) и вече всичко се свърза нормално. :yes: :yes:
3 - Стартирате виртуалната машина и след като се зареди включвате USB кабела (K+Dcan в този случай) и от меню Devices>USB го прехвърляте към виртуалната машина. Ето как да го обърнеш към Виртуалната машина: Десен бутон върху порта,Settings - Port Settings - Advanced - и го променяш от COM3 на COM1
4 - Вече виртуалната машина - Дясното копче на My Computer=>Manage=>Device Manager и проверявате дали е инсталиран коректно кабела - Ports (COM & LPT) - USB Serial port трябва да е COM1. ---- И тук правиш същото.... :lalala: :lalala: :lalala: И всичко вече трябва да е 6 :bchug: :bchug: :bchug:
П.С.: При мен поне така се оправи всичко. :yes: :yes: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от dir2cas » 24 Дек 2016, 16:01

Колега @maildaemon, мога ли да използвам bmw coding tool за обновяване и автоматично импортване на нови sp-daten файлове за ncs expert и winKFP или трябва да се прави ръчно?

Ако се прави ръчно може ли да дадеш малко насоки, точно кои файлове и къде трябва да се копират/презапишат? Например в това ръководство (на стъпка 6 SPDATEN files) е показано:
Код: Избери целия код
After copying the daten files to
c:\NCSEXPER\DATEN\E##
copy the following files to the following locations:
copy C:\NCSEXPER\DATEN\E##\*.000 C:\NCSEXPER\DATEN\
copy C:\NCSEXPER\DATEN\E##\*.DAT C:\NCSEXPER\DATEN\
copy C:\NCSEXPER\DATEN\E##\*.ASC C:\NCSEXPER\DATEN\

В твоята виртуалка голяма част от тия последните липсват. Като цяло не знам дали това е значимо или не, затова моля те да се включиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.08.2016
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от yahov » 24 Дек 2016, 20:17

колеги, имам проблем.. :/ https://drive.google.com/file/d/0B26I6K ... sp=sharing

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от julyan10 » 25 Дек 2016, 11:15

dir2cas написа:Колега @maildaemon, мога ли да използвам bmw coding tool за обновяване и автоматично импортване на нови sp-daten файлове за ncs expert и winKFP или трябва да се прави ръчно?

Ако се прави ръчно може ли да дадеш малко насоки, точно кои файлове и къде трябва да се копират/презапишат? Например в това ръководство (на стъпка 6 SPDATEN files) е показано:
Код: Избери целия код
After copying the daten files to
c:\NCSEXPER\DATEN\E##
copy the following files to the following locations:
copy C:\NCSEXPER\DATEN\E##\*.000 C:\NCSEXPER\DATEN\
copy C:\NCSEXPER\DATEN\E##\*.DAT C:\NCSEXPER\DATEN\
copy C:\NCSEXPER\DATEN\E##\*.ASC C:\NCSEXPER\DATEN\

В твоята виртуалка голяма част от тия последните липсват. Като цяло не знам дали това е значимо или не, затова моля те да се включиш.

Аз използвам точно BMW Coding Tool за автоматично обновяване на SP-DATEN файловете. Като стартираш програмата, кликаш на бутона Select SP-source, показваш пътя до папката с файловете за модела на BMW(например Е46) и след това Update SP-daten. Програмата си прави всичко сама.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от dir2cas » 25 Дек 2016, 16:46

Да, чел съм как става, но не бях сигурен до колко го прави коректно. Благодаря, че потвърди. :)

А за WinKFP върши ли работа или там импортваш ръчно от самия winkfp?
Да допълня, ако някой се интересува как се прави това, за което коментираме - Стъпка 17 от това ръководсто, като цяло е доста добро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от julyan10 » 26 Дек 2016, 10:26

WinKFP Import.pdf
dir2cas написа:Да, чел съм как става, но не бях сигурен до колко го прави коректно. Благодаря, че потвърди. :)

А за WinKFP върши ли работа или там импортваш ръчно от самия winkfp?
Да допълня, ако някой се интересува как се прави това, за което коментираме - Стъпка 17 от това ръководсто, като цяло е доста добро.

Преди да задочна да работя с BMW Coding Tool-a, импортвах ръчно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.08.2016
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от yahov » 26 Дек 2016, 22:49

Колеги, успях да подкарам машината на VMWARE, тъй като VirtualBox ми даваше грешки, но сега NCSexpert ми дава грешка.. след като избера е46, и трябва да избера ECU ми изписва VIN is faulty.. какъв може да е проблема? (п.п. - искам да си пусна американ парк и дневни светлини.. )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от dir2cas » 01 Яну 2017, 13:04

julyan10 написа:
WinKFP Import.pdf
dir2cas написа:Да, чел съм как става, но не бях сигурен до колко го прави коректно. Благодаря, че потвърди. :)

А за WinKFP върши ли работа или там импортваш ръчно от самия winkfp?
Да допълня, ако някой се интересува как се прави това, за което коментираме - Стъпка 17 от това ръководсто, като цяло е доста добро.

Преди да задочна да работя с BMW Coding Tool-a, импортвах ръчно.

Колега, като гледам имаш опит в работата с пакета от програми.

Имам следното питана - NCS Expert след прочитане на модула където се пази VO зарежда съответните данни - VO, VIN на автомобила, който се чета. Този VIN, който показва NCS завършва с един символ, който до колкото разбирам играе ролята на нещо като чек сума и реално не е част от номера на шасито. Може ли да разкриеш къде се използва този VIN номер от NCS-a (с вкл. този символ)?

Някъде срещам, че това се подава като параметър в WinKFP. Кой VIN приема WinKFP като параметър - истинския или този от NCS?

Въобще има ли значение/смисъл да се подава VIN в WinKFP като се ъпдейтва/флашва/ресетва даден модул? Предполагам ако модула не е от друг автомобил (сиреч с оригиналния VIN на автомобила, който се кодира) не би трябвало да е необходимо?

До колкото съм чел ако VIN номера на модула е различен (модул, който е от друг автомобил), първо се записва същинския VIN с tool32. Ако се ползва WinKFP може ли да се спести тази операция с tool32 или това има смисъл само като се ъпдейтва? Един вид, когато така или иначе ще ъпдейтваш, си правиш всичко вкл. записването на правилния VIN с WinKFP заедно със самото флашване?

Малко прекалих с въпросите, но предполагам ще е полезно за всички.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от kiko™ » 06 Яну 2017, 18:01

Във WinKFP си слагаш твоя VIN без чек сумата и можеш директно да update-неш модула без да сменяш VIN-а с tool32 (WinKFP ще го update-не).

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 20.01.2011
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от hit_the_floor » 19 Яну 2017, 20:13

Здравейте! :wave:
Първо благодаря за предоставената виртуалка. :lalala:
Подкарах я лесно с virtual box, проблемите идват след това. Ползвам сив кабел K+DCAN Inpa Compatible, който прочетох, че се препоръчва. Опитвам се да вържа е46 330Cd без особен успех до момента.
Първоначално беше по моя вина, но след известно четене и човъркане из .ini файловете и COM настройките съм убеден, че е ок. :paranoid: Преди да оправя настройките при свързване нямаше никакъв ефект. В последствие инпата реагира, дори и не съвсем адекватно - показва и Battery On, и Ignition On при незапален двигател. :dunno: Светодиода на кабела светва като го включа в колата, USB-то също го засича. Последно ми дава SYS-0012: IDENTIFICATION ERROR. Program will be stopped! :censored:
Преди да оправя настройките беше друга грешка, която не помня съвсем точно. Допълнително тествах със смарфон и OTG кабел, Carly-то казва, че няма USB Device, когато се опитвам да свържа.
Имате ли съвети накъде да се насоча? Към DCAN кабела, или софтуерната част?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Trixster » 27 Яну 2017, 14:03

hit_the_floor написа:Здравейте! :wave:
Първо благодаря за предоставената виртуалка. :lalala:
Подкарах я лесно с virtual box, проблемите идват след това. Ползвам сив кабел K+DCAN Inpa Compatible, който прочетох, че се препоръчва. Опитвам се да вържа е46 330Cd без особен успех до момента.
Първоначално беше по моя вина, но след известно четене и човъркане из .ini файловете и COM настройките съм убеден, че е ок. :paranoid: Преди да оправя настройките при свързване нямаше никакъв ефект. В последствие инпата реагира, дори и не съвсем адекватно - показва и Battery On, и Ignition On при незапален двигател. :dunno: Светодиода на кабела светва като го включа в колата, USB-то също го засича. Последно ми дава SYS-0012: IDENTIFICATION ERROR. Program will be stopped! :censored:
Преди да оправя настройките беше друга грешка, която не помня съвсем точно. Допълнително тествах със смарфон и OTG кабел, Carly-то казва, че няма USB Device, когато се опитвам да свържа.
Имате ли съвети накъде да се насоча? Към DCAN кабела, или софтуерната част?



Настроил ли си Latency-то на COM port-а ?
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook