BMW фамилна кола xD Ексти?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от msi200 » 16 Фев 2016, 8:59

Здрасти,

БМВ 5 серия е по-комфортно от Х5 само на високи скорости над 160, защото тогава в джипката става шумно. Също, над 160 има едни 3-4 литра разлика в разхода, докато при по-нормално каране не е толкова голяма разликата. Аз често пътувам с цялото семейство по 1000 км на ден и съм ползвал всякакви коли, включително и s-класа и 5-ца като имах само едно дете, но ми е най-удобно със SUV.

Имай предвид, че Х5 има 5-6 различни видове окачвания, които оказват огромно влияние на пътното поведение. 5-цата също ги има тези опции, но разликата не е толкова голяма, предполагам заради по-ниския център на тежестта.
Под активен волан имам предвид Active Steering.

Новата Кю 7 няма нищо общо със старата и според мен е по-добра от Х5 във всичко, освен i-drive. Задължително я пробвай.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от BorislavB » 16 Фев 2016, 12:16

Аз пък съм чувал,че частите на ауди по-скъпи срещу тези на бмв и мерц. :dunno:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от msi200 » 16 Фев 2016, 17:55

Да, на Ауди поддръжката е по-скъпа. Освен това, ако си купиш ново БМВ от България, в цената влиза поддръжката до 100х километра и 4г./200х км гаранция.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 16 Фев 2016, 20:34

Благодаря msi200! Много изчерпателно!

Бтв не знам дали си погледнал началото на темата, но колата ще се кара 85% от жена ми + имам 3 деца.
От тази гледна точка какво мислиш?

Поздрави,

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от msi200 » 16 Фев 2016, 22:50

Runnr написа:Благодаря msi200! Много изчерпателно!

Бтв не знам дали си погледнал началото на темата, но колата ще се кара 85% от жена ми + имам 3 деца.
От тази гледна точка какво мислиш?

Поздрави,


Видях, в такъв случай трябва да питаш половинката какво мисли :) Моето мнение е, че навсякъде по света за такива цели се ползват СУВ-ове.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от OPASNO LUD » 21 Фев 2016, 9:31

Аз бях в същата дилема преди няколко месеца и избрах Мерцедес поради 100милиона причини.Много зависи от бюджета,ако се гони топ автомобил то кю7,но тя излиза 180 плюс.Дизелът е безпредметен за мен при нов автомобил,за 2 л разход не си струват ядовете с адблуто.Относно комби или джип една Х3 има същото място като 5 комби,ГЛЦ също.Х5 е огромна кола и това си има плюсове и минуси

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 21 Фев 2016, 16:45

OPASNO LUD написа:Аз бях в същата дилема преди няколко месеца и избрах Мерцедес поради 100милиона причини.Много зависи от бюджета,ако се гони топ автомобил то кю7,но тя излиза 180 плюс.Дизелът е безпредметен за мен при нов автомобил,за 2 л разход не си струват ядовете с адблуто.Относно комби или джип една Х3 има същото място като 5 комби,ГЛЦ също.Х5 е огромна кола и това си има плюсове и минуси

Много интересно. Защо избра Мерцедес?
Оказа се, че цената на наточена 5ца е по-висока от наточена E, защото повечето неща в Мерцедес са стандартни. Също че на колите по- горе, има разлика 30% в цената в полза на ЕкласатА, на 3тата година.
Един познат твърдо ми препоръчва Е350 или CLS350 4M и двете.
Според него като качество и изпълнение са 50% по- добри от 5цата.
Също ми казаха, че новата 5ца ще се сглобява в УСА вече, не в Германия...
Между другото се оказа, че на x5 задните седалки са по-къси с около 10см и по-тесни с около 5 см от 5та серия.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от OPASNO LUD » 21 Фев 2016, 22:07

Аз съм любител на спортните коли,но просто коли като Х6 и Гле купе държат по-добра остатъчна стойност,а и скоро станах на 30.От Сув моделите,с най добро поведение са Х6М и Гле 450 купе.Мерцедесът е по-голям, вози по комфортно и е с въздушно окачване с максимален клиренс много над което и да било Бмв.В България всеки Мерцедес Гле идва с почти пълно оборудване и даваш малко пари за екстри,особено при 450 .

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 21 Фев 2016, 22:38

Като намесихме Мерцедес, трябва да призная че GLE наистина е хубаво, но за мен купето е по хубаво.И все пак дори и 450 има и бая допълнителни платени екстри... :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 21 Фев 2016, 23:15

OPASNO LUD написа:Аз съм любител на спортните коли,но просто коли като Х6 и Гле купе държат по-добра остатъчна стойност,а и скоро станах на 30.От Сув моделите,с най добро поведение са Х6М и Гле 450 купе.Мерцедесът е по-голям, вози по комфортно и е с въздушно окачване с максимален клиренс много над което и да било Бмв.В България всеки Мерцедес Гле идва с почти пълно оборудване и даваш малко пари за екстри,особено при 450 .

Лол станах на 30 :) искаш да кажеш женен с деца лол :)

Тази седмица ще се кача на една CLS 350. От всичко, което видях до сега, това е колата на Батман :) а Е класата впечатлява с багажник и място на задните седалки...
5цата е хубава кола, но излиза по-скъпа от CLS и Екласата, със сходни екстри. Малко по-спортна от по горните, но с топ ниво на оборудване. А не впеачатлява с нищо.

X5, X6 и GLS са no go за мен, защото са много по-големи коли, а като пространство са дори по-малки от колите на задните седалки. Не могът да се сравняват с Екласата изобщо.
По-голям багажник евентуално ако нямаш трети ред седалки. Ако имаш място за багаж няма.

А всички там Екодрайв неща, ти убиват багажника. За бензина почнах да се замислям.

Разпитвайки тези дни, не бих си купил кола от България и източна Европа подмъртно. Страшно е...



Sent from my SM-N910F using Tapatalk

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от OPASNO LUD » 24 Фев 2016, 0:37

И един мармот завиваше шоколада със станиол.Няма разлика в качеството на сглобката,има в различните пакети екстри.Впрочем всеки нормален човек отива до автосалон и сяда в колите.Но ако реално Глс не ти стига ,а той е огромна кола отиваш на ван.7 човека с багаж се возят с ван

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 24 Фев 2016, 1:05

Не ми пречи.
Разбира се, че има разлика както в качеството на сглобките така и качеството на материалите. Почвайки от презервативите и свършвайки до белото. Казва се стандарт.
За референция, пред БалкСтар богатите плачат, а пред Ниедерласунгщелетата не.

За тестдраив си прав.

Колата е една: ГЛС!
Защото е колата на Батман!

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от msi200 » 26 Фев 2016, 23:56

цитат: X5, X6 и GLS са no go за мен, защото са много по-големи коли, а като пространство са дори по-малки от колите на задните седалки. Не могът да се сравняват с Екласата изобщо.


Колега, джиповете са много по-широки от Е-класа и 5-ца на втория ред, а също и от S-класа и 7-ца къси бази. Също така, Х5 е по-широко от ГЛ на първия и втория ред, но пък ГЛ има пълноценен 3-ти ред. Както ти написах, в момента истината е в Q7 3.0тди, макар да не понасям Ауди.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 27 Фев 2016, 3:01

Ако имаш предвид широчина за краката може би си прав за джиповете. Широчината на седалките на x5е около 5см по-малка от тази на 5та серия. Дължината около 2. Не знам защо е така, но го мерих с дилър в представителството.

Спрях се на кола колега. CLS 350 cdi Shooting Break, 4M, 9G, Airmatic, AMG interior / exterior, и още няколко глезотии вътре. Направих тест драив, и колата беше ...
За мен лично тази кола е 5 години напред от всичко на пазара в този клас.
Семейна кола, но ултра спортна и луксозна.
Цената е под тази на БМВ 5ца със подобни екстри и не мога да ги сравнявам като цяло.

За Q7 няма да стигна. Надявам се да не изпускам много...




Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 27 Фев 2016, 3:07

Между другото Q7 и GL са по-евтини от 5та серия или CLSа...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Maverick_VS

Последни теми
Facebook