Новото BMW 7er (G11/G12) (2015)

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от MonsteR » 11 Юни 2015, 21:31

Добре де, малко силно се изразих, просто съм разочарован.. Не е рядко грозна, но не е това което трябва да бъде. Не те грабва.. казваш си ... ъъъ това ли е .. ъъ можеби е добре.. ама ъъъ не съм сигурен, чакай да го видя отзад... аа добре е отзад.. ъъъ абе май става... ъъъ...

Е за мен един флагман не трябва да оставя и капка съмнение че е страхотен.. както да речем новата 3ка... еми страхотна е... новата 5ца.. еми страхотна е... обаче новата седмица.. ъъъ май ще ми харса ако продължа да я гледам 3 години... ама може и да не ми хареса..

Модела е определено еволюционен, но за мен лично казвам е слабо изпълнение и не на ниво.. някой ще бъде уволнен :mrgreen: издънка.

Иначе съм сигурен, че удоволствието от шофирането ще е на ниво. Но защо не го направиха малко по привлекателен?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от bangelov » 11 Юни 2015, 22:31

Да добавя една снимка с М пакет :)

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от M-coupe » 11 Юни 2015, 22:37

М пакета е друга бира :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 11 Юни 2015, 23:03

С М пакета изглежда по-агресивно. :twisted:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от M-coupe » 12 Юни 2015, 17:04

Пилев написа:Това е алуминии, невъзможно е да е пластмаса. То в Це класата почнаха да слагат алуминиеви копчета. В 7-цата няма шанс да са пластмасови.
Интересното е че според изтеклите цени базова 730 е 200 000 лв., а базова s350 160 000. 40к по-скъпа от S-class :shock: . Ест. ако са верни цените, които гледах.

Единственото обяснение за по-скъпата базова цена е използването на карбон... поне аз така си го обяснявам :yes:
http://aboutcars.bg/2015/06/%D0%BD%D0%B ... %B5%D1%88/
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Пилев » 12 Юни 2015, 21:11

Тук са изтеклите цени за Европа

Обаче това са уж официалните цени в USA

В момента F01 там започва от 74 000$
Което е 6000 $ разлика.

Би трябвало цените да не са толкова надути като в първия ред.

Иначе колата на мен ми харесва страшно много.
Само тъпия дигитален клъстър ме дразни. Искам си стрелки :mhihi: . Такива таблети за табла е присъщо на ситроен. Е все пак не са два монитора, и толкоз. Поне са оставили малко от очертанията на оборотомера и скоростомера. И може би и седалките ми идват прекалено нашарени. Предпочитам малко по изчистени. НО това да са му проблемите.
Бих казал, че е доста близо като черти, външни и вътрешни, до ф01.
Разликата е65->ф01 беше много много по-голяма от колкото ф01->г11

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 30.01.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от ACCELERATOR » 12 Юни 2015, 23:54

Липсва WOW-ефекта, който имаше S-класата, и като цяло бях леко разочарован в началото. Може би очаквах малко повече агресия. Прекалено консервативен дизайн. Но от друга страна, това е 7-ца, нормално е да е малко по-сдържана.
Обаче, колкото повече я гледам, толкова повече ми харесва. Колата е уникална, определено най-красивата и модерна 7ца досега. Мисля, че на живо ще е страхотна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от @2bar » 13 Юни 2015, 7:09

bmw maniqk ivo bmw написа:
@2bar написа:от колата не лъха никаква елегантност или нещо подобно.

Не знам според теб кое е елегантно, но за мен колата си е баш елегантна.


за мен, това е елегантно....
https://www.youtube.com/watch?v=Sa2QYxK4R9U

интериора на 7цата ми идва също малко грубичък....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Djelebov » 13 Юни 2015, 8:40

Уникално грозна кола!!! :puke: :puke: :puke: Може би въпрос на вкус?? - Нееее, просто е грозна :mhihi:
Е65 беше ужас! -> Фейса на е65 беше позакърпен, но не достатъчно -> F01 малко го позаоблиха, но пак е кашон с текстури... и ся пак мега грозната кола .. Можеха поне да взаимстват стратегията от ауди и да направят по-голяма F10-ка..супер разочарован съм :( S класата е на светлинни години напред...

Що се отнася до съвременния дизайн на последните три 7-мици, вярно е, че много хора го харесват и още толкова (като мен) смятат, че е отвратителен и ако някой каже, че е въпрос на вкус нека се замисли малко: имаше ли някой, който на времето да казваше "е39 ми е грозно" или е46??...Имаше ли някой, който при излизането на е38 да каже "Уникално грозна кола"??? :nono:
Както се казва в една приказка на Ханс Кристиан Андерсен, "Царят е гол" :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Djelebov » 13 Юни 2015, 11:54

Mario Pankov написа:По принцип е въпрос на вкус. Преди 20 години не е много адекватно сравнението, защото нов модел излизаше на 7-8 години и БМВ имаше 3 основни модела и един по-рядък в гамата си. Сега виж колко са - работата за дизайнерите и скъсените срокове са предизвикателство. Освен това, компанията има дизайн концепция, която е характерна за бранда - двете решетки, фаровете с агелски очи, формата на купето. При тези критерии, трудно можеш да направиш уникално красив автомобил за всеки един сегмент - виж другата луксозна марка - Мерцедес, да C и S класата са наистина много красиви коли, но 4x4 гамата им не особено ( не че на баварците е първа хубост ). Представи си, ако ги бяха накарали да направят БМВ, което да конкурира G-class и дали искаш да си на мястото на дизайнера, който ще ръководи проекта.


Не мога да се съглася с примера с G класата - при нея на практика няма различни поколения, а само фейслифтове и тя няма как да има еквивалент в другите марки, защото на практика е модел от преди 30 години с нови технологии. Като е21 с ксенон, салон и мотор и електроники от е90 ;) Разликата е, че за G-класата има хора (пазар), които биха дали 200-300 000 за стара визия с нови технологии ;)

Иначе това което се опитах да кажа е, че като излезе някоя А6-ца примерно, на някой хора им харесва страшно много, а на други им е безразлична/еднаква с останалите аудита или просто не им пука за нея; когато излезе Е-класа, за някой е прекалено чичковска, за някой е прекрасна и елегантна, за някой не достатъчно агресивна..., докато когато излязоха е60 и е65, те не бяха безразлични на никого - едни полудяваха от кеф по дизайна, а за други не просто бяха грозни, а направо им дразнеше окото. С G11 ще е същото, а за мен при тази цена колата трябва или да е по вкуса на клиента или не, без да се чуват думи като грозна или отвратителна ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от @2bar » 13 Юни 2015, 12:51

G класата си е икона и след като има хора, които са готови да платят толкова пари за нея, не виждам защо трябва да я променят.

иначе за новата 7ца чак грозна и отвратителна не, но в никакъв случай, елегантна. просто една 7ца. Дано поне да се кара малко по - леко в сравнение с предишната, че предишната си е направо като танк в сравнение с конкурента си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от Koliu » 13 Юни 2015, 20:47

Автомобилът е уникален. Красив и супер иновативен. Рядко се случва толкова иновации в един автимобил.
Конкуренцията,за първи път в този клас, е на светлинни години...Технологично Ес-класата е като от миналия век(да не говорим,че двигател/трансмисия/окачване са от предния модел)-абсолютна претоплена манджа. А най-лошото е, че с Це-класата са 1:1 като дизайн.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 25.05.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: кракомобил
Мечтае да кара: 760i

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от packa » 15 Юни 2015, 1:07

Доста противоречиви мнения давате колеги. За едни е елегантна и иновативна. За други е иновативна но не е това което са си представяли като визия за новата седмица. Други красива отвънка ъъъ вътре не ми харесва. Различни хора различни мнения. :bchug: Това е нормално. Истината е докато не се види на живо трудно бихме изказа ли по компетентно мнение. Аз лично бях доста резервиран към F01. Честно да ви кажа изобщо не ми допадна в началото, както и след година и след две. :nono: Не ми допадаше и толкова. През 2013 постъпих на работа в дилър на Опел и Шевролет. Там се запознах с един клиент на сервиза който си търсеше нов шофьор. Предишното момче се преместило в София. Та след два месеца станах шофьор във фирмата. Естествено на F01. :conf: Бях резервиран до момента на първото пускане на двигателя. :shock: Вече две година го карам и просто не мога да ви опиша как всяка сутрин когато отида в гаража да го взема адреналина ми се повишава макар стотици пъти да съм го правел. :P
Това което трябваше да кажа с две думи а не да ви пиша романи е че една седмица за мене трябва когато се види на живо "да си седи на мястото" ако мога така да се изкажа. :) Трябва да изглежда като по големия батко на 3-ката и 5-тицата. А когато стъпи на асфалта да наказва, независимо дали говорим за недоразумението с неясна идентичност от Инголщат или паркетния лъв от Щутгарт. Независимо дали има гласови команди или тем подобни, не може ли да си извоюва уважение на пътя НЕ МЕРСИ! :nono: А повярвайте ми служебната F01 760i го може и то по безапелационен начин. :smoke:

https://youtu.be/TiLJ7XeqfN0?t=13m42s :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от VIKING_WARRIOR » 15 Юни 2015, 3:45

Изглежда прекрасно и внушително съобразено със политиката и дизайна на компанията БМВ. Самият надпис отзад е достатъчен - 7 серия. За тези които не им харесва мисля, че ако някой им го даде безвъзмездно ще им хареса много даже и изобщо няма да мислят,че е грозно ;)


Sent from my The Best Phone Ever using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Новото BMW 7er (G11) (2015)

Мнение от barabqga » 17 Юни 2015, 19:21

нямам търпение да видя от алпина какво ще покажат :yes: , мисля си ,че ще е убийствена след тяхната намеса , а на мен винаги са ми харесвали много техните доработки :twisted:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook