Колеги след реглаж дърпа на дясно

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от INTEGRALE » 23 Окт 2014, 12:10

Вече четири реглажа... Всички казват перфектно е ама...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от netmurder » 23 Окт 2014, 12:19

Вероятност за крива гума...??? Ако предните гуми са без посока, а само outside и inside, пробвай да ги размениш...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 21.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X6
Мечтае да кара: BMW X6M
Детайли за колата: BMW X6 4.0D M-performance pack 2017 , black 313bhp N57D30TOP

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от saleene » 23 Окт 2014, 16:10

За 4matic ли говорим ? ако е да търси проблем в предния диференциал , явно има проблем с ляво-дясно колело .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от INTEGRALE » 23 Окт 2014, 17:43

Нито са гуми нито има преден диф... Всичко ново по предницата, от до.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от choio » 23 Окт 2014, 17:57

INTEGRALE написа:Нито са гуми нито има преден диф... Всичко ново по предницата, от до.....


При мен преди седмица ,цялата предница се подмени,реглаж и всичко перфектно ,не тегли волана направо. Вчера сложих зимните гуми ...и волана ми се изкриви на една страна,завъртяхме гумите и нещата се пооправиха но пак има една идея кривина....гумите са ми стари и предполагам е от тях ,защото с летните всичко е ок...Завъртете все пак гумите,за всеки случай ... успех :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от Dirty M5 driveR » 23 Окт 2014, 18:23

INTEGRALE написа:Нито са гуми.....


Докато не се направят проби няма как да го твърдиш това. Една камара народ е така като им се каже "гуми" и веднага скачат, едва ли не сърдити вече, и отричат да е възможен проблем с гумите. После като се поиграе малко с местата им и нещата стават. А това се случва и с нови. Размени двете предни (дори и да са с посока) само за теста. Ако започне да дърпа на другата страна или пък спре значи е от тях. Отиваш на гумаджия да се позанимание и да ти каже дали ще се получи с тия гуми или не, и готово.
Последна промяна Dirty M5 driveR на 23 Окт 2014, 18:24, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от netmurder » 23 Окт 2014, 19:32

Аз не случйно написах за това да се разменят гумите, защото и при мен се е случвало... Като се прави реглажа, компютъра няма как да види ако има някоя крива гума, дори си мисля че гумите са единствения вариант и от тях идва всичко, надявам се колега като отстраниш проблема да кажеш от какво е било... Успех..
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от INTEGRALE » 23 Окт 2014, 20:13

Колата е моя от 5г. Сменила е няколко комплекта. Предни и задни са различни размери. Всичките са една марка и модел и са купени нови

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от Dirty M5 driveR » 23 Окт 2014, 20:45

INTEGRALE написа:Колата е моя от 5г. Сменила е няколко комплекта. Предни и задни са различни размери. Всичките са една марка и модел и са купени нови


Както решиш. И на десет места да я регулират няма да спре да дърпа, просто защото настройките на предницата ти са ок.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от INTEGRALE » 23 Окт 2014, 21:07

Че са ок и аз го мисля wtf, тва не е жигула. Лошото е че 95% от w211 дърпат леко надясно....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от choio » 23 Окт 2014, 21:26

INTEGRALE написа:Че са ок и аз го мисля wtf, тва не е жигула. Лошото е че 95% от w211 дърпат леко надясно....


Човек и аз съм ги взимал нови и си мислех че са ок....но в момента са на 3 год ,и волана ми застана вдясно,сложихме задните отпред и сега това е почти незабележимо,после сложихме летните гуми отпред и всичко стана перфектно ....сам си вади изводите. Просто пробвай за самата проба...не ми се вярва да има кола, която просто да си дърпа на някъде :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от гумата » 12 Фев 2015, 18:24

При всяка смяна на гуми се прави баланс на гумите. В този смисъл едва ли гуми от есента са се разцентровали или изкривили, защото като се изкриви гума се чуват звуци, биене и се вижда дори. На мен ми направиха баланс преди една седмица и след първите 500 метра, колата изкриви волана наляво. Върнах се и след като направиха баланс воланът се завъртя надяснооо. При всяко посещение майсторът с досада и пъшкане казва, че не му е от машината, а от колата. Да ама всъщност трябва да центрова по- точно и воланът си застава на мястото. Просто се уговорете, че ще пробвате и ако пак се изкриви пак да го центрова, докато се нагласи в средата. Точно след ремонт по ходова част се получава нужда от реглаж на ходова част и после майсторите имат дежурен номер да пъшкат и да казват, че я колата е удряна , я че е криво купето или поредната идиотия. затова се настоява до получаване на пълно изравняване на волана от майстора.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от Atsalov » 16 Фев 2015, 20:01

Защо пипаш отпред след като проблема идва от задницата?Смени си реглажните болтове на носачите отзад и после кажи какво е станало. Казвам ти го от опит! Имам си и аз една такава "бангия" ,и аз съм брал тези дертове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от SH3M37A » 01 Май 2015, 4:36

Аз пък скоро сменях цялата предница + дискове абе от до и гуми - при реглажа ми казаха ,че имам крив накрайник от ляво и ще ми дърпа ,ако не съм го установил до сега . Смених накрайника и заспа ,а накрайника беше нов ;) Така ,че не е само в гумите проблема ами понякога и частите са в г*за :)
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Колеги след реглаж дърпа на дясно

Мнение от INTEGRALE » 27 Юли 2016, 18:43

Колеги това като резултат как е ...
П.С. волана е една идея на дясно
Изображение

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook