Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от BorislavB » 02 Фев 2016, 1:20

и на мен така ми казаха за данъчното. не сме сигурни най-добре иди да провериш... за ВТ става въпрос...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от Black-Power » 03 Фев 2016, 16:31

Не се завежда. Отиваш и пускаш декларация. Една седмица след това, можеш да видиш името си в системата.
Stop me, if you can ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от MMG » 06 Фев 2016, 14:41

Напротив, в София вече автоматично се завежда на отчет в данъчното. Информацията достига до тях по служебен път.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от Lenco » 15 Фев 2016, 22:41

От началото на миналата година, поне в големите градове или поне в Бургас информацията от КАТ отива в общината.
Януари 2015 бракувах една и регистрирах друга в Бургас. Данъка на втората тръгна автоматично, а след три месеца дойде писмо за бракуваната, че съм пропуснал няколко данъка, които си платих с лихвите.
Като гледам, не е далеч времето, в което ще си приберат всичко, което си мислихме, че сме спестили, че и отгоре.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.10.2016
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от zipoo » 19 Окт 2016, 21:19

А случайно имате ли координати на такъв шано нотариус. А и , поне ако не става без бележка за данък, поне ако е с пълномощно нядаявам се да го завери.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от B.Stoimenov » 04 Ное 2016, 12:44

E36TM написа:Инфо от първа ръка - в КАТ не искат платени данъци от предния собственик. Необходимите документи са:
Договор за покупко-продажба - копие и оригинал
Гражданска отговорност - малък и голям лист (ако случайно големия не е във вас - отивате пред портала в SDI има голяма соц сграда и молите за извлечение за това има ли в момента активна застраховка колата. Струва 4лв.)
Малък и голям талон на колата
Лична карта

Всичко става за 30мин с чакането на опашка от средно 5 човека на гише. Такса 13.40лв имате.

Само не стана ясно, дали автоматично колата ми се завежда в данъчното, след като съм променил собствеността в КАТ или трябва да се ходи в общината. Интересното е, че и самите служители в КАТ не го знаят.

Дано съм бил полезен. Става дума за КАТ София. Документи се приемат до 16ч. Не правят изключения :idea:


Да, до 2 седмици ще ти излезне колата в "наличност" в общината :) Автоматична е системата. ..но не и при продажбата :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 25.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от s.milevv » 05 Ное 2016, 7:54

Врътката с бракуването не винаги и излиза сметката.
Общо взето намираш човек с вторични даваш му я и взимаш документ за бракуване. С документа отиваш в кат и я свалят от отчет. После човека с вторичните минава един технотест (900 лв. мисля, че струваше) отива в кат еко такса на ново плюс гражданска и колата е регистрирана.
Пак казвам за да имаш сметка трябва да не си плащал данък 4 години на кола с около 1600 2000лв. данък.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: AlonsoBest

Последни теми
Facebook