Новото BMW 7er (G11/G12) (2015)

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Koliu » 23 Яну 2015, 17:08

Трябва да се изчака реалния модел на 7 серия, за да се коментира коректно. Но единствено не разбирам какво толкова се радвате на Ес-класата, която технически е 1:1 със стария модел Ес-клас, а вътре е толкова набързо направена (като обща архитектура имам предвид, като лукс и материали си е супер) - просто са пльоснали два огромни екрана и толкова. Технологично е на нивото на автомобил от 2010 - и двигатели и окачване и управление и инфотеймънт(вьобще софуерно) Най-смешно е т.нар. Magic не-знам-си-какво-окачване, което би трябвало да"изглажда" пътя, но 1-во, че изглажда само ако не са резки неравностите9а те 90% са резки) и 2-ро работи само до скорост от 130 км/час. :shock:
А за 7-цата съм сигурен, че ще светлинни години напред технологично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от host » 23 Яну 2015, 17:14

Аха, салона обявяван от почти всички за най-ергономичния и удобен в света е направен набързо и технологично е 5г назад ... :bowdown: да речем че не сме на едно мнение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от acho.rs » 23 Яну 2015, 21:05

host написа:Аха, салона обявяван от почти всички за най-ергономичния и удобен в света е направен набързо и технологично е 5г назад ... :bowdown: да речем че не сме на едно мнение.

Къде е тая обява за най-ергономичния :kuku: Особено пък с телевизора през цялото табло . Колата изглежда скъпа и нова, но ако наистина е на базата на стария модел ... няма да им е за първи път на Бенц да пуснат нещо ново на базата на старо
Най-смешно е т.нар. Magic не-знам-си-какво-окачване, което би трябвало да"изглажда" пътя, но 1-во, че изглажда само ако не са резки неравностите9а те 90% са резки) и 2-ро работи само до скорост от 130 км/час. :shock:

Само за това не съм съгласен - първо еС класата винаги е била еталон за комфорт и второто - тепърва развиват технологията - скоро ще вдигнат скоростта при която работи . Цената за тази екстра е доста ниска на фона на другите екстри в лимузината . Да не говорим, че освен в Германия ограничението на скоростта е 130км/ч и сигурно има някаква връзка :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Koliu » 23 Яну 2015, 23:24

Колега,еталон е въздушното окачване.Меджик е друга нова опция.Може да им поразгледаш ценовите листи.Но идеята ми е, че това меджик окачване го промотират като най-голямата иновация,а е пълна шит-ня.
Просто аз съм маниак на тема техника и смятам,че флагмана на една марка трябва да показва нейната напредничева иновативна инжинерна мисъл,а не да използва старата техника, маскирана с много лукс и екстериорен дизайн.
Убеден съм ,че 7 серия ще е инжинерен връх,а вече външния дизайн е въпрос на вкус и таргет-пазари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от axel.folu » 25 Яну 2015, 12:04

Колата е доста красива и салона и е готин не е претрупан обаче съм забелязал че все по тесни ги правят новите коли защо казвам тесни преди време се качих във чисто ново F10 530 отпред едвам се побрах притежавам и е60 отпред си ми е супер не е тясно колкото новите поне мое наблюдение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.02.2010
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от blago72 » 25 Яну 2015, 16:10

Яко технологии, полза от тях - малка. Но пък заради тях, никога няма да притежаваме тези коли.

Не че нещо им пука на производителите точно за нас, естествено.

А за качество...Нека не забравяме, че хората, правещи част от клъстъра са в България, че и вече я караха тази седмица за тестове.
Всички изглеждаха в пълно съзнание след това и никак не бяха потресени от преживяното. Цвето-музика и шарения, все по-зле като истинска техника и качество.

Да изчакаме и да се уверим и ние.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Koliu » 26 Яну 2015, 15:11

blago72 написа:Яко технологии, полза от тях - малка. Но пък заради тях, никога няма да притежаваме тези коли.

Не че нещо им пука на производителите точно за нас, естествено.

А за качество...Нека не забравяме, че хората, правещи част от клъстъра са в България, че и вече я караха тази седмица за тестове.
Всички изглеждаха в пълно съзнание след това и никак не бяха потресени от преживяното. Цвето-музика и шарения, все по-зле като истинска техника и качество.

Да изчакаме и да се уверим и ние.

Колега,
как няма полза от техниката? Според мен техниката е единствения смисъл да си купиш автомобил като БМВ - да караш 184 коня, 4х4 и да ти гори 5/100 или да ускорява до 100 за 4-5- сек без да тежи 1000 кг или да е с окачване/волан/реакции на педала, които могат да са комфортни или спортни с натискане на един бутон или да е с интелигентни фарове, които осветяват като ден, не заслепяват отрещните, завиват преди автомобила, енергоспестяващи са ис дълъг живот и и т.н и т.н и т.н.
То иначе една Шкода върши добре задачата си да те закара от т.А до т.Б . Даже и Дачия става...
А за шаренията - нека не забравяме, че автомобили като 7 серия се продват нй-вече в Азия, Среден изток и Америка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от axel.folu » 26 Яну 2015, 15:15

Koliu написа:
blago72 написа:Яко технологии, полза от тях - малка. Но пък заради тях, никога няма да притежаваме тези коли.

Не че нещо им пука на производителите точно за нас, естествено.

А за качество...Нека не забравяме, че хората, правещи част от клъстъра са в България, че и вече я караха тази седмица за тестове.
Всички изглеждаха в пълно съзнание след това и никак не бяха потресени от преживяното. Цвето-музика и шарения, все по-зле като истинска техника и качество.

Да изчакаме и да се уверим и ние.

Колега,
как няма полза от техниката? Според мен техниката е единствения смисъл да си купиш автомобил като БМВ - да караш 184 коня, 4х4 и да ти гори 5/100 или да ускорява до 100 за 4-5- сек без да тежи 1000 кг или да е с окачване/волан/реакции на педала, които могат да са комфортни или спортни с натискане на един бутон или да е с интелигентни фарове, които осветяват като ден, не заслепяват отрещните, завиват преди автомобила, енергоспестяващи са ис дълъг живот и и т.н и т.н и т.н.
То иначе една Шкода върши добре задачата си да те закара от т.А до т.Б . Даже и Дачия става...
А за шаренията - нека не забравяме, че автомобили като 7 серия се продват нй-вече в Азия, Среден изток и Америка...


Така е колега техниката е бъдещето :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.02.2010
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от blago72 » 28 Яну 2015, 18:02

Техниката сама по себе си не е лоша, но не трябва да забравяме цената, на която ни я предлагат и надеждността във времето (измерваща се в изключително скъпи ремонти).
Аз поне се притеснявам от това, което виждам в последните генерации автомобили на премиум производителите на автомобили 100-150к км.
Доста скъпи ремонти, а допълнителният ефект за мен не си заслужава огромната инвестиция.

Отново, ако колата ще се кара в гаранционен срок, нямам възражения (а това е основният целеви сегмент). Мен, като потенциален потребител на втора употреба автомобили от този клас, ме плаши съмнителната надеждност и високата цена. Гледам през моята призма, а не от теоретични съображения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от axel.folu » 28 Яну 2015, 20:41

Имаш пари караш :P

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.02.2010
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от blago72 » 29 Яну 2015, 14:31

axel.folu написа:Имаш пари караш :P

Сигурно, но не е съвсем по темата.

Проблемът е, че за да се постигнат толкова ниски цени на самата кола (винаги новите модели са по-скъпи от предходните с нещо не много по-различно от инфлацията), се занижава качеството на изработка на всичко (под формата на по-малко реални тестове, по-компромисни материали, по-малко резерви във всичко при проектирането, водещо до по-малко вложени материали).
Наричат го коли, произведени от счетоводители, докато виновни са по-скоро развойните отдели с изискванията да се добавят безумни екстри.

Втората политика да се компенсира занижената първоначална цена на изделието е да те натоварят в цените на резервните части и да ги направят колкото се може по-трудни за ОЕМ производители.
Методът е добре познат от пазара на принтерите, като в случая с колите се плаща огромна надценка за "развойна дейност" :)

Излишно е да коментирам теми в този форум, в които се говори за недопустими за моите разбирания дефекти с вериги, елементи от окачването, дюзи и прочие неща на коли на 3-5-7 години, като стойностите на частите надхвърлят 20% от моментната стойност на колата.

Давам си сметка, че надали ще убедя хора, които искат колата им да паркира сама с копче от дистанционното, да има 12 зони за масаж, всяка със своя програма и ще се смеят на 10 еърбега.
Пониженият разход на гориво е добър, но не ако е за сметка на повишения в разхода за други неща (поддръжка), което изравнява цената на километър.

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Flash » 12 Май 2015, 23:27

Изображение
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Дидо85 » 13 Май 2015, 9:21

Красавица, харесва ми по-спортното усещане, което са и придали. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от M-coupe » 13 Май 2015, 11:12

Даже и М7 ще има :mhihi: да видим какво ще измислят :driving:
http://fakti.bg/avto/142517-bmw-m7-vse-pak-shte-ima
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Flash » 15 Май 2015, 1:44

http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook