Важно! Двигател N47, производство 2007-2011

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: Важно! Двигател N47, производство 2007-2011

Мнение от whisky_touch » 06 Сеп 2018, 6:19

И моя майстор ми каза че частите реално са около 2 листа формат А4 и че цената не е голяма, повечето е за труд, защото се разкоства всичко от долу. Аз по принцип не чувам верига, гледах клипове в youtube да се ориентирам и за мене мотора си звучи като нормално дизелче, чудя се дали превантивно да ги давам тия пари или тя преди да се скъса ще почне да трака брутално и няма как да не се разбере. Притесняваме както всичко е ок и няма симптоми и изведнъж да се скъса или това не е възможно?
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

Потребител
Аватар

Мнение от g_cholakov » 07 Сеп 2018, 8:54

Всичко е възможно, казват, че и без симптоми се късала веригата. Моят двигател нямаше странични шумове, като го отворихме веригите нямаха съществени признаци на износване за 256 хил. км. Сега след като съм ги виждал по-скоро не бих го отварял без симптоми. Чувал съм как трака иначе верига за смяна на 90 хил. км.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от whisky_touch » 10 Сеп 2018, 6:52

Май ще я закарам при Милен и няма да се занимавам нито с аутобавария нито с моя майстор. Човека поне знам че си разбира от работата. Ще пиша после какво е станало и колко е излязло, за да знаят другите, които минават по същия път.
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Кара: отново с компресор
Мечтае да кара: F10 на газ
Детайли за колата: Evergreen model

Мнение от barty » 11 Сеп 2018, 5:52

whisky_touch написа:Май ще я закарам при Милен и няма да се занимавам нито с аутобавария нито с моя майстор. Човека поне знам че си разбира от работата. Ще пиша после какво е станало и колко е излязло, за да знаят другите, които минават по същия път.

Кой Милен?
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от whisky_touch » 11 Сеп 2018, 6:27

Милен, само с бмв-та се занимава, сервиза му е в орландовци, преди не знам, ако не се лъжа беше в суходол. Доста го хвалят по форума, вчера му я оставих, каза че за 2 дена ще е готова и да не се тревожа

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от whisky_touch » 15 Сеп 2018, 9:59

Здравейте, взех си колата, за 1 ден стана цялата галимация. 3 вериги, зъбни колела и каквото там си трябва по смяната на тия неща е 1570лв с труда. Колата е x1 e84 1.8d 2013г. Вече не се чува тракането, което преди се чуваше при 1500 оборота. Изминати са 50км градско и 200 извънградско и засега всичко е наред.
Имам един въпрос обаче, като се подава газ на колата, примерно около 2000 оборота, има едно леко треперене в купето, без значение дали си с 50 или 150км/ч. Това си го имаше и преди да се сменят веригите. Интересно ми е дали е нормално за 4 цилиндров дизел, защото цял живот карам само бензинови бмвта. Това ми е първият дизел и може и да е нормално да има все пак повече вибрации от бензина. Вие какво мислите

Потребител
Аватар

Мнение от bmw1n47 » 13 Мар 2019, 16:30

Здравейте,
Колегите, които са сменили веригите в определен сервиз, нека да споделят мнение. Къде е най - изгодно и съответно качествено, с отигинални части? Имам бмв 1, 120 дизел, Август 2007. Чудя се какво да правя, колата е на 162500 км, в мопарт ми отправиха оферта 2300.

Потребител
Аватар

Мнение от Kolev123 » 10 Апр 2019, 7:47

Тази акция с вериги до кога важи?

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Мнение от nikola59 » 12 Апр 2019, 0:36

Kolev123 написа:Тази акция с вериги до кога важи?

Такава акция вече отдавна няма!
bmw1n47 написа:Здравейте,
Колегите, които са сменили веригите в определен сервиз, нека да споделят мнение. Къде е най - изгодно и съответно качествено, с отигинални части? Имам бмв 1, 120 дизел, Август 2007. Чудя се какво да правя, колата е на 162500 км, в мопарт ми отправиха оферта 2300.

Ползвай търсачката - писано е многократно по въпроса.

Предишна

Назад към Основен Форум