БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Секретар на клуба
Аватар
Мнения: 1170
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E46
Мечтае да кара: самолет

БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от Секретар на клуба » 22 Ное 2012, 12:00

Една съвместна инициатива на "EUROPROJECT" и БМВ Клуб България - кръгла маса на тема "Транспортна безопасност"
Във връзка със световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия Областна администрация – Габрово, съвместно с Мобилтел и БМВ клуб България ще се състои среща на 22 ноември 2012 г. в хотелски комплекс „Боженци”, община Габрово.

Двама представители на БМВ Клуб България ще вземат участие с презентация на тема "Добри практики за увеличаване на безопасността по пътищата и споделен опит от БМВ Клуб България – най-голямата автомобилна общност в страната" (Росен Коларов и Александър Цветков)

Също така в програмата ще бъдат засегнати теми като:
:arrow: Проблеми на пътната безопасност и пътни инциденти в България ;
:arrow: Отношение на пътната инфраструктура към транспортната безопасност ;
:arrow: Проблеми при системата за обучение на водачите на ППС ;
:arrow: Основни проблеми влияещи върху транспортната безопасност в България и Значение на управлението на автомобилния трафик за намаляване на инцидентите по пътищата ;

Очаквайте информация след провелото се събитие от нашите представители!
--
Поздрави,
Лило Георгиев
БМВ Клуб България
0876 83 95 16
http://www.bmwbg.club

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопастност

Мнение от dudeto_sy » 23 Ное 2012, 22:06

Здравейте,

Като основен организатор на събитието мисля, че е хубаво да разкажа малко за това какво всъщност се случи. Най-напред обаче бих искала да благодаря на г-н Росен Коларов и на Александър Цветков за това, че взеха толкова активно участие.

Кръглата маса с тема транспортна безопасност се проведе в с. Боженци, община Габрово, област Габрово с любезното домакинско съдействие на областния управител на област Габрово - г-н Мариян Костадинов и зам. областният управител г-н Неделчо Търкаланов. Срещата беше по идея на моята скромна личност, а аз съм Диана Русинова и съм бивш изпълнителен директор на "Агенция за транспортни проучвания и прогнози", настоящ ръководител на сектор транспорт в "Консултантска Къща Европроект", верен последовател на Великата BMW идея и не на последно място... посветих последните 5 години на транспорта и транспортната безопасност.

В мероприятието участие взе г-н Алекси Кесяков (секретар на "Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата"), който представи актуални данни за смъртността в следствие ПТП в България. Според статистиката за 2011 г. по пътищата в България ЗАГИНАЛИТЕ СА 658 ДУШИ, а РАНЕНИТЕ 8303, от които:

ЗАГИНАЛИ ПО ВЪЗРАСТ:
до 18 г. - 26
от 18 до 24 г. - 104
от 25 до 64 г. -397
над 64 г. -12

СБЛЪСКВАНЕ МЕЖДУ МПС - загинали 208
- челни удари - 131
- странични удари 31
- коси удари - 28

ПОВРЕДИ ПО ЧОВЕШКОТО ТЯЛО ПРЕЗ 2011г.
Общо постъпили в Болнично заведение чрез спешна медицинска помощ - 11128
С контузия на главата - 4180
Комоцио - 2040
Тежка Черепно-мозъчна травма - 246
Увреждания на гръден кош - 1862
Счупени горни крайници - 1408
Счупени долни крайници - 1697
Множествени травми - 928
Счупвания на таза - 272

След като г-н Кесяков ни представи тъжната и изключително притеснителна черна статистика за ранените и убити в следствие на ПТП, г-жа Лазаринка Стоичкова (член на управителния съвет на Агенция пътна инфраструктура към Министерство на регионалното развитие и благоустройството) ни представи актуалните транспортни проекти относно строителството на нови и поддръжката на стари пътни съоръжения.

Във втората част на мероприятието г-н Владимир Кулев (лицензирания инструктор на БМВ и един от малкото професионални инструктори по безопасно шофиране в България) сподели своя богат международен опит относно възможностите за въвеждане на системи за обучение на млади шофьори за безопасно шофиране.

След това Росен Коларов и Александър Цветков (Сдружение BMW Клуб България) ни показаха една изключително полезна и интересна презентация. За първи път в петгодишния ми опит свързан с борбата за намаляване на транспортните произшествия видях реален споделен опит. Първото нещо, което впечатли всички присъстващи беше една снимка на голям брой BMW/та от националния събор, които бяха идеално подредени около писта "Дракон" - с. Калояново. Присъстващите представители от "Изпълнителна агенция автомобилна администрация" и КАТ признаха, че до момента не са успявали да постигнат толкова добър резултат при организацията на подобни масови мероприятие свързани с паркирането и подреждането на много автомобили на едно място.

Оказа се, че BMW Клуб България са единствените, които са правили реални опити за създаването на възможности за обучение на шофьори. Тъжно, но факт се оказа и обстоятелството, че почти никой дори не е правил опит да създаде предпоставки за тези, които искат да се научат, да имат шанс да получат професионални съвети и да се научат да шофират динамично.

На тази среща бяха очертани няколко много сериозни проблема:
1) Липсват предпоставки за адекватно обучение на младите шофьори;
2) Липсват условия за провеждането на адекватно обучение;
3) Липсват достатъчно подготвени кадри, които да наистина да научат младите шофьори да шофират динамично и правилно;
4) Цялата система за обучение е порочна и неправилна;

Проблемът с транспортната безопасност е сериозен и той е отговорност на нашето общество. Този проблем не е на държавата, не е на институциите или на отделните хора, този проблем е отговорност на всички ни и ние трябва заедно да положим усилия, така че да сложим край на смъртността по пътищата. България е една красива държава, но за съжаление пътищата ни са посипани с кръвта на нашите деца, на нашите приятели, на нашите роднини. Колкото и тъжно да звучи това, за съжаление е самата истина. Ние сме единствените, които са в състояние да направят нещо за нашата безопасност, за безопасността на близките ни и за бъдещето на децата ни. Единствено ние можем да променим нещата и трябва да го направим максимално бързо и отговорно, защото всеки един човешки живот е важен за развитието ни и за просперитета ни като нация. Ние сме тези, които могат да създадат необходимите предпоставки за безопасен транспорт и ние сме тези, които могат да спасят поне един човешки живот.

Много хора биха казали, че няма смисъл от подобни събирания и безсмислено говорене. Аз обаче ще кажа, че тази кръгла маса постави началото на един процес, който ще промени изцяло транспорта в България и това ще се случи благодарение на опита и високия професионализъм на хората като Росен Коларов, Александър Цветков, Владимир Кулев, Алекси Кесяков. Истината е, че всички ние вярваме, че в България може да има безопасен транспорт и всички заедно ще постигнем именно това, а всеки един спасен живот е безценен.

От тук нататък следва много работа и много усилия, но аз вярвам, че ние наистина ще успеем да променим системата и поне да опитаме да направим нещо, поне да положим едно усилие, за да може утре, когато се обърнем назад да сме спокойни, че сме направил опит да създадем едни по-добри условия и повече безопасност за поколенията след нас. Всичко е в нашите ръце, нещо повече не само отговорността е наша, но е и наше задължение.

Утре на платното може да лежа аз или пък някой ваш близък или пък вашето дете, никой не е застрахован и никой не е безсмъртен, но всеки един от нас може да допринесе поне с едно нещо, за да опазим повече хора живи на пътя и наистина да превърнем шофирането в удоволствие, а не в причина за поредния загубен живот, поредната провалена съдба и поредната "Скръбна вест".

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопастност

Мнение от DrivinGGoD » 23 Ное 2012, 22:52

Аз лично съм изключително очарован от провелото се мероприятие и искам да благодаря на г-жа Русинова за поканата и възможността да участваме и да представим нашия опит, визия и постъпки в посока повишаване на уменията и културата на хората по отношение на транспортната безопасност.

Благодаря и за високото мнение и признание за нашата работа :oops: Това означава много за нас.

Признавам си, че бях предубеден по отношение на смисъла и ефективността на такъв тип мероприятия, но след като видях заложените в него проблеми, начинът, по който те бяха представени от участващите и предложените реални стъпки и средства за решаването им, се убедих, че дори и в нашата държава все още има мислещи и работещи в правилната посока хора :bowdown: Тук е момента да поздравя г-жа Русинова за перфектното представяне и организация, както и всички участници за положените усилия и вложения професионализъм.

Госпожа Русинова ясно и изчерпателно е изброила проблемите стоящи по пътя към повишаване на транспортната ни безопасност и съм сигурен, че с необходимите старания и здрава работа в тази посока заедно всички ние можем да променим нещата :bowdown:
BMW Клуб България е напълно съпричастен и отдаден на тази идея и ще подкрепя всички хора и организации като "Европроект" тръгнали в тази посока. Както и до сега, така и в бъдеще все повече и повече ще полагаме усилия и ще предприемаме действия, както в посока усъвършенстване на шофьорските умения на своите приятели,членове, фенове и ентусиасти, така и в посока промяна на цялостното поведение и мислене на водачите по пътищата, като започнем от най-малките и стигнем до най-възрастните. Всичко това зависи от всички нас - шофьорите по пътищата, и ние можем да пренапишем статистиката и да променим грозната реалност :yes:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 30 Ное 2012, 23:30

Здравейте отново от мен,

Важно е да отбележа, че тази седмица продължаваме активно с инициативата, която стартирахме миналата седмица с кръглата маса в с. Боженци. Днес се събрахме в офиса на "Консултантска Къща Европроект" в следния състав: Владлен Ненков (управител на Консултантска Къща Европроект); Аз в качеството си на ръководител на сектор транспорт, колегата Вальо Пеев (той е ръководител на сектор земеделие при нас, но също така е и почитател на автомобилните спортове), Александър Цветков или още DrivinGGoD, Георги Панайотов (Мобилтел) и Мартин от Училище за безопасно шофиране "Driving Skills".

Обсъдихме възможностите за съвместно мероприятие през Април 2013 г., което се очертава да бъде много интересно и се надявам наистина да успеем поне малко да допринесем за по-безопасното шофиране. Всички се обединихме около идеята, че първият град, в който ще стартира нашата съвместна инициатива ще бъде гр. Габрово. Съвсем скоро се надявам да имаме възможност да представим мероприятието и да дадем повече подробности за него, но ви уверявам, че ще бъде вълнуващо и също така ви обещавам, че ще бъде полезно за всички ни.

Предстои ни много работа и ще продължаваме да ви информираме аз и DrivinGGoD за това какво предстои от тук нататък!

Вярвам, че ще се включите активно в тази инициатива и разчитам на подкрепата ви!

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от DrivinGGoD » 01 Дек 2012, 11:22

Сигурен съм, че това, което подготвяме ще ви донесе отново невероятни емоции и като първото такова събитие в България ще отвори вратите към вълна от реални и иновативни действия по новия "път" към транспортната безопасност у нас.
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 11 Дек 2012, 20:14

Днес поставихме поредната крачка към едно мероприятие, което аз наистина вярвам, че ще промени пътната безопасност в България. Искам да изкажа благодарността си към BMW Team Pleven, които застанаха зад нашите планове и дойдоха специално до София. Оценявам този жест и искрено им благодаря за това, което направиха!

Мисля, че успяхме да формулираме работните групи и рамката на мероприятието и от тук нататък предстои трудното, а именно до Април 2013 г. да организираме всичко и после да го изпълним.

Благодаря на BMW Клуб България за подкрепата и за отговорната роля по отношение на един толкова труден и тежък въпрос! За мен вие за пореден път доказвате, че сте сериозна, отговорна, социално ангажирана организация, която е в състояние да помогне в един толкова труден процес!

Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от Leon » 12 Дек 2012, 14:01

Едва сега виждам тази тема, но се радвам, че се организират подобни дискусии. Преди години, като представител на една от прохождащите с амбиции телевизия, се опитах да инициирам подобна дискусия, но пиар-ът на КАТ се вълнуваше само да каже колко са ранени и с колко да вдигнат глобите. Като предишен председател на БМВ клуб България съм водил не един разговор по тази тема с различни хора, но аз лично никога не съм имал вяра, че институциите проявяват реален интерес към темата, а по-скоро политикантски такъв. Искрено се надявам това отношение да се е променило, но си позволявам да остана скептичен, че тромавите държавни институции ще си нарушат комфорта, за да изперат собствените си кирливи ризи, свързани с жертвите по пътищата. Ще се радвам да се включа във всички подобни дискусии, стига да имам възможност, тъй като има доста болезнени и неудобни въпроси, които трябва да бъдат зададени.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 12 Дек 2012, 20:42

Leon написа:Едва сега виждам тази тема, но се радвам, че се организират подобни дискусии. Преди години, като представител на една от прохождащите с амбиции телевизия, се опитах да инициирам подобна дискусия, но пиар-ът на КАТ се вълнуваше само да каже колко са ранени и с колко да вдигнат глобите. Като предишен председател на БМВ клуб България съм водил не един разговор по тази тема с различни хора, но аз лично никога не съм имал вяра, че институциите проявяват реален интерес към темата, а по-скоро политикантски такъв. Искрено се надявам това отношение да се е променило, но си позволявам да остана скептичен, че тромавите държавни институции ще си нарушат комфорта, за да изперат собствените си кирливи ризи, свързани с жертвите по пътищата. Ще се радвам да се включа във всички подобни дискусии, стига да имам възможност, тъй като има доста болезнени и неудобни въпроси, които трябва да бъдат зададени.


Темата в действителност е твърде деликатна, а инициативата е твърде сложна именно поради причината, че малко хора си дават сметка, че всяка грешка в областта на транспорта е равна на загубен човешки живот. Което всъщност е висока цена.

Лично аз се занимавам с тази тема вече четири години и това, в което вярвам е, че безопасността и намаляването на жертвите по пътищата могат да бъдат отговорност на нас самите като отговорно и зряло общество. Много хора разбира се са ме упреквали за думите ми, но голямата истина е, че ние позволихме на "чиновниците" да определят как трябва да караме и какви глоби да ни налагат. От друга страна ние като общество допуснахме и продължаваме да допускаме някой фундаментални грешки в областта на пътната безопасност, а дори и на личната ни безопасност. Поради тази причина всички се обединихме около идеята да стартираме инициатива, която ще допринесе за цялостна промяна в системата, така че поне да се опитаме да направим нещо за бъдещите поколения и поне да положим една крачка или да спасим един човешки живот.

Аз осъзнавам, че ни чака дълъг и труден път. Уверила съм се в това, че никой няма да ни потупа по рамото или да ни каже "браво", но за мен ще бъде достатъчно да зная, че съм помогнала за това да не бъде загубен поне още един живот. Разбира се всеки, който има желание да се включи със знанията и уменията си в тази мащабна акция е добре дошъл. Условието е единствено да вярва, че тази система може да се промени, защото ако и самите ние не вярваме... то няма да има смисъл да правим нищо. А аз..., аз вярвам и ще Успеем, заедно!

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от DrivinGGoD » 13 Дек 2012, 10:30

Освен цялата порочна система на обучение и контрол на транспорта обаче има още нещо, което за мен всъщност във всичко това е най-важното - да променим манталитета и невежеството на всички по пътищата, като, както казах по-горе, тръгнем от най-малките и все още "лесни за шлифоване" деца и преминем през всички нагоре по веригата :yes: Първите и най-трудни крачки са направени остава да продължим лека полека да увеличаваме "скоростта" и ефективността на стъпките и със сигурност постигнатото ще си заслужава :lalala:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от Leon » 13 Дек 2012, 13:13

Сашо, съгласен съм, че младите трябва да се "шлифоват", това е единственият шанс нещо да се промени. Обаче диаманта като го пуснеш в торбата с въглищата пак почернява... Та всички останали трябва да бъдем по-малко въглища. Всеки сам за себе си е ясно, но и държавата включително. Защото тя държи и тоягата, и моркова в контекста на тази тема.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 13 Дек 2012, 13:37

Безспорно ролята на държавата не е за подценяване, но аз смятам, че в крайна сметка основната, движещата сила в която и да е държава сме ние хората. Превърнали сме се в едно деградирало общество, което обвинява другите за собствените си грешки, което е тъжно и жалко. Аз вярвам, че България е една невероятна държава, която има огромен потенциал. Също така вярвам, че децата на България, ако получат правилната посока ще поемат по един нов път и самите те ще успеят да ни накарат да се замислим. Нашите деца са нашето бъдеще, те са основополагащият елемент за продължаването на нацията ни. Докарали сме се до положение, в което не сме в състояние да им осигурим дори безопасността, която заслужават и която им е дадена от най-върховния закон - Конституцията.

Нашето общество не е в състояние да осигури равни възможности за всички, а за това сме си виновни ние българите, не държавата, а ние. Аз вярвам, че нашата инициатива ще успее, защото този път имаме подкрепата на отговорите институции и те не бягат от този проблем, дори напротив подкрепят ни и представете си разчитат на нас.

Дано да не бъркам в преценката си. Времето ще покаже.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от Leon » 13 Дек 2012, 14:03

:yes:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 17 Дек 2012, 12:20

Преди месец, когато говорехме с г-н Алекси Кесяков за транспортната безопасност в България, той посочи като един от основните фактори за високата смъртност сблъсък с крайпътно дърво. Представям официалната статистика тук:

ПО ВИД НА ПТП

ПТП с 1 МПС - загинали 258
-блъскане в дърво 104
-блъскане в стълб и к.п. с-е 35
-огради 26
-преобръщане извън пътя 68
-преобръщане на пътя 12
-блъскане в препятствие на пътя 12

С огромно съжаление трябва да напиша, че един член на нашето BMW семейство Димитър Славов - Пистата, вчера вечерта на 16.12.2012 г., е загинал в следствие на сблъсък с крайпътно дърво. Катастрофата е станала между 18:50 ч. и 19:00 ч.

Нека тази кампания за безопасно шофиране да бъде и в твоя памет и нека всички бъдем заедно, за да спрем да губим приятелите и членовете на семейството си по толкова нелеп и трагичен начин!

Мир на праха ти Митко!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 11 Яну 2013, 21:34

Здравейте на всички отново,

Нашата инициатива свързана с подобряването на транспортната безопасност продължава в Новата 2013 г. с пълна сила. Днес с г-н Росен Коларов и г-н Александър Цветков посетихме областния управител на област Габрово в гр. Габрово и съвместно с ръководителя на КАТ Габрово и ДАИ Габрово обсъдихме следващите стъпки и инициативи, които предстои да стартират до дни. Също така обърнахме внимание и на някой детайли от предвиденото за Април 2013 г. пилотно събитие, както и огледахме полигона.

Изключително много се радвам, че мога да споделя тези добри новини и се надявам следващата седмица да споделя още интересна информация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: БМВ Клуб България и транспортната безопасност

Мнение от dudeto_sy » 08 Фев 2013, 15:58

Уважаеми приятели и колеги, кампанията "Разумният си ти" стартира и бе отразена най-напред от Frog News! Очаквайте скоро Facebook страница!

http://www.frognews.bg/news_51402/Razumniiat_si_ti!/

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook