[VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от maildaemon » 27 Фев 2016, 21:42

Машината тръгва, при теб е проблема ;) :twisted:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.08.2014

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от kochev » 29 Фев 2016, 11:13

Много малко вероятно е имайки предвид, че съм бивш Майкрософт инжeнер и съм човек който се занимава с ит архитектура и виртуализация от много години, но никога не се знае ;) При всички положения създадох нова витуалка базирана на windows 7 с последната версия на Mike's Easy BMW Tools Package и мисля да я клонирам и актуализирам до 10 и да видя и тогава как ще се държи. Базирана е на VmWare. За съжаление размерът и е доста голям за да се сподели, но ще видя какво може да се измисли. Поздрави!
Последна промяна kochev на 29 Фев 2016, 21:19, променена общо 1 път

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от b00st » 29 Фев 2016, 12:45

dextuar написа:А може ли да се ползва с Vmware Workstation/Player? Лично аз го предпочитам пред VirtualBox-a?

И аз да попитам?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 11.01.2006

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от Vladko » 29 Фев 2016, 14:28

kochev написа:Много малко вероятно е имайки предвид, че съм бивш Майкрософт инжинер и съм човек който се занимава с ит архитектура и виртуализация от много години, но никога не се знае ;) При всички положения създадох нова витуалка базирана на windows 7 с последната версия на Mike's Easy BMW Tools Package и мисля да я клонирам и актуализирам до 10 и да видя и тогава как ще се държи. Базирана е на VmWare. За съжаление размерът и е доста голям за да се сподели, но ще видя какво може да се измисли. Поздрави!


г-н Майкрософт инжинер :D проблема е при теб, при мен машината си върви без ядове на линукс хост Ubuntu 15.10 под VirtualBox. В крайна сметка още не съм я закачил за колата да видя как ще работи с кабела, но определено виртуалката няма никакви проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.08.2014

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от kochev » 01 Мар 2016, 10:50

Някой друг давал ли ти е отзиви дали в трънала при него. Тук не виждам такива. И понеже съм първия който дава отзиви публично не е нужно типично по български да се присмиваш че явно проблема е в моя телевизор. Не го правя с цел да ти омаловажа работата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от Dextuar » 01 Мар 2016, 12:14

kochev написа:Много малко вероятно е имайки предвид, че съм бивш Майкрософт инжeнер и съм човек който се занимава с ит архитектура и виртуализация от много години, но никога не се знае ;) При всички положения създадох нова витуалка базирана на windows 7 с последната версия на Mike's Easy BMW Tools Package и мисля да я клонирам и актуализирам до 10 и да видя и тогава как ще се държи. Базирана е на VmWare. За съжаление размерът и е доста голям за да се сподели, но ще видя какво може да се измисли. Поздрави!


Направи HDD dynamic size и да се сплитва по 2048 МБ, така ще може по-лесно да се share-ва през свободния cloud.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от maildaemon » 01 Мар 2016, 22:57

По предложение на колегата @kochev - виртуалката ще бъде ъпдейтната до Windows 7 и с качени всички варианти за driver-и и други глезотийки. Утре я ъплоудвам :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от Ivo_Borisov » 01 Мар 2016, 23:04

При мен си върви идеално всичко на уин7 64 битов както си е от първото мнение.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от svetliol » 02 Мар 2016, 18:39

И при мен тръгна от първия път и върви перфектно.
Само да попитам има ли начин да се смени езика и да показва грешки на английски?
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.08.2014

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от kochev » 02 Мар 2016, 23:06

Разгледах kb-тата на virtualbox и има доста репортвани проблеми за несъвместимост на версии на самия virtualbox с xp или при виртуализация базирана на различни модели и поколения процесори. В този ред на мисли е много вероятно виртуалката да е ок и просто да не тръгва при мен поради ред причини. Интересното е че пуснах доста подробно упътване в темата за това как може да се направи нова виртуалка и с линкове за софтуера и тн. но модераторите така и не удобряват вече четвърти ден...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от 2707E91 » 08 Мар 2016, 18:36

И аз я свалих ,тръгна си ХР-то (припомних си младените) ,понякога докато гледам живи данни излиза грешка и като дам няколко пъти yes се скрива.
Ако и грешките бяха на англииски щеше да е много добре :D
Поздравления за темата,благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от Ivo_Borisov » 08 Мар 2016, 18:59

Това с грешките е много дразнещо. Чел съм по форумите че новите датен файлове са само на немски но дали е така и дали може да е на английски досега няма отговор.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от silver_knight » 09 Мар 2016, 22:20

kochev написа:Разгледах kb-тата на virtualbox и има доста репортвани проблеми за несъвместимост на версии на самия virtualbox с xp или при виртуализация базирана на различни модели и поколения процесори. В този ред на мисли е много вероятно виртуалката да е ок и просто да не тръгва при мен поради ред причини. Интересното е че пуснах доста подробно упътване в темата за това как може да се направи нова виртуалка и с линкове за софтуера и тн. но модераторите така и не удобряват вече четвърти ден...



Колега, ако тръгне INPA, би трябвало да няма проблем да тръгне и ISTA или греша ? Купих си един кабел K+DCAN от AlliExpress който има драйвери само за XP
Ето кабела http://www.aliexpress.com/item/Best-Price-For-BMW-INPA-K-CAN-With-FT232RL-Chip-For-BMW-INPA-K-CAN-INPA/1769309240.html чипа е FT232RL . Имаш ли някаква идея как да подходя и да го инсталирам на виртулна машина, не ми се инсталира цял Лаптоп на XP
Благодаря предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от Trixster » 10 Мар 2016, 10:01

:clap: Добрър имидж! Работи си перфектно!
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 29.08.2010
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320dA M47
Детайли за колата: УНИКАТ!!1

Re: [Виртуалка] INPA, NCS Expert, WinKFP и др.

Мнение от bmw_machine » 18 Мар 2016, 9:40

Работи чудесно, много благодаря! :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook