BMW фамилна кола xD Ексти?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 12 Яну 2016, 18:22

Runnr написа:Имам познат с наит вижън, който ми каза, че не го е използвал повече от 3г. Няма как да гледаш дисплея и да си фокусиран на пътя. Пакет светлини за сметка на това е задължителен.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Ами не знам, мой близък роднина има 7-ца с найт вижън, и аз я преценявам като хубава екстра.Не можеш, но е хубаво да поглеждаш от време на време дисплея...най-вече за спокойствие.Веднъж щях да се пребия заради крави, хем през деня.Но може и без него... :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 12 Яну 2016, 18:30

Lol по БГ пътищата какво ли няма :) една вечер м у Враца и Мездра имаше човек по средата на 2те ленти. Нов асвалт, без маркировка... наит вижън щеше да помогне много, но не при 180...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 12 Яну 2016, 18:45

Runnr написа:Lol по БГ пътищата какво ли няма :) една вечер м у Враца и Мездра имаше човек по средата на 2те ленти. Нов асвалт, без маркировка... наит вижън щеше да помогне много, но не при 180...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Прав си, всичко има...Затова за мен, найт вижъна е препоръчително-задължителна екстра... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 15 Яну 2016, 15:01

Здравейте Колеги,

вчера бях при дилър и съм разочарован. Огромен салон, пълен със М и I, но колите които ме интересуваха ги нямаше. Също дилъра не се впускаше в някакви обяснения за екстрите. За кола препоръча 100% X5, защото се очаквало да излезе новата 5ца 2017 и стария модел щял да се обезцени много бързо. Допълнителни ми каза, че без Навигация колата се е вечно моя: 99% от X5 и 95% от 5ците били с навигация.
Тест драив няма, и трябва да ходя друг град.

За колите (по оферта):

BMW X5 xDrive30d (КС41) (следващият двигател е 40d)
Colour and interior trim:
NAMY - executive leather Nappa with extended contents Mocha
Standard equipment: 1CB ACEA/CO2 Umfang /// 2PA Locking wheels bolts ///2VB Tyre Pressure monitor /// 302 Alarm system /// 413 Luggage compartment net /// 423 Floors mats, velous /// 502 Headlight washing system /// 508 Park Distance control ( PDC ) /// 522 Xenon /// 524 Automatic air conditioning /// 6AC Inteligent emerg calling /// 6AE TeleSer /// 6NS Convenience teleph & extended smartphone conn

Optional: 7S6 interior design Pure Experience /// 217 active steering /// 258 Runflat tyres ( това е безплатно ) /// 2TB Sport automatic transmission /// 2VM Adaptive suspension package Comfort ( мисля да го сменя на SPort ) /// 2WF Light alloy wheels 447 /// 346 Chrome line exterior /// 3AG Back camera /// 3AT Roof rails Aluminium /// 417 Sunblind fore rear side windows /// Comfort seats front electrically ( каза, че няма никаква разлика в широчината на седалките и мисля да се откажа ) /// 488 Lumber support front /// 493 Storage compartment package /// 494 Seat heatings front ( мисля да се отажа от това и да търся печка. Колата ще е гаражна ) /// 4NC additional heating ventilation /// 4UB 3rd row seats /// 563 Light package /// 575 Additional 12V sockets /// 5AC High beam assist /// 5AL Active protection /// 5AS Driving assistant /// 5DA psg airback deact /// 609 Navi Proff /// 676 HiFi loud s-m /// Rear Seat entertainment Pro ( мисля да се откажа от това ) ///710 М leather steering wheel /// 775 Roof antrazit /// и др безплатни

BMW 530d xDrive Touring: горе долу съшите екстри + Luxury Line и 1CD Brake energy regeneration ( стандартно оборудване ) + ECO Pro mode

Цената на колата идва основно от двигателя, разликата с базовия модел с няй малкият двигател е 30%. От екстрите близо 50% от цената идва от навигацията, Rear system entertainment pro и допълнителни ( умни седалки ).
Цените и на двете коли са почти еднакви - разликата е 4000 Еур.

Какво мислите?

Поздрави,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2016, 14:36

Какво ние мислим не е толкова важно :)

Качи се и ги покарай и ще разбереш. Срамота е коли за 6 цифрени суми да нямат тест драйв.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 16 Яну 2016, 14:46

Наистина прецени си сам...Не ми се вярва да няма тест драйв, настоявай- все пак не си купуваш чувал с картофи! :mhihi:
Това за 5-цата е вярно, но донякъде...Новата 5-ца се очаква да се появи септември тази година на салона в Париж, но все пак колко да паднат цените на F10...не ми си вярва много, но ще има. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 16 Яну 2016, 23:54

Имено това ме ядоса при дилъра: все едно си купувам чувал с картофи. Ако новата петица излиза Септемви или я чакам, или грабвам x5. Това, което ме спира при x5 е reviw: дават и 7 от 10. На 5 цата и дават 9 от 10 в Top Gear. Иначе ми направи впечатление, че 5цата е по-просторна отпред, а x5 от зад. Не смятате ли, че 3d е слаб двигател за x5? Все пак е 2 тона?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2016, 0:03

За семейна кола колко силен двигател ти трябва? Аз съм карал веднъж 4.0D и ми се видя много умряла, а всички казват че много върви. Явно въпрос на гледна точка и очаквания.

На мен 5-цата ми се вижда по-практична като семейна кола. Освен това ще харчи по-малко и ще е по-динамична със същия двигател. Но пък хикса е по-сигурен, което е най-важното като си возиш децата в него.

Въобще труден избор. :mhihi:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от c04 » 17 Яну 2016, 0:37

bum_bum написа:За семейна кола колко силен двигател ти трябва? Аз съм карал веднъж 4.0D и ми се видя много умряла, а всички казват че много върви. Явно въпрос на гледна точка и очаквания.

На мен 5-цата ми се вижда по-практична като семейна кола. Освен това ще харчи по-малко и ще е по-динамична със същия двигател. Но пък хикса е по-сигурен, което е най-важното като си возиш децата в него.

Въобще труден избор. :mhihi:

За това трябва да се покарат...3,0d си е достатъчен,ако пък искаш нещо бая мощно M50d е на линия, въпреки че с тези три турбини не съм сигурен какъв ресурс ще има... :mhihi: В новата 5-ца ще има и дизел с 4 турбини... :paranoid: Ако не бързаш може и да я чакаш, но докато започне да се продава сигурно ще е чак догодина, а и цената не е ясна. Х5 е хубава кола, но и 5-цата е...Моят съвет е задължително покарай и от двата модела и реши кое ти е по удобно, по подходящо за теб и тогава купувай. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от бабъл » 17 Яну 2016, 8:32

Прибери се в България , тук няма проблем за тест драйв ! Преди време щях да купувам Х3 и ми го предоставиха за уикенда. Тогава още беше Камор. В Германия явно не им дреме много. Правил съм тест драйв и в Австрия, но там беше за 20 мин. с придружител. Карал съм 2.0 дизел 184 и за Х3 е ок според мен. Би трябвало 3.0 при Х5 да е с подобно поведение. Задължително си поръчай тъмни стъкла, лятото за децата отзад е голям плюс.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2016, 9:27

Да си кажа и аз "рецитацията". Колега, помисли трезво за телефона. Имам такава екстра в моя 11-годишен варел и реално никога не съм я ползвал. Ще пътуваш с малки деца и жена си - значи те четиримата ще слушат 1:1 твоите разговори, а твоят събеседник ще слуша как децата пищят и пеят е колата... Мислиш ли, че можеш да проведеш сериозен разговор при това положение?

Аз лично съм против ненужните ектри - гледам на тях като на потенциални проблеми по колата си. Разбира се, за мен въпросът за продажба не стои... Но за автомобил до 3 години едва ли ще ти направят проблеми... Имам един приятел с КИА, който от всичките ми екстри най-много завижда за темпомата, защото му се налага да пътува из Европа и казва, че след първите 500 км. му се схваща десния крак. Аз реално ползвам парктроника и понякога - навигацията, когато търся определен адрес в непознат град.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от @2bar » 17 Яну 2016, 22:04

аз се замислих, какво точно означава фамилна кола?

кара се предимно като първа кола - ходи се с нея на работа и събота и неделя цялото семейство отива някъде?

или кара се предимно от жената - до детската градина, училищите, магазина и т.н.

ако е първият случай - колкото повече, толкова по - добре. Разбира се за някои работи зависи, колко са големи децата (подгряване на задните седалки, защото ако са още със столчета, подгряването няма да има смисъл). Нощното виждане го намирам добре (опитът ми е с 222, нямам идея, как работи при бмв). Head Up също е много полезно - имало е, сигурно и ще има моменти, в които за момент се разсейвам, за да погледна скоростта и точно един такъв момент може да струва скъпо. Навигацията е задължителна - особено с Head Up. Телефон - няма смисъл да го коментираме. Седалки с памет - страхотно - всеки си има запаметена позиция и влизайки в колата просто не губиш време с настройки. Освен това седалките с памет вървят и с автоматика на огледалата (на задна пада огледалото) и т.н.

ако е вторият случай - не разбирам, защо трябва да е дизел. Поне при мен от в къщи до детската градина са точно 3 мин и после до училището още 3 мин. Магазини и всичко друго сигурно ще е макс. 10км. При такива разстояния определено бензин е правилният избор. Да не говорим за данъци, разходи, филтри за твърди частици и т.н.

колкото до дилъра...нещо не разбирам. готов си да платиш чисто ново х5 и дилъра не е в сътояние да ти предостави едно за събота и неделя, за да можеш да го покараш? Или дилъра нещо не е наред (обикновено се оправя с писмо до бмв Мюнхен) или ти нещо не можеш да се оправиш с него и те взема за глупак.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 18 Яну 2016, 1:11

Благодаря ви много на всички за мненията. Нещата почнаха да се изчистват за мен.

Фамилна кола за мен означава: товаря 3 деца с купища багаж, а понякога и баба ( за това се замислям за 5+2 места) или дерег и пътувам 2000км комфортно ( за два дни). В същото време жена ми да може да направи 500 км ( служебно) за ден без да се изморява. Също до сега не съм обикалял Европа с кола и мисля да го направя. Очаквам да правя около 50k km на година.

Един колега каза по-горе и вече мисля като него: малък двигател много екстри или голям двигател малко екстри. За съжаление в екстрите влизат и неща като адаптивно окачване и спортен автомат, неща без които тази кола не може.

За дилъра няма За
коментирам. Разочароващ!

Мисля в крайна сметка да взема: добър двигател, автомат и окачване. От екстрите: ще взема кожа, навигация, спортен волан, 3ти ред седалки за Х, алуминиевите детайли, активна защита, задна камера и щори. Всичко друго ще си го спестя.

Подгряването е супер, но колата е гаражна. Двдтата са ок, но са само двдта - ще взема ипади със стойки по-евтино. Night vision i heada up са глезотии, панорамбия таван и панорамната камера са абсолютно ненужно, а затъмняването на стъклата не им е читаво по начало.

Последното, което ще направя е запитване към дилъри в Германия, Италия и Холандия. Може и да ми излезе по-евтино.

Поздрави,

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от msi200 » 15 Фев 2016, 19:15

От личен опит казвам, че за семейна кола Х5 е много по-добре от 5-ца. Купето на Х5 е много по-широко, по-безопасно е, децата имат по-големи прозорци да гледат навън, задните седалки се регулират във всички посоки и т.н..

Както са ти казали, 5-цата е на края на производството си и Декември излиза нова, докато Х5 ще се прави до 2019.

Относно екстрите, за дълъг път са важни комфортните седалки, а ако ще товариш колата- въздушно окачване отзад, за да не кляка. Х5 със 7 места е задължително с въздух отзад. Кожата "Дакота" е много по-издръжлива от по-скъпите варианти. Бих добавил като минимум навигация и люк. Неща като автоматик, темпомат, климатроник и т.н. си ги има фабрично.
Ако искаш да се ръснеш повече, слагай най-скъпото окачване и активен волан и ще караш съвсем друга кола.

И друго нещо - аз съм заклет фен на БМВ, но новото Q7 е значително по-добро от Х5-цата.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW фамилна кола xD Ексти?

Мнение от Runnr » 15 Фев 2016, 20:53

msi200 написа:От личен опит казвам, че за семейна кола Х5 е много по-добре от 5-ца. Купето на Х5 е много по-широко, по-безопасно е, децата имат по-големи прозорци да гледат навън, задните седалки се регулират във всички посоки и т.н..

Както са ти казали, 5-цата е на края на производството си и Декември излиза нова, докато Х5 ще се прави до 2019.

Относно екстрите, за дълъг път са важни комфортните седалки, а ако ще товариш колата- въздушно окачване отзад, за да не кляка. Х5 със 7 места е задължително с въздух отзад. Кожата "Дакота" е много по-издръжлива от по-скъпите варианти. Бих добавил като минимум навигация и люк. Неща като автоматик, темпомат, климатроник и т.н. си ги има фабрично.
Ако искаш да се ръснеш повече, слагай най-скъпото окачване и активен волан и ще караш съвсем друга кола.

И друго нещо - аз съм заклет фен на БМВ, но новото Q7 е значително по-добро от Х5-цата.


Направо ме разби като "Битълсите" брат xD :clap:
Честно казано се чудех защо всички препоръчват 5цата като семейна кола, а не X5цата. Както и според повечето колеги 5цата е по-комфортна на дълъг път?

Последно се бях спрял на 530Xd с M пакет, адаптивно окачване и спортен автомат.
Сега ще проверя и X5 с M пакет, адаптивно окачване и спортен автомат.
Какво е това с Активния волан? Имаш предвид Active Steering?

А това с Q7цата да не говорим :help: С БМВ няма опит, но преди време карах Q7ца доста наточена, и се чувствах като в голяма консервна кутия, и с радост я разкарах...
Нямаше радост в тази кола :driving:

Последните няколко седмици имах проблеми с "ценообразуването" и тест драйвА на БМВ :banghead:, но тази седмица съм в БГ и ще се поразходя до дилърите на БМВ и Ауди...

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook