Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2013, 19:30

Leon написа:А защо не "такса паркинг" на територията на общината, в която живееш. Колата може да си седи в твой двор, но можеш ли да докажеш, че я държиш там, а не на общинската улица? Я си плати за всеки случай.


Мани майтапа ама имаше такава идея преди да се въведе подобно нещо.
Изображение


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от F3P » 06 Окт 2013, 20:22

TRR написа:...Наистина е редно застраховката да се плаща за шофьора, а не за колата. В крайна сметка източникът на рискове е шофьорът с поведението си, колата е просто инструмент.


С 2 ръце и 3 крака съм ЗА застраховките да са на водача + система бонус-малус + повлияване от мощността и модела на колата + възрастта на водача. Иначе казано- НОРМАЛНИЯТ принцип за смятане на застраховки. Да ама ако подобно нещо се въведе гарантирам, че 80% от юзърите тук ще плащат 4-цифрени застраховки за Е36 320и => ще последват протести дето ще засенчат онези от 1997-ма година :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от raduslaf » 07 Окт 2013, 8:20

http://www.novini.bg/news/159799-%D0%BD ... D1%82.html
За 2.8ците ще плащаме по 800 лева :mhihi: Само от статията не разбрах със сигурност дали е само за водачи до 25 год, или за всички и дали е само за "мощни джипове" :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1145
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 compact 320td

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от iv4o9999 » 08 Окт 2013, 13:09

тия почват да се самозабравят, ще го видим на едната кола и изтича гражданската ноември и ще я правя чак май защото я карам само лятото, ако ме сурувакат нещо ще се похваля, отделно мацката където си правих гражданската и обясних ситуацията и каза няма проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: e46 330 CI + e36 M3
Мечтае да кара: e30 M3

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от AMERICANO » 10 Окт 2013, 14:46

Не трябва да се нервите толкова, имаме едни от най евтините застраховки на цяла европа... В Англия ми искаха 2600 паунда на година за колата а тя самата кола не струваше толкова :mhihi: :mhihi: :mhihi: ... Масово се изкарват Български коли в чужбина защото в бг е десетки пъти по евтино от колкото в чужбина. Тези "застраховки" са евтини дори и за нашите стандарти.
Изображение


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от F3P » 10 Окт 2013, 21:15

AMERICANO написа:... В Англия ми искаха 2600 паунда на година за колата а тя самата кола не струваше толкова....

А сега обясни що :?: Вероятни причини:

Говориш за мощна кола- да кажем от 328и нагоре.
На около 20г. си...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от raduslaf » 11 Окт 2013, 8:05

F3P написа:
AMERICANO написа:... В Англия ми искаха 2600 паунда на година за колата а тя самата кола не струваше толкова....

А сега обясни що :?: Вероятни причини:

Говориш за мощна кола- да кажем от 328и нагоре.
На около 20г. си...

Дори така да е, това са над 6000 лева. Идеята на човека е, че в чужбината данъците са адски. Тука и над 328 да е и под 20 г. да си, пак няма шанс да се получи дори 1/3 от тоя данък.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от Leon » 11 Окт 2013, 8:56

Най-много обичам извадени от контекста директни сравнения кое колко струва тук и някъде по света... То в една държава има огромни разлики в различните градове, какво остава за най-богатата ('айде една от тези) и най-бедната страна в ЕС.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от raduslaf » 11 Окт 2013, 9:08

Leon написа:Най-много обичам извадени от контекста директни сравнения кое колко струва тук и някъде по света... То в една държава има огромни разлики в различните градове, какво остава за най-богатата ('айде една от тези) и най-бедната страна в ЕС.

Кое от кой контекст е извадено?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от Leon » 11 Окт 2013, 9:23

Застраховките от контекста на средата, в която се ползват. Но важи за много други неща.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от raduslaf » 11 Окт 2013, 9:41

Leon написа:Застраховките от контекста на средата, в която се ползват. Но важи за много други неща.

Не виждам нищо извадено от никакъв контекст. Човекът каза, че в Англия са му искали над 6 бона за застраховка. Аз казвам, че в България не може да има такава цена. Сега вече какви са доходите тука и там, е друг въпрос, но пак нищо не е вадено от контекст. Дори този фактор да се намеси в сравнението, пак е по-скъпо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: e46 330 CI + e36 M3
Мечтае да кара: e30 M3

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от AMERICANO » 11 Окт 2013, 12:59

Бмвто е 330 ,а бях на 22 години. Но дори с разликата в стандартите там излиза по скъпо. В бг данъкът ми е около 300лв и гражданската е около 300лв, a минималната заплата е около 300лв на месец, средната да кажем, че е около 600лв, значи си плащаш годишните такси за колата за един месец. В Англия данък и застраховка са около 6000лв както казахте, но средната заплата е по-близо до половината от тази сума...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 22.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '10 E550

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от DAN40_91 » 11 Окт 2013, 20:33

Истината е, че Гражданска отговорност в България е прекалено евтина. Разбира се, стандарта на живот също е съвсем различен от UK, но лимитите по застраховката са горе-долу едни и същи - до 10 000 000 лева за неимуществени и 2 000 000 за имуществени вреди. При събитие с, недай си, боже, няколко смъртни случая, ако роднините на загиналите имат добър адвокат, застрахователя гори с доста солидна сума - стотици хиляди левове, а в някои случаи - милиони. Представете си колко полици ГО за по 200-300 лв. трябва да се сключат, за да се набере премия за покриване на тази една-единствена щета. И въпреки това, статистиката показва, че, всяка пета кола по нашите пътища няма тази ЗАДЪЛЖИТЕЛНА застраховка... :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от Nickelback » 11 Окт 2013, 20:47

Евтина ви е гражданската викате... Ми оплачете им се, да ви я вдигнат бре, ядове няма мисля :conf: Ама дали ще сте доволни като опрете до нея, а :?: :dunno: Нали знаете, че тия парички няма да отидат при вас като ви се наложи :roll: Колко трябва да е гражданската като автопарка в милата ни родина е примерно 80% от 15-20+ годишни коли :dunno: И пак не могат да покрият що-годе щетите... Сещате ли се, че в Англия цените на части/труд са съвсем други и е необходимо съответното финансиране?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имаш мпс плащаш гражданска независимо ...

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2013, 16:44

Тези застраховки, чиято цел е да имат по-скоро демотивиращ характер по-добре да не ги разглеждаме. Гледайте нормалната гражданска в Англия за да речем 30-тина годишен водач със 150кс автомобил. Или 20 годишен с 90-100кс автомобил.

Все едно да отида в Алианц и да се опитам да застраховам близо 20-тина годишна е36-ца и като ми кажат, че каското е 5к да ида я Англия и да кажа "абе тук каското ви много евтино бе". :dunno: Целта на високата цена е да те откажат просто.

Едно време нямаше граждански и кво? Как се оправяхме тогава? Помня в началото бяха и по желание и някаква смешна сума. Бях чул по ТВ, че трябва да се прави нещо такова и спрях на Минералсувенир имаше офис на ДЗИ и с некви дребни левчета от джоба, нещо като 6 или 8лв сключих първата си гражданска. От тогава бая време мина, но размера и вече набъбна до близо една минимална РЗ и има хора, които казват "евтино е". Ми като е евтино направи дарение на застрахователя в размер на 2к, че да си има, щото да не би случайно да работи на загуба. Цената трябва да е съобразена с минималната или средната РЗ за страната. От там нататък на който не му изнася да не предлага ГО.

Всички ЗК работят на загуба от ГО, но всяка година се чудят как да привлекат повече застраховани, че да им стане загубата по-голяма. То не бяха безплатни прегледи, бензин, че по едно време и печени пилета раздаваха :kuku:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook