BMW фамилна кола xD Ексти?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 09 Яну 2016, 14:25

Здравейте Колеги,

"чисто нов" съм в света на BMW, за това реших да се обърна към Вас за съвет xD

Имам голямо семейство ( 3 деца ) и за това реших да си купя нова кола. Колебаех се между BMW и Мерцедес, но според мен BMW предлагат по-добро съотношение на цена качество. За това се спях на BMW.

Все още се колебая между X5 и "нормалната" 5ца комби, като най-големия PLUS за X5цата, е че може да е 5+2 места, и може да возим и баби в нея XD
Колата ще е чисто нова, и най-вероятно ще я карам 3г, ще я продам и ще взема нова.

За съжаление, на финала ще е определящ бюджета, а както знаете най-големия принос към крайната цена на BMW са екстрите.
За това въпроса ми към Вас е какви екстри са:
=> задължителни ( за колата ): за да може колата да е функционална, да се кара лесно ( основно ще се кара от Жена ми ), да не се усеща умора на дълъг път за пътниците и децата
=> бюджетни: задължителни + препоръчителни ( ако може да си ги позволи човек и са необходими)
=> задължителни за продажба: екстрите, с които мога да я продам лесно, когато реша

Според мен "задължителните" неща са: Дизел, xDrive, автомат, камера задно виждане, пакет "Светлини", ДВД на задните седалки, спортен волан и по-широки седалки ( предните места X5 ).

Очаквам Вашите коментари, препоръки и мнения по темата.

Благодаря предварително,
ID

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2016, 21:23

Runnr написа:
Според мен "задължителните" неща са: Дизел..


С екстрите не мога да помогна. Най-голямата екстра, която имам на колата е АБС. :mhihi:

Но има нещо, което ми е чудно. Вадиш да кажем 140 000лв за кола за х5. След 3 години вече струва 80. Изгубил си 60к от цената, почти половината. Защо търсиш дизел като за тия три години колкото и да караш едва ло ще дадеш повече от 5-6000 лв за разликата в разхода?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 09 Яну 2016, 21:56

Здравей,

благодаря за поста.

Според мен "семейна" X5ца бензин е непродаваема. Ако имаш бензин X5ца и искаш да я продадеш трябва да е много голям агрегат, и пак няма да е "семейна".

За това и постнах тази тема: според мен X5цата принципно е трудно продаваема "ако е втора ръка", особено ако няма подходящите "екстри" за таргет групата купувачи на тази кола.

Благодаря отново и поздрави,
бтв: не познавам човек да кара / както и не съм виждал някога X5ца бензин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2016, 14:52

Да, може би за кола на 3 до 10 години бензинов двигател с голям обем е трудно продаваем. След тая възраст купувача е такъв че слага газ и не го интересува :mhihi: А като я взимаш нова няма ли лизинг с остатъчна стойност и тия да си я прибират и да му мислят на кой ще я продават?

Иначе за екстрите прочети тази тема viewtopic.php?f=126&t=332795
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 10 Яну 2016, 15:04

С лизинга принципно си прав, но няма да я взема от БГ, и ще ми е проблем :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 10 Яну 2016, 15:41

Щом я искаш семейна,може и да е дизел, а при продажбата ще помогне...Ако не беше семейна- само бензин и :driving:. Тези джипове май не са от най-предпочитания семеен тип, затова при продажбата всяка една екстра би помогнала.В общи линии си ги изброил основните- подгреви, комфортни седалки, автомата... :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 10 Яну 2016, 20:29

c04 написа:Щом я искаш семейна,може и да е дизел, а при продажбата ще помогне...Ако не беше семейна- само бензин и :driving:. Тези джипове май не са от най-предпочитания семеен тип, затова при продажбата всяка една екстра би помогнала.В общи линии си ги изброил основните- подгреви, комфортни седалки, автомата... :bchug:

Благодаря за мнението. Смяташ ли че 5та серия е по-удачна?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от BorislavB » 11 Яну 2016, 8:00

аз бих заложил на 5цата комби във вариант 530/535D. Джипа не ми се струва толкова семейна кола. Иначе за екстрите избери си каквито ти трябват на теб ясно е,че по-лесно се продава с повече екстри ама ся да дадеш една камара пари за няк'ви екстри дето са само защото да я продадеш после по-лесно и да не ги ползваш не ми се вижда смислено.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от бабъл » 11 Яну 2016, 8:30

С оглед на факта, че ще возите три деца, аз бих взел Х5. При всички случаи, нивото на сигурността в градски условия е значително по високо. От към екстри отиди на място, хората предлагат тест драйв, вземи покарай и прецени какво ти трябва. Вариантите са малък двигател с много екстри или голям с малко на една и съща цена. При Х5 ще ползваш и ДДС. Едва ли, ако платиш 7000 за кожен салон, при продажба след 3-4 години, някои ще ти даде 7000 повече. Затова си поръчай какво ти трябва на теб. Успех и да кажеш какво си взел.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 11 Яну 2016, 11:19

Благодаря за мненията - well appreciated!
Съгласен съм, че няма смисъл да плащам за екстри, които никой няма да ми ги плати после ( примера с кожения салон ).

Въпроса ми е по-скоро за нещата като:
=> active suspension
=> smart phone integration
=> фабрични щори
=> фабрично затъмняване на стъклата
=> вградена печка
=> подгряване на предни / задни седалки
=> комфортни седалки ( отпред )
=> спортен волан
=> антрацит таван
=> ДВДта отзад
=> фабрична навигация

Всички тези неща струват доста пари, защото вървят в пакет / и.
Въпроса ми е смятате ли, че някои неща са must have, а другите са ненужни / не функционални?

Примерно night vision според мен е абсолютно ненужно. Heads-up display също според мен не е необходимо.

Поздрави и благодаря,

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 11 Яну 2016, 12:46

Както на колата, така и на екстрите по нея, цената им пада още щом излязат от магазина... :mhihi: 5-цата е по-комфортна,не че Х5 не става де... Затова си помисли, ако се пътува много извънградско с нея, съм за 5-ца. :ok:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10425
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Leon » 12 Яну 2016, 15:22

Аз също бих взел 5 серия комби, така или иначеси се спрял на Х-драйв. Не е ниска, вътре е просторна, вози стегнато и приятно с базовото окачване. Имаше тема за екстрите, колегата е пуснал линк. Като цяло непременно наблегни на седалките - рекаро, комфортни, ел. с памет, за каквото ти се дават пари, не е излишно. Сложи и подгряване на предни и задни - чудна екстра през зимата, особено ако има кожа (препоръчвам ти сенсатек, особено предвид децата). Шибедах, хед-ъп, нощно виждане и следене на пътното платно са скъпи неща, от които можеш да се лишиш. Някои не са използваеми в България на практика. От навигация също можеш да се лишиш, цената не си заслушава, а базовото оборудване включва дисплей, от който контролираш каквото е необходимо из колата. USB и блутут си ги плати - спестяват доста разправии. Антрацит тавана ти е според салона - ако ще е светъл, не ти трябва, ако е тъмен, определено си струва. Светлинният пакет си заслужава, таблото с разширени функции - също. Списъкът и пакетите с екстри са много обширни, няма как да ги коментираме една по една. Сигурно ис имаш неща, които ползваш, тръгни от тях.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 12 Яну 2016, 16:11

Благодаря много за мнението.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 12 Яну 2016, 17:48

Защо night vision да е ненужно, ако се пътува по тъмно често, според мен е хубава екстра? Хед-ъп е абсолютно ненужно, следене на пътното платно-не задължително... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 12 Яну 2016, 17:53

Имам познат с наит вижън, който ми каза, че не го е използвал повече от 3г. Няма как да гледаш дисплея и да си фокусиран на пътя. Пакет светлини за сметка на това е задължителен.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook