Коли от Дубай и Катар

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.10.2015
Пол: Мъж

Коли от Дубай и Катар

Мнение от buda1986 » 14 Яну 2016, 17:05

Здравейте , интересуваме как най-изгодно ще излезне да вкарам кола от Дубай или Катар. Имало някакви врътки през Англия и Германия да се спестят някои такси и плащания.
Ще ми обясните ли точно как стоят нещата . Намерих една кола в Дубайски сайт и колата се оказа че се кара в Кипър .Не мога да разбера каква е цялата схема с Кипър ,защо коли от Дубай и Америка първо ги вкарват там и после ги продават.Ще съм благодарен за всякаква информация.За да не остана изненадан.
Ясни са нещата ако колите се вкарат в БГ какви са разходите
-10% Мито
-20% ДДС
-Транспорт
-Технотест

Ще съм много Благодар

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от Vasko » 14 Яну 2016, 19:18

Здрасти, Колега! Като за начало първо ще ти задам въпроса - ходил ли си някога в ДУБАЙ ? Хубаво е да го посетиш ,освен ,че ще видиш неща,който никъде ги няма, ще се убедиш как разни нови японски автомобили са на цена много по-ниска отколкото тук ги продават в ЕС и другаде по цяла Европа. Мисля, че АОЕ в това отношение са приели мерки като дотират разните марки като тойота и субару така както когато се роди арабин в ОАЕ и държавата автоматически му дава място за строеж и една прилична сума за начало на строежа. Там образованието им е безплатно, здравеопазването също, не плащат ток ,нямат данъци , не плащат вода макар, че консумират една от най-скъпата вода - все пак са в пустинята и водата, която пият е всъщност преработена океанска вода от заводите, които им са по бреговете . Това, което на мен ми направи впечатление е, че цените са може би с около 7-10000 лв по-ниски отколкото тук за нови автомобили .Не знам дали си струва цялата тази галимация през толкова държави и разни такси и т.н. и накрая едва ли ще ти останат 1000 лв.. Според мен по-добре е сам да отидеш да си купиш автомобила оттам . Има самолетни билети за по 200 евро с ''флай дубай''-нискобюджетна компания - сега там е започнал туристическия сезон , така .че всеки четвъртък и неделя има полети ... Ще спиш в хотел за 50-100 евро с включена разкошна закуска на шведска маса, след която закуска може и да не ти се налага да мислиш цял ден за ядене ... и така... Моето мнение е , вземи си една екскурзия до Дубай - в момента има по 600-650 евро за седмица през март ... Виж ги на място как са нещата и си докарай автомобила директно оттам вместо да правиш разни схеми през цяла Европа и т.н. - все пак около 4600 км е пътят . Не са кой знае колко много ...Пък и ще видиш свят и то какъв - Дубай - градът от бъдещето, свят ,в който няма невъзможни неща :))
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от K_Ilkov » 14 Яну 2016, 22:16

Ще предложиш ли на колегата подходящ маршрут? Че аз като гледам на картата и се чудя откъде бих минал ако ми се налага :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от vlado6669 » 16 Яну 2016, 8:55

Колите са по-евтини и на нови и употребявани коли заради малките такси и липсващи данъци. В Емирствата са с по-голям пробег заради разстоянията, вече се изтарикатиха и на коли от там, изнесени в други държави предимно в Гълфа да им връщат километрите (почти убеден че има да не кажа наше, то европейско ноу-хау за това). От Катар са на по-малко км, но по-трудно се влиза и оперира в страната. Имайте предвид, че топлината се отразява на всичко пластмасово, а и не само по автомобила. Хубавото е че, топ моделите на дадена марка са натъпкани с екстри дори и да не са поръчкова, лошото е че поддръжката на автомобилите не е на ниво дори и в оторизираните сервизи. В никакъв случай не препоръчвам да се пътува на ход в моментната политическа ситуация тази част на света, причини много - разгледайте картата и ще си ги обясните, само в застрахован контейнер и препоръчително по море. В Емиратите е по-уредено и лесно за уреждане на транспорт, в Катар по-трудно. Последно с митото и ДДС дължимо в БГ + технотест, ако няма начин да се спести не си заслужава операцията - мое лично мнение :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Коли от Дубай и Катар

Мнение от Dextuar » 16 Яну 2016, 10:27

Ако се вкарва на собствен ход, плащат ли се мито и ддс или е като колите нов внос от Европа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна Dextuar на 16 Яну 2016, 13:34, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от бабъл » 16 Яну 2016, 12:00

Колега , сериозно ли питаш ? То , ако не се плаща ще стане задръстване по границите :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от K_Ilkov » 16 Яну 2016, 12:15

dextuar написа:
ImageUploadedByTapatalk1452932789.946637.jpg

Ако се вкарва на собствен ход, плащат ли се мито и ддс или е като колите нов внос от Европа?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тая карта за кво я сложи ако мога да попитам?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от M-coupe » 16 Яну 2016, 12:15

dextuar написа:..

ти сериозно ли му предлагаш да мине от там :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от K_Ilkov » 16 Яну 2016, 13:04

комуй както се казва :mhihi:

Малко през Ирак, после газ през Сирия и си ти :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от vlado6669 » 16 Яну 2016, 13:08

M-coupe написа:
dextuar написа:..

ти сериозно ли му предлагаш да мине от там :mhihi:

Даже не си го и помисляйте, дори и да се "изключи" войната в Ирак и Сирия - Саудитска Арабия си е достатъчно приключение. Единственния вариант е по море с контейнер, както се казва "вервайте ми" :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Коли от Дубай и Катар

Мнение от Dextuar » 16 Яну 2016, 13:31

Хах, сложих я точно за това, да се види нагледно откъде е най-пряко да се мине и че не е оферта, а за ддс-то и за данъците питам, защото не знаех. Ако си турист, нищо няма да плащаш пък може и някаква врътка да има, знам ли? Махам я картата да не пречи тогава :D
Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от vlado6669 » 16 Яну 2016, 13:52

Ако си турист не става, става само ако колата е твоя лична, придобита и използвана повече от (не съм сигурен 6 или 12 месеца беше, че се интересувах преди доста години) можеш да си я докараш в БГ без мито и ДДС и се регистрира само след технотест, тогава беше май към 1000 лв. Шегата с пътната карта беше добра :) , трасе "камикадзе"....

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Яну 2016, 22:31

Vasko написа:Дубай - градът от бъдещето

По-скоро от настоящето. В далечно бъдеще точно този град няма да е на бъдещето, да не кажа, че няма да има бъдеще след 100-на години. Като секне петрола(или спрат да го употребяват)като станат температурите там непоносими(те и сега не са цвете, но къде, къде още)към плюс 70 градуса, не виждам какво ще живее там. И океана няма да им стигне за вода защото ще се изпарява докато я носят още. :mhihi: И какъв е кефа да прекосиш половината свят за да гледаш ски писта на затворено в пустинята, голям аквапарк или бетон и желязо, което го има по целия свят? Да литне по-добре до САЩ като ще разглежда, ще види Гранд каньона, Йелоустоун, Ниагара, Вегас, Ню Йорк(ако му се гледа бетон)и като за капак може да си намери 5 пъти по-запазена кола, че и на реални километри. Или в Русия да види Кремъл и природа. Изобщо има стотици места по света къде, къде по-хубави от пясъчното чудо на света. Ако щеш на някои острови от сорта на Сейшели, Малдиви или пак към САЩ на Кариби, Бахами, ако му се лети и на Хавай. :mhihi:
За град от бъдещето не знам, но държавите от бъдещето далеч не са от тоя род. Една държава от бъдещето както е показала историята на първо място трябва да има армия, мозъци и управление.
А иначе не виждам изобщо как някой би си създал толкова галимации за вкарването на някой Японски кош, изгорял от слънцето още в шоурума или пък покарван малко там. А Японските коли там имат сравнително добро сервизно обслужване. За БМВ забравете, просто са ужасни. Лексус доколкото знам са на почит и са в добри параметри и много ползвани.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от vlado6669 » 29 Яну 2016, 9:43

Top Gun Maverick написа:
Vasko написа:Дубай - градът от бъдещето

По-скоро от настоящето. Като секне петрола(или спрат да го употребяват) Да литне по-добре до САЩ като ще разглежда, ще види Гранд каньона, Йелоустоун, Ниагара, Вегас, Ню Йорк(ако му се гледа бетон)и като за капак може да си намери 5 пъти по-запазена кола, че и на реални километри.
За БМВ забравете, просто са ужасни. Лексус доколкото знам са на почит и са в добри параметри и много ползвани.

Леко ми е пристрастен отговора, първо защото работих дълго време в Катар, жена ми още е там и някой от зимните ваканций си ги карам там и след приключване на проекта ми мисля да се върна, също така не обичам Америка и техните продукти :P Х5 и Х6 само там ги произвеждат :lol: . Но, в Гълфа може да се намери най-запазената кола втора употреба, не само съпоставена с САЩ и то просто защото има шейхове и богати хора на сериозни мениджърски позиций, които имат съвсем различни възгледи и договори с дилърите - например поддръжка и гаранция за 5-6 години, някои по-специални са без ограничение на пробега. Също така Тойота и Лексус тук са "работните коли" за по успелите, БМВ се кара от "феновете" на марката. Сега за Катар, като аз обичам БМВ и съм фен до гроб, и си търся Е70/71 2009-2011 с V8 до 70 или до 50 х. км. и да има такива..., а и за 10 години съм видял едно БМВ с върнат пробег, и то внос от Дубай.... Не агитирам никого... за нищо, но Гълфа за зимно море е перфектен и евтин/или безбожно скъп - въпрос на избор и възможности... :lol:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Коли от Дубай и Катар

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Яну 2016, 19:56

Убеден съм, че щом си живял там имаш по-достоверен поглед за доста неща, но се чудя колко коли ще може да се докопат от тия шейхове и мениджъри, особено като знам първите какви купуват. :mhihi:
Иначе за БМВ е ясно откъде се купува такава кола - първи собственик от Германия, който като го питаш за името на дядо му да ти звучи Немско, а не Хасан Азис ибн таруми еди кой си. :mhihi:
Хайде ако е М е ясно, че кой си я е купил нова за 200 000+, няма да е пестил от редовна смяна на масла, където и по света да я кара. Но това най-много до втория собственик, за следващите не се знае. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook