[VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 20.01.2011
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от hit_the_floor » 28 Яну 2017, 14:44

Trixster написа:
hit_the_floor написа:Здравейте! :wave:
Първо благодаря за предоставената виртуалка. :lalala:
Подкарах я лесно с virtual box, проблемите идват след това. Ползвам сив кабел K+DCAN Inpa Compatible, който прочетох, че се препоръчва. Опитвам се да вържа е46 330Cd без особен успех до момента.
Първоначално беше по моя вина, но след известно четене и човъркане из .ini файловете и COM настройките съм убеден, че е ок. :paranoid: Преди да оправя настройките при свързване нямаше никакъв ефект. В последствие инпата реагира, дори и не съвсем адекватно - показва и Battery On, и Ignition On при незапален двигател. :dunno: Светодиода на кабела светва като го включа в колата, USB-то също го засича. Последно ми дава SYS-0012: IDENTIFICATION ERROR. Program will be stopped! :censored:
Преди да оправя настройките беше друга грешка, която не помня съвсем точно. Допълнително тествах със смарфон и OTG кабел, Carly-то казва, че няма USB Device, когато се опитвам да свържа.
Имате ли съвети накъде да се насоча? Към DCAN кабела, или софтуерната част?



Настроил ли си Latency-то на COM port-а ?



Да, на 1 го сложих както се препоръчва навсякъде. В последствие установих, че чете грешки от двигателя, въпреки че са на немски и в доста странен формат, но все пак е нещо. Иначе други модули като DSC, навигационен компютър и т.н. не става. Дава ми тая идентификационна грешка :/

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 20.01.2011
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от hit_the_floor » 28 Яну 2017, 21:18

Update:
След още рисърч по темата, намерих на няколко места да се споменава, че за модели преди 2007ма, трябва 7ми и 8ми пин на кабела да са свързани. Купих си един китайски поялник и след модификацията е далеч по-добре. Не съм тествал абсолютно всичко, но нещата, които ми трябваха се отварят. 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 27.08.2011
Пол: Мъж

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от FmX » 07 Май 2017, 18:24

Някой да знае защо грешките ИНПА-та ги чете на немски. Как да ги направя на английски ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от mi6obmw » 11 Май 2017, 18:23

Здравейте колеги, опитвам се да стартирам всиртуалката, но излиза това:

The virtual machine '[BMW] INPA WinKFP NCSExpert' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1). More details may be available in 'C:\Users\Maria\VirtualBox VMs\[BMW] INPA WinKFP NCSExpert\Logs\VBoxHardening.log'.

Някакви идеи?

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 17.05.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd LCi

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от FutureX » 19 Май 2017, 20:56

Здравейте , някой може ли да помогне ... Could not create the imported medium 'C:\Users\CBETO3AP\VirtualBox VMs\_BMW_ INPA WinKFP NCSExpert\[BMW] INPA WinKFP NCSExpert + more 1.3-disk1.vmdk'.
VMDK: Compressed image is corrupted 'C:\Users\CBETO3AP\[BMW] INPA WinKFP NCSExpert + more 1.3-disk1.vmdk' (VERR_ZIP_CORRUPTED).
Успях да подкарам Carly на тази машина ,но немога да подкарам другите програми. Някой ако е срещал подобен проблем и е успял да го реши, ще съм благодарен ако пише.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от yavor1313 » 08 Юни 2017, 23:09

здравейте колеги.искам да споделя вас че след като инсталирах програмата и самата платформа профилите от ncs expert ги няма всичките и немога да си годирам светлините ако някои разполага с тях и може да ми ги прати ще съм му много благодарен :yes: :yes: :yes: :yes:
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Pumba » 14 Юни 2017, 9:33

Здравейте колеги,
Първо искам да благодаря за виртуалната машина, нямах никакъв проблем с нея и работи без проблем.
Проблемът ми е обаче с NCS Expert... когато се опитам да се свържа с колата, посочвам модела (в моя случай е60) след което на стъпка избирам CAS и получавам грешка 'VIN is faulty'.
Виждам, че ми прочита ВИН-а на колата, но слага един знак повече на края в моя случай цифрата 3 след целия 17 символен номер и по този начин става с 18 символа. Настроил съм COM Porta на 1
Latency-то на порта също на 1мс, но резултата е един и същи. Четох в чужди форуми и пробвах да изтрия всичко от *.MAN файла, който така или иначе беше празен и го пресъздадох на ново, но без успех.
Видях че колегата hit_the_floor си е решил проблема чрез свързване на 7ми и 8ми пин на кабела, но това дали важи и за моделите на е60 преди 2007 година?
INPA работи коректно и чете данни от колата...

Дали може да помоля, някой по-компетентен от мен, или ако някой е имал този проблем и го е решил да удари едно рамо.

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Dextuar » 14 Юни 2017, 10:15

Pumba написа:Здравейте колеги,
Първо искам да благодаря за виртуалната машина, нямах никакъв проблем с нея и работи без проблем.
Проблемът ми е обаче с NCS Expert... когато се опитам да се свържа с колата, посочвам модела (в моя случай е60) след което на стъпка избирам CAS и получавам грешка 'VIN is faulty'.
Виждам, че ми прочита ВИН-а на колата, но слага един знак повече на края в моя случай цифрата 3 след целия 17 символен номер и по този начин става с 18 символа. Настроил съм COM Porta на 1
Latency-то на порта също на 1мс, но резултата е един и същи. Четох в чужди форуми и пробвах да изтрия всичко от *.MAN файла, който така или иначе беше празен и го пресъздадох на ново, но без успех.
Видях че колегата hit_the_floor си е решил проблема чрез свързване на 7ми и 8ми пин на кабела, но това дали важи и за моделите на е60 преди 2007 година?
INPA работи коректно и чете данни от колата...

Дали може да помоля, някой по-компетентен от мен, или ако някой е имал този проблем и го е решил да удари едно рамо.

Благодаря предварително.


Последната цифра ти е чексум. Трябва да излиза и така е нормално. Може наистина някой да е барал нещо по КАС-а

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Pumba » 14 Юни 2017, 10:29

dextuar написа:
Pumba написа:Здравейте колеги,
Първо искам да благодаря за виртуалната машина, нямах никакъв проблем с нея и работи без проблем.
Проблемът ми е обаче с NCS Expert... когато се опитам да се свържа с колата, посочвам модела (в моя случай е60) след което на стъпка избирам CAS и получавам грешка 'VIN is faulty'.
Виждам, че ми прочита ВИН-а на колата, но слага един знак повече на края в моя случай цифрата 3 след целия 17 символен номер и по този начин става с 18 символа. Настроил съм COM Porta на 1
Latency-то на порта също на 1мс, но резултата е един и същи. Четох в чужди форуми и пробвах да изтрия всичко от *.MAN файла, който така или иначе беше празен и го пресъздадох на ново, но без успех.
Видях че колегата hit_the_floor си е решил проблема чрез свързване на 7ми и 8ми пин на кабела, но това дали важи и за моделите на е60 преди 2007 година?
INPA работи коректно и чете данни от колата...

Дали може да помоля, някой по-компетентен от мен, или ако някой е имал този проблем и го е решил да удари едно рамо.

Благодаря предварително.


Последната цифра ти е чексум. Трябва да излиза и така е нормално. Може наистина някой да е барал нещо по КАС-а


Благодаря за бързия отговор, какво може да е пипано по него за да дава тази грешка? Предполагам ако е сменян и е останал ВИН-а на колата от която е взет...
Освен CAS-a ми излиза и LMA, като избера него получавам отново същата грешка 'VIN is faulty'.. все се надявам проблема да е в мен :)
Заровил съм се в *.ini файловете и търся там някъде грешка примерно, другото ми е предположение е много тъпо, но все пак да питам, дали може да е заради това че ползвам USB3?
Когато импортнах машината, тя беше настроена за USB2 и не се стартира заради настройката в BIOS-а на моя компютър да ползва USB3...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.10.2015
Местоположение: Италия - Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 530dA Touring
Детайли за колата: BMW e39 530dA Touring 2003г.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от UnSogno » 02 Юли 2017, 12:17

Здравейте колеги! Наскоро ми се наложи да си сменям едната възглавница на окачването, скоро ще сменя и другата. Но след смяната на едната колата леко ми стой на една страна отзад... Та днес се рових през Инпа и се опитах да изравня нивомата.... след опит да влезя в нивомата ми дава тази грешка .... :
IFH-0009:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stoppeed!
И ме връща в началното меню. Подобна грешка ми дава също и когато се опитам да изтрия грешката за десния айрбег...??? Някаква идея от какво може да неми дава да вляза напълно в менюто??? :dunno: :dunno: :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Pumba » 04 Юли 2017, 10:31

UnSogno написа:Здравейте колеги! Наскоро ми се наложи да си сменям едната възглавница на окачването, скоро ще сменя и другата. Но след смяната на едната колата леко ми стой на една страна отзад... Та днес се рових през Инпа и се опитах да изравня нивомата.... след опит да влезя в нивомата ми дава тази грешка .... :
IFH-0009:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stoppeed!
И ме връща в началното меню. Подобна грешка ми дава също и когато се опитам да изтрия грешката за десния айрбег...??? Някаква идея от какво може да неми дава да вляза напълно в менюто??? :dunno: :dunno: :dunno:


Здравей колега,
Според мен възможна причина е да нямаш комуникация с въпросния модул.
Реално това ти казва и грешката.
Когато го правиш това пробвай да си запалил колата, за да има достатъчно ток достигащ до модулите, в случай на слаб акумулатор...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от ReDFiRe » 10 Юли 2017, 13:08

Здравейте, искам да изкажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за темата спестява много усилия и ходене по мъките !

Всичко си работи както трябва макар че и аз не минах без проблеми направих всичко както трябваше обаче когато отворя INPA и искам да чета живи данни прочита ги един път вади някаква грешка с да и не .(По долу ще я видите) Когато дам ДА живите данни се обновяват но пак само за миг. Всяко даване на ДА е ново обновление ако ме разбирате и така грешката излиза отново и отново. Когато дам обаче НЕ грешката се скрива но спира и обновяването на живите данни. Това беше супер досадно ! Реших проблема (не окончателно но на 99% тъй като в много редки случаи се появява пак) като влязох в настройките на USB от Device manager и от advanced промених latency на 1 (беше на 16 при мен явно по defaut).

Надявам се да съм бил полезен на някой :) Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.10.2015
Местоположение: Италия - Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 530dA Touring
Детайли за колата: BMW e39 530dA Touring 2003г.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от UnSogno » 23 Юли 2017, 11:03

Pumba написа:
UnSogno написа:Здравейте колеги! Наскоро ми се наложи да си сменям едната възглавница на окачването, скоро ще сменя и другата. Но след смяната на едната колата леко ми стой на една страна отзад... Та днес се рових през Инпа и се опитах да изравня нивомата.... след опит да влезя в нивомата ми дава тази грешка .... :
IFH-0009:NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT.Program will be stoppeed!
И ме връща в началното меню. Подобна грешка ми дава също и когато се опитам да изтрия грешката за десния айрбег...??? Някаква идея от какво може да неми дава да вляза напълно в менюто??? :dunno: :dunno: :dunno:


Здравей колега,
Според мен възможна причина е да нямаш комуникация с въпросния модул.
Реално това ти казва и грешката.
Когато го правиш това пробвай да си запалил колата, за да има достатъчно ток достигащ до модулите, в случай на слаб акумулатор...


Здравей колега,
Вече съм със сменена и втората възглавница(вече разликата във височината една от друга е почти незабележима), но пак неми дава да вляза за регулиране на нивомата.... Пробвах и двата варянта при незапалена и при запалена пак неми дава да вляза в менюто на Нивомата.... :banghead: :banghead: :banghead:
Същото е и при проба за изтриване грешката за десния Айрбег... :banghead: :banghead:
Правяго както е на това клипче за нивомата ,но неми дава да вляза ... изхвърляме в началното меню.... :dunno: :dunno:

https://www.youtube.com/watch?v=NQ1mTiDHP5c&t=1s

Несъм пробвал в другите менюта дали ще ме пусне,само в Живи Данни си ме пуска без проблеми и си чете моментално като се обновява постоянно ....
Някаква идея как да я "излъжа" за да ми даде да вляза в нивомата.... ????

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от Един » 10 Авг 2017, 19:41

Здравейте,
някой знае ли как да се преборя с грешката от приакчения файл?
Колата е Е61 LCI
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: [VirtualBox] INPA, NCS Expert, WinKFP и др. v.1.3

Мнение от ozBMW » 12 Авг 2017, 14:08

От 1 месец се мъча да ги инсталирам тия програмки на win7 и не ми се получава,накрая открих тая тема и всичко тръгна,ГОЛЯМО МЕРСИ на автора! :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook